• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NE7RA: animace úmyslně dělaná "S cílem ukázat, jak AR-15 ničí lidské tělo" od předního anti-gun média v USA. Žádné údaje o úsťové rychlosti, hmotnosti střely, rotaci.

    Zato "je to oblíbená zbraň masových zabijáků a tělo ničí s brutální efektivitou".
    DOGTORRR
    DOGTORRR --- ---
    https://twitter.com/TheSGTJoker/status/1432470686509977600
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    BAAL: Jedna je malo.

    Na chloumku to asi nikdo poradne neumi.

    Popremyslim kdo tam je.
    BAAL
    BAAL --- ---
    FMATEJU: no preferovaně střední čechy, ne že bych si nechtěl udělat výlet, ale jedna seance asi stačit nebude, takže dejme tomu Chloumek a okolí?
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    BAAL: Kde?
    Na morave te to klidne naucim
    BAAL
    BAAL --- ---
    Neměl byste někdo tip na kurzík/lektora skeetu/kola?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MCD: Ze stehenní? Do minuty :)
    MCD
    MCD --- ---
    NJAL: Na to každýmu říkám: Stehenní kost rozstříštěná zásahem protrhla na několika místech femorální arterii a postřelený, navzdory okamžité pomoci, vykrvácel během několika minut.
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: Policisté nakonec stříleli. „Nereagoval na žádné donucovací prostředky, policisté museli použít zbraň. Přestože zraněnému muži okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc, na následek zranění zemřel,“ konstatovala mluvčí.

    Je patecek, tak si dovolim jizlivou otazku: Proc ho nestrelili jenom do nohy? :-/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Chvaty ani taser nezabraly. Policisté zastřelili muže, který demoloval letiště v Mladé Boleslavi - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/krimi-zastreleny-pachatel-40426096
    BAAL
    BAAL --- ---
    FMATEJU: Aha tak cajk, jsem se bal ze je zvonec konec
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    BAAL: V zime se jim ty broky nechcou obsluhovat. A v zime taky chodi malo brokaru.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Netušíte co se stalo s Chloumkem? Už je zavřená i pro broky, to jsou stále ty spory s obcí?

    "OD 2.12.2022 BUDE BROKOVÁ ČÁST STŘELNICE MĚLNÍK AŽ DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA. "

    Úvod | Střelnice Mělník
    https://strelnicemelnik.cz/
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_MYVAL: No, když máš v hlavni 9 mm jen nabodovanou vložnou hlaveň pro 6 mm Flobert, tak se to předělává snadno...
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    DESTROYER: to je mi jasné. Ovšem traumatická blowback, tzn. s volnou hlavní ráže "zhruba 9mm" pros třelbu gumou, se předělá snáze, než flobertka. A jihoevropské mafie se snáze dostanou ke zdrojům T9 v Rusku a na Ukrajině, než ke slovenským, které jsou pod dohledem úřadů.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    PAN_MYVAL: Myslim to tak, ze GP flobertky, co se drive zcela volne prodavali na Slovensku, se ve velkem pak dostali "upravene" na cerny trh po cele Evrope, coz je tipuji i tento pripad.
    BAAL
    BAAL --- ---
    PAN_MYVAL: Ale jako kvituju, že na rozdíl od toho Striboga mi to nebouchlo do ksichtu, to se zase musí nechat, že je tu určitá šance, že se tě to na rozdíl od jejich SMG nepokusí zabít.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BAAL: mk12, ano normálně namazaná jako mažu všechno, ale nošená styl Glock - tzn. čištění a mazání jednou za několik měsíců bez ohledu na to, zda byla na střelnici nebo ne. A funguje vždy dobře.

    Ale jasně, má za sebou nějakých řekněme 2000 ran, maximálně 4000, a při každé střelniční seanci maximálně 100 ran v kuse. Takže pro seriózní střelce-soutěžící nevypovídající.
    BAAL
    BAAL --- ---
    PAN_MYVAL: Tak to máš fakt štěstí, já jsem kdysi dávno měl mk12 pistoli od nich a fungovala jen a pouze když byla totalně prolitá olejem. Co jsem vypozoroval u dalších lidi co to měli tak stejný problém. Což na běžné střelniční užití je asi v pohodě, vždycky to vykoupeš v konkoru a dobrý, ale jako voják narco kartelu bych se na to spoléhat nechcel a o IPSC nemůže být reč.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam