• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    CESKI
    CESKI --- ---
    SPM: Díky. Jsem z Ostravy, tak budu muset koupit.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: ono ještě pozor na velikost balení, tím se ta cena liší asi nejzásadněji. Ale přiznám se, že nevím, v čem se jinak liší 242 od 243 :-) ale fungovat by snad mohlo obojí; ty nízkopevnostní jsou jinak myslim růžový. Jestli jsi z Prahy a potřebuješ kápnout na jeden šroub, tak modrý ještě nezkažený snad pořád mám :-)
    CESKI
    CESKI --- ---
    SPM: Dekuji. Koukal jsem a je i číslo 242 a to je dražší. To mě vcelku zmátlo.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: nemám úplně zkušenost s aplikováním na zbraně, ale modrý je ten střední zajišťovač závitů: https://www.lepidlatmely.cz/loctite-243-10-ml-zajistovac-sroubu-sp/
    CESKI
    CESKI --- ---
    Má doataz. Potřebuji přichytit šroubek mouchy na glocku lepidlem(uvolňuje se při intenzivnějším tréningu a nejedná se o originální mířidla). Byl mi doporučen modrý loctite. A těch jsem našel několik. Upřesnění jsem již nedostal. Prosím o radu který. Děkuji
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    ELWERINE: Jako samonabíjecí pušku? To by mělo smysl kdyby půjčovali neupravené verze schopné automatické střelby. Jenže na jakou výjimku to komu dát. To by akorát skončilo tím, že si příliš viditelných ojebů EU všimne a přijde s nějakými opravnými balíky :-/
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    CERMI_FOX: pokud vím, tak to je vakuovaná "zásoba poslední záchrany", kterou mají mít zakopanou v bunkru a smí ji otevřít jen kdyby šlo do tuhého a byly aktivovány rezervy...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    NJAL: ne, ja jsem svobodomyslny partyzan, kdyby uz melo k cemukoliv dojit :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELWERINE: Ted je otazka, esli mas tu vojenskou knizku... V prastarem fotoalbu by se nasla fotka, jak Njal za tim UK59 v ramci ACR lezi a postrikuje na 300m stojici figury :-)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    XLACHTAN: muhaha, to druhy zere mosinaky, I want!
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    ELWERINE: Minimi a imo ještě asi i UK59
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: sorryjako, ale preci vime, ze komunisti zavedli nedemokraticky totalitni rezim, tudiz doslo ke zpretrhani veskerych tradic (viz napriklad telovychovne jednoty sokol a spoustu jinych ruznych velmi potrebnych spolku a aktivit patrici k vybave demokratickeho statu a tak), a v momente kdy totalita padla, tak se znova vracime k predchozim demokratickym tradicim prvni republiky. Masaryka preci politici meli plne usta po 89 a maji dodnes, takze to neni zadny pravni vymysl, to se ohrazuji! FTW!

    Zadna ojebavka, true story! ( :D)

    PS: co ma aktualne ACR ve vyzbroji jako kulomety?
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    CERMI_FOX: To je ale tak na to abys dostal chuť vystřílet toho o hodně víc :)
    Je to takovej ten model "první dávka je zdarma".
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VOMAJDA: afaik dodává k tomu i střelivo. Asi 500ks ročně :)
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    IAMTHELAW: obávám se, že kdyby mi stát domů půjčil kulomet a nedodal k němu erární střelivo, tak umřu hlady :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Tak jestli neni specifikovano, ze ma byt neprerusena, tak je to pravnicka ojebavka jak vino. :-) Vojenska knizka na me jmeno by se doma nasla...
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    KENJIRO: Jůůů kulomet 8-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Píšu teď článek o programech střelecké přípravy. Mimo jiné o tom, že plánovaný systém stanovené zálohy státu navazuje na historickou tradici prvorepublikové Stráže obrany státu.

    A tak jsem si náhodou vzpomněl na tu švýcarskou výjimku, která umožňuje nechávat zbraně záložákům, pokud v tom má daný stát tradici starší než padesát let.

    Stráž obrany státu fasovala pistole, pušky, kulomety... a už je to o hodně déle než padesát let.

    Někdo by mohl tvrdit, že to je čirá ojebávka. To je asi fakt.

    Ale koneckonců, v tom máme taky tradici delší než padesát let.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    V sousedním boardu plánujem sraz na střelnici Malý Újezd. Máme pronajaté 50m střeliště na celý den.
    Sraz sobota 28. Srpna 2021, strelnice Maly Ujezd, mame cele streliste 50m na cely den. Tzn 16 stavu.
    Něco málo pravidel:
    [LAUNCHER @ PALNÉ ZBRANĚ - Nemoderovaná diskuze - Sraz SO 28. SRPNA 2021, strelnice Maly Ujezd, mame komplet streliste 50m cely den, 16 stavu.]

    Předchozí srazy byly vždy povedené akce a pokud by se někdo chtěl přidat budeme jedině rádi.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Díky amnestii se sešlo 3678 nelegálně držených zbraní včetně tanku nebo děla — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3349438-diky-amnestii-se-seslo-3678-nelegalne-drzenych-zbrani-vcetne-tanku-nebo-dela
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam