• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NJAL
    NJAL --- ---
    VOMAJDA: Ocelove jadro kvuli zakazu olova.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    NJAL: a k čemu by tam to ocelové jádro bylo? Jestli neřešíš finanční stránku věci, tak čemu jinému by to pomohlo?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jestli by nestacilo ocelove jadro uzavrit do celomedene strely, ta by se mohla take docela slusne deformovat...? Financni stranku momentalne pomijim :-)
    STENNY
    STENNY --- ---
    ELECTRICKOTA: "Průbojná střela – jednotná střela, která je tvořena materiálem tvrdším než 250 HB - tvrdost podle Brinella"
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    BAAL: Jako i měkká ocel může být měkčí než železo, ale vždycky bude tvrdší než olovo, kde je ten předěl mezi tím kdy to začne být tvrdý natolik aby to bylo považované za průbojné mi taky jasné není.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    BAAL: ta střela je normálně olověná obalená mosazí, jenom je v ní uprostřed kousek měkké oceli. Neni to imunní na zákaz olova :)
    STENNY
    STENNY --- ---
    BAAL: "Ocel" je z materiálového hlediska i hřebík. Skoro všechny CIPované náboje do kosy mají měkké ocelové jádro v olověné košilce, protože je tak bylo lacinější vyrábět, ale průbojnost to nijak nezvyšuje - to ocelové jádro je měkké a nefunguje jako penetrátor.

    Prpoblém IIRC je, že konstrukce střely není "ocel a na ní tombak," ale ocelové jádro, olověná košilka a na tom teprve plášť. To olovo jako deformační vrstvička je tam potřeba.
    BAAL
    BAAL --- ---
    STENNY: může být, moje znalost v tomto je nula, měl jsem za to podle debat že zákazem olova končí svět, protože za něj není adekvátní cenově dostupná náhrada, že olovo dobré, ocel zlá.

    Pokud se dá udělat dost měká ocel aby to bylo akceptovatelné a zároven je to dost levné, tak kde je problém přestat s olovem?
    STENNY
    STENNY --- ---
    BAAL: Měkké. Normální kremlík. Něco mi uniká?
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jak je možné, že ocelová střela dostane CIP pro civil?

    "Střelivo má ocelovou lakovanou nábojnici se zápalkou Berdan, střela je FMJ, má měkké ocelové jádro a hmotnost 8g"

    Zelenysport.cz
    https://www.zelenysport.cz/strelivo/7-62x-39mm-1000ks-m2a1-cip-strelivo
    DOGTORRR
    DOGTORRR --- ---
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    REDSNAKE: Ballistol smrdi tak, ze staci o tom cist a vim, ze mi do baraku nikdy nesmi. ;)
    Chci zkusit BoreTech Eliminator, mate s tim nekdo zkusenost?
    Mam jen Milfoam penu a nejaky univerzal cistic a olej.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MAZDA: Tak s tim ze Loccas neni pica pocitam samozrejme:-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    BAAL: Já bych osobně šel druhou cestou. Rychlost je sice fajn ukazatel, ale neříká nic o tom, jestli Ti to roztrhne pistoli nebo ne (páč tlak, že jo). Zase si říkám, že Lukáš není píča a když říká, že prach dobrý, tak dobrý.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MAZDA: jj právě proto, bych rád věděl jak rychle to vlastně lítá, už ho mám jen trochu, nicméně pak si moc nepomůžu další v pořadí je tajemná piksla něčeho od Loocase k čemuž mi řekl,že je to super prach, neznámého výrobce a laboraci si mám vyzkoušet, tak si vyber co je víc safe:))))
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    BAAL: Podle toho, co říkal, Loocas, můžeš úspěšně zapomenout na nějaké tabulky pro Lovex. Nejspíš je to tormentační prach s úplně jiným průběhem hoření a tlaky.

    Jinak, zajímavé věci pro zbraně dělá i Liqui moly. Ať už na mazání nebo na čištění.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BAAL: tak to sem v prdeli :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    NAVARA: Jak to spolu souvisi? Zbran se cisti strelbou, to je snad znama vec.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Když nebudete střílet, nemusíte čistit :)

    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Ta zapalka imho bude detonovat do prazdny hlavne, takze bych se toho nebal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam