• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    CESKI
    CESKI --- ---
    JOINTER: Nekoukal jsem na nic jiného než loctite. :)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SPM: Tak o zivotnosti jsem nevedel, mam jedno baleni roky.
    SPM
    SPM --- ---
    JOINTER: jo, dobrý podotknout, já to bral pořád ve vztahu jenom k loctitu :-)

    Jinak věc je to drahá a ještě to má krátkou životnost, u loctitu myslim píšou 1 rok, pak už to nemusí (tak dobře) fungovat :-)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SPM: Jen na ty barvy trochu pozor - pokud vyrobce neni Loctite, tak barva muze mit jiny vyznam.
    Mam tu zeleny Loxeal a mel by snad byt jako modry Loctite... a jestli existuje ruzovy to nevim, ale cerveny je tusim nejvyssi...
    Ono jich je minimalne 15 verzi podle viskozity a urceni a nejspis spousta dalsich co neznam.

    Jen rada - nemazat toho moc, on to ten zavit vytesni drzet to bude. Jo a je to docela draha vec.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: jak píše TIGER, ono to vlastně není lepidlo, ale utěsňovač. Vyplní to ty mezery mezi závity, což má dva efekty - jednak to nejde povolit tak úplně jednoduše, což právě zabraňuje těm věcem, co se rády povolují sami, aby to dělaly. A druhak u věcí nějak více exponovaných bordelu/korozi to zabraňuje, aby to přirezlo k sobě (takže pak lze povolit i to, co by normálně skončilo utrženým šroubem). Ohledně té snadnosti povolení pak ještě záleží na typu toho utěsňovače (u loctitu ten modrý je střední, růžový s menší pevností a pak mají ještě něco s větší) a průměru toho šroubu. Kamarád, co s tím má víc zkušeností, třeba říká, že na šrouby typu M3/M4 je ten modrý utěsňovač už spíše moc (tedy že to zatuhne tolik, že se to pak blbě povoluje). Naopak zase na M40 šrouby do železničních pražců asi klidně narvat ten nejpevnější :-)
    CESKI
    CESKI --- ---
    TIGER: Paráda. Dekuji.
    TIGER
    TIGER --- ---
    CESKI: Ano. Šroub jde po použití lepidla "normálně" povolit. Chce to akorát trochu víc zabrat než u nenalepeného šroubu. Lepidlo se používá tam, kde by vibrace mohly zbůsobit samovolné uvolňování šroubu. Vyplní mezery mezi závitama a zabrání tak nechtěnému pohybu. Aplikace je jednoduchá. Rovnoměrně naneseš lepidlo na závity šroubu, který pak dotáhneš a necháš dvě hodinky zaschnot.
    CESKI
    CESKI --- ---
    TIGER: Takže to chápu správně, ze do chvíle, než chci šroub povolit, tak to drží??? A pak to jde v klidu odsroubovat??
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XLACHTAN:
    ELWERINE:

    Hah..

    AČR ma tolik druhu kulometu, ze je to logisticka nocni mura.

    UK59 7.62x54R, PKM 7.62x54R, Minimi 5.56x45, Minimi 7.62x51, M60 7.62x51, M240 7.62x51, M134 Minigun 7.62x51, MG-3 7.62x51 na Dingu






    A pak jeste vsechny ty tezky. Rika se tomu unifikace.
    TIGER
    TIGER --- ---
    CESKI: V práci používáme na závity Loctite 243. Je to modré středněpevnostní lepidlo. Drží, ale jakmile se má povolit, tak povolí.
    CESKI
    CESKI --- ---
    SPM: Díky. Jsem z Ostravy, tak budu muset koupit.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: ono ještě pozor na velikost balení, tím se ta cena liší asi nejzásadněji. Ale přiznám se, že nevím, v čem se jinak liší 242 od 243 :-) ale fungovat by snad mohlo obojí; ty nízkopevnostní jsou jinak myslim růžový. Jestli jsi z Prahy a potřebuješ kápnout na jeden šroub, tak modrý ještě nezkažený snad pořád mám :-)
    CESKI
    CESKI --- ---
    SPM: Dekuji. Koukal jsem a je i číslo 242 a to je dražší. To mě vcelku zmátlo.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: nemám úplně zkušenost s aplikováním na zbraně, ale modrý je ten střední zajišťovač závitů: https://www.lepidlatmely.cz/loctite-243-10-ml-zajistovac-sroubu-sp/
    CESKI
    CESKI --- ---
    Má doataz. Potřebuji přichytit šroubek mouchy na glocku lepidlem(uvolňuje se při intenzivnějším tréningu a nejedná se o originální mířidla). Byl mi doporučen modrý loctite. A těch jsem našel několik. Upřesnění jsem již nedostal. Prosím o radu který. Děkuji
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    ELWERINE: Jako samonabíjecí pušku? To by mělo smysl kdyby půjčovali neupravené verze schopné automatické střelby. Jenže na jakou výjimku to komu dát. To by akorát skončilo tím, že si příliš viditelných ojebů EU všimne a přijde s nějakými opravnými balíky :-/
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    CERMI_FOX: pokud vím, tak to je vakuovaná "zásoba poslední záchrany", kterou mají mít zakopanou v bunkru a smí ji otevřít jen kdyby šlo do tuhého a byly aktivovány rezervy...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    NJAL: ne, ja jsem svobodomyslny partyzan, kdyby uz melo k cemukoliv dojit :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELWERINE: Ted je otazka, esli mas tu vojenskou knizku... V prastarem fotoalbu by se nasla fotka, jak Njal za tim UK59 v ramci ACR lezi a postrikuje na 300m stojici figury :-)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    XLACHTAN: muhaha, to druhy zere mosinaky, I want!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam