• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen namatkou par klasickych pripadu.
    Asi nejvyraznejsi je to u Masamoto KK

    Jeden z nejlepsich v Sakai, Keijiro Doi

    Dalsi klasika, Takayuki Sakai

    A tady jde videt, proc tomu tak jest :-) Sukenari Honyaki shirogami #1 gyuto 240mm


    SAMOUT: Boucham prescasy, snad ho stihnu :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HENNYVILLE: Honyaki? Hned jak budu mít třicetník s kterým fakt nebudu vědět co si počít, tak si ho objednám...:-)


    WITTGENSTEIN: To je veliká krása.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DRACONIK: Ano, je to tak schvalne. U spousty jinych JP Blacksmiths to jde videt jeste vic, nekteri z nich to maji dokonce jako poznavaci znameni.
    VACA
    VACA --- ---
    DRACONIK: on ti k tomu Hennyville jistě řekne víc, ale u tradičního japonce tohle není vada, ba naopak ono to tam má nějakej svůj důvod. Matně vzpomínám že už to tu v historii proběhlo, ale střílel bych od boku, počkáme si
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    WITTGENSTEIN: jako je to krasa, o tom zadna. ale jsem jedinej koho znervoznuje to napojeni rukojeti? Ty zoubky? To je tam tak schvalne?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: Btw, CKTG dostane v nejbizsich dnech hodne Honyaki od Konosuke, zda se, ze se Kosuke prokecl a napsal, kdo je udelal :-) melo by jit o master blacksmith Shiraki Tamashii (Sakai)

    Jen tak mimochodem by me zajimalo, co ty a tvy Kono z G3 ? Jak se to brousi? Jak to drzi ostri? Nejaky znatelny rozdily oproti napr. HD2 ?

    Dik
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WITTGENSTEIN: to je nadhera
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: Jojo :-) Tosho dostalo naklad. Hodne o nem premyslim :-) jedina vec co se mi nelibi je ta rucka, ale to je malickost.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Ach...

    (Popisek: Konosuke Ginsanko 240mm Gyuto, mirror polished on both sides for a truly special aesthetic. Rosewood handle.)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    ach...
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    par jich znam vetšinou nekriticti fanatici jednou ze me jeden dostal male šlak myokardu po tom co jsem jeho plechy porovnal pred jeho milou s nějakým svycarem (nevim jestli W nebo V) , o tom že je jejich "legenda" fixir nejtovana jak od dětí někde v hlouby říše středu za hrst rejže na tejden se nema cenu bavit..
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    DAZ: Mikov má nějaké dobré jméno?
    DAZ
    DAZ --- ---
    NEVILL: Zhruba před rokem proti nim vedl Mikov "reklamní kampaň" :)
    strom
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Velký spor o malou rybičku: Za padělek známého nože zaplatila firma 300 tisíc korun
    http://archiv.ihned.cz/c1-65063030-velky-spor-o-malou-rybicku-za-plagiat-padl-trest

    padělané rybičky... :-)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    KURE: to zni vcelku jako kuriozni kousek - rozriznout si palec, kterej je pri bodani vetsinou na strane hrbetu cepele, pri bodani
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KURE: ten noz ma celkom dobre reviews na youtube. Videl som chlapika ako s tym napriklad robil diery do 1mm oceloveho platu. Nasledne ho rozobral a tomu nozu nic nebolo. Mozno je rukovat z lacnych materialov (G10) a priemerne spracovane, ale po fukcnej stranke tomu nozu niet co vytknut, vratane pouzitej ocele.
    VACA
    VACA --- ---
    KURE: oni tam jsou naštěstí dvě, to by snad musela bejt velká náhoda aby praskly obě v jeden moment...
    Ale tak ono když je to v zátěži tak ty perka nic nedržej, žejo, tam je pak zapříčenej ten čep. Blbý by bylo kdyby člověku praskly obě ty perka aniž by si toho všimnul... ale to by si snad všimnul, ten váleček by se tam pak volně pohyboval sem a tam...

    Já mám axis rád. Někdy bych rád blíže prozkoumal ten Matův, asi bych to chtěl vidět rozebraný kde že se odehrála ta změna... ale když sem je zkoušel na výstavě tak mu to chodilo pěkně...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VACA: Dík, měla by to být 440C, podle údajů na netu a je to napsáno na kudle. Ale čert (číňan) ví...
    KURE
    KURE --- ---
    VACA: prave ta pruzinka.... ale nebudu malovat certa na zed :)
    jo material oceli vime : "Its blade is made from stainless steel, high hardness, durable" :D
    VACA
    VACA --- ---
    KURE; REDSNAKE: jj, sice se nebavíme o prémiovym výrobci nožů, ale já myslim že axis by ani tady snad nemusel selhat, leda že by to bylo bláto a za čas se ochodil ten "hrb" na čepeli za kerej to zaskakuje, ale to je imho snad nesmysl...
    To spíš se stane že ti za čas praskne/ou ty vratný perka co tlačej čep dopředu, do praská i u prémiovejch značek jako např jeho vynálezce Benchmade. (mě už taky jedna ta pružina ve tvaru podkovy po letech praskla)
    Ale slyšel jsem, že českej inventor Mat s kachničkou prej tenhle neduh emerickýho velikána zdokonalil natolik, že jemu se to už nestává.
    Dokonce i tříšroubý uchycení klipu a-la Bench... A to by mě zajímalo, jestli to uděali jedna k jedný, to by jsi tam pak mohl nacpat ty benchovsky pružiny....
    Ví se co je to za ocel?

    Každopádně ať drží dlouho ostrej a přináší radost! vypadá pěkně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam