• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jak je možné, že ocelová střela dostane CIP pro civil?

    "Střelivo má ocelovou lakovanou nábojnici se zápalkou Berdan, střela je FMJ, má měkké ocelové jádro a hmotnost 8g"

    Zelenysport.cz
    https://www.zelenysport.cz/strelivo/7-62x-39mm-1000ks-m2a1-cip-strelivo
    DOGTORRR
    DOGTORRR --- ---
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    REDSNAKE: Ballistol smrdi tak, ze staci o tom cist a vim, ze mi do baraku nikdy nesmi. ;)
    Chci zkusit BoreTech Eliminator, mate s tim nekdo zkusenost?
    Mam jen Milfoam penu a nejaky univerzal cistic a olej.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MAZDA: Tak s tim ze Loccas neni pica pocitam samozrejme:-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    BAAL: Já bych osobně šel druhou cestou. Rychlost je sice fajn ukazatel, ale neříká nic o tom, jestli Ti to roztrhne pistoli nebo ne (páč tlak, že jo). Zase si říkám, že Lukáš není píča a když říká, že prach dobrý, tak dobrý.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MAZDA: jj právě proto, bych rád věděl jak rychle to vlastně lítá, už ho mám jen trochu, nicméně pak si moc nepomůžu další v pořadí je tajemná piksla něčeho od Loocase k čemuž mi řekl,že je to super prach, neznámého výrobce a laboraci si mám vyzkoušet, tak si vyber co je víc safe:))))
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    BAAL: Podle toho, co říkal, Loocas, můžeš úspěšně zapomenout na nějaké tabulky pro Lovex. Nejspíš je to tormentační prach s úplně jiným průběhem hoření a tlaky.

    Jinak, zajímavé věci pro zbraně dělá i Liqui moly. Ať už na mazání nebo na čištění.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BAAL: tak to sem v prdeli :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    NAVARA: Jak to spolu souvisi? Zbran se cisti strelbou, to je snad znama vec.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Když nebudete střílet, nemusíte čistit :)

    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Ta zapalka imho bude detonovat do prazdny hlavne, takze bych se toho nebal.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KENJIRO: to je to menší. Vystřelit zápalku tím, že ji strká diabolkou - to mi přijde jako koledování si o detonaci té zápalky v laufu vzduchovky. Neriskoval bych.

    Ale chápu, že někdo, komu imponují explodující veverky, třeba nemá problém ani s explodující vzduchovkou.

    REDSNAKE: od doby, kdy jsem si pořídil PRS pušku kde používám i chemického žrouta mědi, jsem se naučil čistit kvéry v koupelně nad vanou/umyvadlem.

    ELECTRICKOTA: cokoli, co se používá při obrábění, voní. I samotná ocel. Ach, ta vůně hrubované oceli... To by měl být parfém pro chlapy B-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    REDSNAKE: Jinak jsem se takhle nachytal, a spletl si flasku místo oleje s cisticem na hlavne(obce cerny, podobny hrdla), z očekávaní svěží vůně oleje mě probrala velice rychle pěsťovka od amoniaku, až jsem se málem pozvracel :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    REDSNAKE: Taková averze :D Mě nevadil, a koukám že ho ani nemám.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    BAAL: Tackleberry approved! :D
    Tackleberry/Kirland (Police Academy)
    https://youtu.be/M246_2l8Zqk
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    REDSNAKE: čistím balistolem, ale 2x do roka na jaře a napodzim, když se to dá dělat venku aby mě doma nesmrděl, mezitím jen mažu 5w40
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELECTRICKOTA: Jenže Ballistol nevoní jako žádnej olej kterej jsem kdy cejtil. Je tam nějakej bordel z kytek nebo co, smrdí to trochu jak anýzovka, ale když jsem cejtil ten smrad poprvé, měl jsem pocit že se mi to normálně zažralo do nosní přepážky a pak do mozku. Grc. Ale už si zvykám :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    REDSNAKE: Já jsem divnej, mě oleje obecně voňěj, zejména ty co se používají při obrábění :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DICTATORFIDEL: jasně, taky mám hromadu přípravků, různé clp, zatracované WD, konkor, brunox a chtěl jsem vyzkoušet i ten ballistol kterej má docela jméno imho (nebo minimálně slušnej marketing) a ten smrad mě opravdu překvapil. Pozitivní je, že to má bejt naprosto nezávadné, což je výhoda, vzhledem k tomu, že to většinou čistím na jídelním stole :D
    DICTATORFIDEL
    DICTATORFIDEL --- ---
    REDSNAKE: čistím oranžovým Brunoxem na zbraně a mažu Zeleným Brunoxem. Ani jeden nesmrdí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam