• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    OCTOPUSS: akce jsou jasně daný ze zákona, přeškrtnutý obrázky na dveřích banky je pouhá prosba imho.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    OCTOPUSS: tak zrovna "akce" je shromazdeni, kam s tim nesmis ze zakona, ne? ..
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Jak je to se zákazy vstupu se zbraněmi vs zákonem? Např. jsem teď zaznamenal, že u popisu nějaký akce je napsáno něco jako "přísný zákaz vnášení zbraní", ale mám neodbytnej pocit, že to není nadřazený zákonu, podle kterýho mám právo nosit...
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KUBZ: máš samozřejmě pravdu, ve svém příspěvku jsem prohodil přesnost (accuracy) a precizi (precision). Malá grupa mimo záměrnou je precize ale neakurátní.

    Já v tom naprosto nevycházím z ISO normy, ale z Precision Rifle kurzu kde mě to takhle naučili.
    KUBZ
    KUBZ --- ---
    PAN_MYVAL: Oceňuji úvahu. Jde o tech. termíny zadefinovane v ISO.

    Presnost zavedli jako dvouslozkovou velicinu.

    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KUBZ: dovolím si nesouhlasit. Rozptyl se týká přesnosti, tzn. jak blízko jsou zásahy vedle sebe bez ohledu na to, kam má podle puškohledu mířit hlaveň. Nikoli precize.

    Pokud namířím na střed terče, vystřelím, zjistím že to dopadlo 10cm vlevo, vystřelím ještě 4x a celá grupa je 10cm vlevo od záměrné ale s rozptylem půl MoA, tak je puška přesná, avšak nikoli precizní (je potřeba poštelovat nástřel, precizní bude až bude dopadat 0,5 MoA grupa do desítky na terči.)
    KUBZ
    KUBZ --- ---
    KENJIRO: Pokud by někoho zajímaly statistické termity, tak je to "preciznost". Prostá "odchylka" je zavádějící, dokud se neřekne "od čeho".

    Přesnost a preciznost – Wikipedie
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/P%C5%99esnost_a_preciznost
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    REDSNAKE: Jo mám. 29,1mm ve 100m
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IAMTHELAW: Nemas tam posunutou desetinnou carku?
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    KENJIRO: Submoa, je pod jednu úhlovou minutu. 1.047” ve 100yd, nebo 29,1cm ve 100m.
    STENNY
    STENNY --- ---
    KENJIRO: = střílí do grupy menší než 1 palec na 100y, čili druhá možnost.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Hele, mám dotaz... když je nějaká zbraň "sub-MOA", tak to znamená, že má na 100 m odchylku o 1 palec (tj. rozptyl 2 palce), nebo rozptyl 1 palec (tj. odchylku půl palce)?
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    Takovyto limitky jsou vetsinou ryty laserem. Kor kdyz tomma 1000 ks. Tomu uz se snad ani neda rikat limitka, kdyz to ma kde kdo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOMASINO: Nedokazu posoudit jestli je to narocny na ryti pripadne jak moc. Jen se osobne domnivam ze to je nevkusny a sberatelskou hodnotu toho kveru cini jen to, ze zbrojovka takhle zmrsila “jen” tisic kusu.

    Ale jako jestli se to nekomu libi, prosim, proti gustu zadny disputat.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    REDSNAKE: jestli je to rytý ručně, tak zrovna tenhle vzor patří k těm dražším. Táta mý někdejší partnerky byl rytec a s tímhle, aby to mělo stejný křivky a stejně hluboký, dělal prsteny ve vyšší cenový třídě. Tak jenom jestli to není ten důvod.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: Mladou samozrejme mladou!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Ted nevim, jestli se (ne)mam urazit, ze me povazujes za tak starou, aby me tenhle trend potkal v telecim veku, a tak blbou, abych do nej sla 😂
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: Doufam ze mas nad zadkem tramp stamp?!:-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tohle dost pripomina takovy ty radoby etnicky vzory na tetovani, ktery byly in kdy? V devadesatkach ?ale prilozeny mistr..

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: Stejne je to tezko uveritelnej hnus co ta zbrojovka dokaze vyprodukovat jako limitky 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam