• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    VOMAJDA: Kdys strilis skeetovyma na 30-50m, tak to fakt nemines. Pokryje to celej pistolovej terc. Tem malym dronum staci mignout jeden rotor a uz to nevyberou, nebo prinejmensim prijdou o veskerou agilitu.

    Naopak kalachem trefis velky prd.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VOMAJDA: Zase kamikaze dron se priblizuje naprimo, tam se asi nadbeh prilis resit nebude...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Dalším argumentem proti brokovnicím na drony bude imho nedostatek tréninku. Nevím, kolik z nás jsme tady profíci na střelbu brokama do asfaltových holubů, ale já teda ne. A když už na tu střelnici jdu, tak (když mám dobrej den) mám s holubama tak 50 % šanci, že se trefím a to vím, odkud poletí a kdy. Jak jsou na tom vojáci v zákopu netuším, ale tipnul bych si, že v průměru o moc líp ne...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Zrovna včera mi kámoš co na UA bojoval vyprávěl, jak jim s velkou pompou předávali "protidronovou pušku". Všichni natěšený na nějakou EW scifi machrovinku, a dostali blbou pumpu...

    Každopádně několik dronů sundali normálně puškou nebo kulometem, ale ve všech případech byly statický přímo nad hlavou.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    XMEDA: USMC je tahají akorát do baráků na otevírání dveří, občas je používají při strážní službě, a snad je občas používají pyrotechnici na likvidaci menších náloží, jinak je třeba na patroly taky nenosí
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: Brokovnice je naopak uzitecna i na otvirani dveri, manipulaci se zajatci, likvidaci krys apod.
    Vsak i marinaci tahaji casto ve skupine aspon jednu 870 pumpu.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    XMEDA: link na video shotty vs FPV, plz?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Pokud to nechám čistě na fantazii, tak brokové náboje do granátometu by zafungovat mohly.
    Nebo na broknu nějaké pasivní radiové navádění.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    CERMI_FOX: brokovnice se hod nejen na drony, ale i do zákopu. Viz americké Trench guns ve WW1.
    In 1918, the U.S. Gave Soldiers Shotguns—and Germany Protested
    https://www.historynet.com/the-1918-shotgun-protest/
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    CERMI_FOX: nebude, bohuel nebude. Bohužel proto, že UA i RF otevírají PAndořinu skříŇku s plně autonomními killboty, které si samy najdou cíl, samy vyhodnotí "AI" skore nakolik je validní, samy jej napadnou a zabijí. A tyhle svině jsou nezarušitelné.

    Pá pá, snaho OSN o zákaz plně autonomnho zabjení lid bez man-in-the-loop. Pá pá, světe.
    Drone Warfare's Terrifying AI-Enabled Next Step Is Imminent
    https://www.twz.com/news-features/drone-warfares-terrifying-ai-enabled-next-step-is-imminent
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: Zas rušičkou nesundáš russáka a na sokola bych taky moc nespoléhal, byť romantika by byla, o tom žádné
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: afaik proti dronum se nejvic pouzivaji vycviceni sokoli (nebo jiny dravec), pripadne spesl pusky, co ho zarusi.
    Brokovnice jako flinta specialne na drony, bude mit zbytecne moc nevyhod oproti predchozim moznostem
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: v kombinaci s rusickou
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BAAL: najdes uz pomerne hodne videi, kde ty FPV drony brokovnicema sundavaji. Neni to na pozorovaci dron 500m vysoko, ale na ty maly ludry s trhavinou, co leti primo na tebe.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_MYVAL: Chtěl jsem na to něco napsat... Ale pak jsem si uvědomil, že lepší bude neříkat nic. Pro jistotu.
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    Díky všem!
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    MCD: wow, to jsem po pravdě nevěděl, díky za rozšíření obzorů
    MCD
    MCD --- ---
    CHA1NDLER: Můžeš. Ta výjimka je pro nabývání, nikoliv pro užívání. Dtto můžeš závodit se zbraní, u které jsi do žádosti o nákupní povolení uvedl jen ochranu ŽZM.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    CHA1NDLER: Se ZP skupiny E ale přece na střelnici chodit můžeš. Problém by asi byl jen kdybys chtěl jet s takovým zásobníkem na závody, kde by měli pedantské organizátory kteří by kontrolovali i tohle
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    no dobre, ale potom otazka - muzu - hypoteticky - kdyz mam ochranu jen citlivych prostor nosit nadlimitni zasobnik venku? muzu s tim jit na strelnici trenovat ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam