• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ELWERINE: to je jeden pohled. Druhý pohled je osobní zkušenost mého známého, kterému měšťák vyhrožoval, že jestli ho okamžitě nepřestane natáčet telefonem, na místě ho zastřelí protože ten telefon považuje za zbraň. A empirie z USA, kde policisté za rok zastřelí desítky nevinných lidí v jejich vlastních domech "protože měli pocit, že má v ruce NĚCO".

    Pokud není schopen dost rychle rozlišit, zda má zadržovaná osoba v ruce "NĚCO", "zbraň" nebo "nic" - potom není kvalifikován rozhodovat o tom, zda na dotyčného povede střelbu, a tedy není ani kvalifikován pracovat u Policie.

    Opět viz ty USA - běžně se tam bere jako polehčující okolnost, že "důstojník se bál". Vážně nechci, aby mě mohl legálně odstřelit nějaký ňouma v uniformě jen proto, že se bál. Kdo se bojí, opět nemá co dělat u policie.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELWERINE: Ja z naseho soudnictvi NO caus nejsem nadsen, kdyz i causa Jungmann dopadla jak dopadla. Nicmene tohle je o neco diskutabilnejsi scenar, nez Jungmannuv, takze ho tim spis nebudou soudit ve prospech strelce.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    NJAL: ne, problem podle clanku je v tom, ze pouzil zbran na polonaheho cloveka, ktery na nej proste sel, ackoliv soud nebyl presvedcen, ze mel v ruce nejaky predmet (zbran) jak tvrdil policista, prvni vystrel, ktery by soud chtel radeji videt jako varovny do zeme nebo co, tak sel do srdce a podle znalcu druhy a treti byly uz nad ramec potreby - proste co tam do nej nasypal jeste dve navic, vrahoun jeden...

    Je mi z toho nemile, protoze jak jsme si dlouhodobe naivne opakovali, ze doubletap by mohl jeste projit, tak ne. Podle soudu byl druhy a treti vystrel uplne zbytecny.

    Coz musis samozrejme poznat v tech jedne a pul az dvou vterinach, neasi... A cela tahle akce teda nesplnuje NO a nazdar.

    Samozrejme je to dle clanku - novinarska mrdka tomu prd rozumi a rozhodnuti neni jeste napsano, tak se nemam zatim kam podivat na skutkovy stav zjisten soudem.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELWERINE: Povinnost to neni, ofc, ale tohle tvrzeni zrejme mela byt urcita obhajoba.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    NJAL: afaik varovny vystrel neni povinnost.

    Problem bylo pouziti zbrane vubec a jeste si tvl dovolil trikrat. Protoze v tech maximalne dvou vterinach asi, co strilel, mel poznat, ze prvni stacil...
    NJAL
    NJAL --- ---
    ELWERINE: Asi byl trosku problem ten varovny vystrel do srdce. Ale prodavam, jak jsem koupil v clanku.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: mame k tomu nejaky insider? https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policista-dostal-za-zastreleni-opileho-muze-35-roku-vezeni-40396011

    Tohle vypada na osklivou, zly, nepekna vec pro NO obecne...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Davam pryc nestrilenou obcas nosenou G43x MOS. Levne. Rychle. Piste
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    KASUMI: uvidime
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    NAVARA: ok. I ciste tovarni verze za to furt stoji a vytunit si ji muzu casem taky. Leda bych nekde sehnal M-92FS, ale ta CZ je myslim porad lepsi volba.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOMASINO: Jo, svojí původní jak se mi dostane do rukou ta vytuněná :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TOMASINO: Nikdy!:)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PISTA1: a nebo osvědčenou past na medvěda pod oknem
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    Jestli můžem ještě zůstat u tématu, nějakou další SP-01 by někdo na prodej neměl?
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISTA1: Tyve, ale toje jasnej zombik.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Pěkně to u nás jede.
    Včera známá co bydlí u Jaroměře říkala, že u nich vykrádají baráky jak na běžícím pásu...
    Teď na mě vyskočilo tohle v sousedním městě...
    Přihlásit se k Facebooku
    https://www.facebook.com/Sdddd/posts/10209610746621835

    Tak si říkám jestli není čas začít zamykat, nebo spíš do pohotovosního trezorku u postele nedat P10 místo TCP.

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KENJIRO: Odhlášení by se vygenerovalo automaticky do datovky původního majitele, na základě mého ohlášení nabytí, původní majitel by pak jen odpověděl "OK", celé samozřejmě od mého odeslání automaticky; včetně zachování toho upozornění PČR, pokud původní majitel nenapíše OK :)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KENJIRO: to by bylo moc hezky
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    GEKONZPRAHY: hele, možná jsem fašista, ale ne debil... :-D a jakožto kriminolog říkám, že registrace zbraní je efektivním prostředkem, jak zabránit úniku megatun zbraní na černý trh.

    Ale taková možnost, že se občan přes datovku připojí do CRZ, napíše data zbraně, zmáčkne tlačítko "Registrovat" a dál se nemusí o nic starat (a CRZ potom sám zkontroluje, jestli tu zbraň během deseti dnů někdo odhlásil, a policajty upozorní jen pokud ne)... to nezní marně.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    KENJIRO: Jojo, jako self-checkout pokladny, prostě systém založenej na důvěře... Sem s tim, jsem rozhodně pro :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Hmmm... začíná mi v hlavě hlodat myšlenka, že by občané policii ulehčili práci a registrovali si zbraně sami.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam