• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NECROMAN: klasickej "průzkum" na míru podle mediální objednávky. Tisícovka respondentů, které stem vybíral bůhví jak a z jakého prostředí, nijak nemůže representovat reálné nálady mezi lidmi.
    Většina nekontrolovaných anket různých webů, deníků apod vychází většinou úplně jinak s mnohem větším počtem hlasujících.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: 1024 respondentu.. to vyzpovidali nekde par trid na filde
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Čekají nás zajímavé časy

    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BAAL: ja mam zkusenost jen s jednim odpalistem a to mi celkem slo. Pokud hovoris o dvou odpalistich, tak to uz je ovsem jiny use case - pokud vim, FPV drony zatim nenapadaji jednotlive pesaky utokem ze dvou stran soucasne.
    BAAL
    BAAL --- ---
    PAN_MYVAL: jj přesně na to poukazuju, že ten skill je dost nutnej a není to taková sranda jak to vypadá:) I když střílíš to nejednoduší skeet stanoviště 1, tak terč z malé věže ještě trefíš celkem s jistotou, ale přenos a trefit terč z vysoké, který než se rozkoukáš už je v prdeli, je trochu tricky:)
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BAAL: záleží na skillu. Dočetl jsem se, že v té WW1 byli z amerických vojáků vybrání skeetaři, kteří těmi Trench shotguny sestřelovali, a teď se držte, německé granáty v letu!
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VOMAJDA: Základní úvaha IMHO není "vezmu si brokárnu a půjdu kamsi lovit drony", ale "letí na mě dron, co teď?" s tím, že na výběr je a) sedět a čekat až mě trefí, b) zkusit to kalachem, i když s ním nemám výcvik na drony a šance ho trefit je mizivá c) zkusit to brokárnou, i když s ní nemám výcvik na drony a šance ho trefit je nevelká. A dron, na rozdíl od holubů, nepoletí kolmo, ale čelně, takže opticky neuhýbá, jen se zvětšuje.
    Já bych teda volil c) a hrozně se snažil, i nevelká šance je lepší, než mizivá či žádná. Zvlášť když penalizace za nesplnění není několik trestných sekund, ale můj vlastní život.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak ono se i počítá, jak blízko k sobě dron pustíš a kolik pozornosti mu operátor musí věnovat.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ETERNITY: To je fake news, urcite ho chtel jen pokrtit! :-)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    (Polaci jsou schopni sestrelit drona vzduchovkou a dorazit ho sackem s vodou: https://zoliborz.policja.gov.pl/r5/aktualnosci/127334,Strzelal-do-drona-i-rzucil-w-niego-workiem-z-woda.html / preklad na vyzadani, dneska uz to asi umi kazdy prohlizec)
    BAAL
    BAAL --- ---
    XMEDA: Mno nevím no, když jsme byli naposledy s Cermim na holubech, tak nám dědek říkal, že si máme jít plejtvat olovem někam jinám, že se na ní nemůže dívat:)))
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    VOMAJDA: Kdys strilis skeetovyma na 30-50m, tak to fakt nemines. Pokryje to celej pistolovej terc. Tem malym dronum staci mignout jeden rotor a uz to nevyberou, nebo prinejmensim prijdou o veskerou agilitu.

    Naopak kalachem trefis velky prd.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VOMAJDA: Zase kamikaze dron se priblizuje naprimo, tam se asi nadbeh prilis resit nebude...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Dalším argumentem proti brokovnicím na drony bude imho nedostatek tréninku. Nevím, kolik z nás jsme tady profíci na střelbu brokama do asfaltových holubů, ale já teda ne. A když už na tu střelnici jdu, tak (když mám dobrej den) mám s holubama tak 50 % šanci, že se trefím a to vím, odkud poletí a kdy. Jak jsou na tom vojáci v zákopu netuším, ale tipnul bych si, že v průměru o moc líp ne...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Zrovna včera mi kámoš co na UA bojoval vyprávěl, jak jim s velkou pompou předávali "protidronovou pušku". Všichni natěšený na nějakou EW scifi machrovinku, a dostali blbou pumpu...

    Každopádně několik dronů sundali normálně puškou nebo kulometem, ale ve všech případech byly statický přímo nad hlavou.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    XMEDA: USMC je tahají akorát do baráků na otevírání dveří, občas je používají při strážní službě, a snad je občas používají pyrotechnici na likvidaci menších náloží, jinak je třeba na patroly taky nenosí
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: Brokovnice je naopak uzitecna i na otvirani dveri, manipulaci se zajatci, likvidaci krys apod.
    Vsak i marinaci tahaji casto ve skupine aspon jednu 870 pumpu.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    XMEDA: link na video shotty vs FPV, plz?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Pokud to nechám čistě na fantazii, tak brokové náboje do granátometu by zafungovat mohly.
    Nebo na broknu nějaké pasivní radiové navádění.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    CERMI_FOX: brokovnice se hod nejen na drony, ale i do zákopu. Viz americké Trench guns ve WW1.
    In 1918, the U.S. Gave Soldiers Shotguns—and Germany Protested
    https://www.historynet.com/the-1918-shotgun-protest/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam