• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Btw, tu Takamuru co postuje mam a budu ji prodavat. Mam ji tak 3 mesice, dva tydny v profi kuchyni pouzivana. Lezi mi doma a nepouzivam ji.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Aha :-) tak uz tu je )
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    ALESH: Jakes na nej mas budget? Pripadne filtruj Victorinox co tu Wittgenstein casto postoval. Hodne muziky za malo penez.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ALESH: No, nože bych do prodejny nábytku fakt kupovat nechodil. Ale chápu, máš omezený rozpočet a hledáš co nejlepší poměr cena/výkon. Tož bych doporučil tohle:

    Victorinox Tranchiermesser 20cm, gerade # 5.2063.20-23520632000
    http://www.markus-heucher.de/...iermesser/victorinox-tranchiermesser-20cm-gerade-5206320-23520632000

    (Jinak evropská špička stojí kolem tří tisíc, japonská většinou víc. Z těch bych třeba vřele doporučil http://www.chefknivestogo.com/takamura.html )

    Špatná zpráva: půl roku nevydrží dobře nabroušený žádný nůž - do broušení budeš muset něco zainvestovat.
    ALESH
    ALESH --- ---
    LEXXA: nechapu, ale nejsem.
    ALESH
    ALESH --- ---
    BRUKEV: jako ze s nim budu krajet zeleninu. Napadlo me, ze to co s nim budu krajet, je dulezity parametr pro vyber.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    BRUKEV: patrne se snazi naznacit ze neni vegetarian :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ALESH: asi většinou na zeleninu znamená co?
    ALESH
    ALESH --- ---
    ASi me ukamenujete :) Ale potrebuju nuz do kuchyne, asi vetisnou na zeleninu. Mam asi dva stare noze, co vyrzi nabrousene asi tak tyden. Chtel bych neco trochu kavlitnejsiho, co dokaze nakrajet cibuli i pul roku po nabrouseni. To je jedninej pozadavek. Staci mi nejakej nuz z Ikea? Nebo je nejakej nuz s dobrym pomerem cena vykokn, na ktery bych se mel podivat?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    V květnu 2011 jsem přivezl šest kusů nože Al Mar SLB z USA:





    Dva jsem si nechal.
    Tři jsem prodal lidem z tohoto fóra.
    Jeden jsem ztratil.

    Po téměř pěti letech jsem ten ztracenej včera našel. Mám proto na prodej jeden kus tohohle nože. Je v krabičce, úplně novej, nikdy nevybalenej. Cena 1990,- Kč stejně jako tehdy, plus poštovné okolo kila.
    HORA
    HORA --- ---
    Make This Folding Knife With Basic Tools
    https://www.youtube.com/watch?v=Gee5vIbSg5o
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    :D :D :D

    Making a Wrench Knife. Mad Max Style.
    https://www.youtube.com/watch?v=CMekYlLRFk8
    DACELO
    DACELO --- ---
    HENNYVILLE: Wow, ten vypada dobre jedovate :). Na cibuli jak delanej, presne jak pises...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    REDSNAKE: Mě už také přišel Ganzo G727M za přesně 14dní. Akorát můj váží 128g :D To by chtělo porovnat dva kusy jestli váží opravdu různě.

    Jinak co se týká zpracování nemám moc s čím srovnávat. Střenka je taková čínská, je to vyfrézovaný kus plastu místy jsou na tom trochu vidět otřepy . Co se ostrosti z výroby týká tak to moc ostrý není, jsem zvědavej jak to půjde nabrousit. Zatím brousím akorát dláta a tuhle kudlu mám hlavně na tréning broušení :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    REDSNAKE: Na tak ultimatni test potrebuju tanto. Tydle tenky japonsky mrdky toho moc nevydrzej.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    HENNYVILLE: Už jsi s tím mlátil do kamene? Podle mě se to zlomí v tý ručce....
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Dnes mi přišel nový nůž ze Sakai. Satan vstoupil do mojí kuchyně. Materiál o kterým jsem nikdy nechtěl slyšet, vždy jsem říkal, že toto nikdy nechci. Recenze na Shirogami #2 od mistra Yoshikazu Ikeda, předsedou Dentoukogeishi, byly všechny jen v superlativech. Začal jsem pátrat co je od něj na trhu k mání a dobral jsem se faktu, že jsou všechny vyprodaný a další budou za měsíce. Čím víc jsem hledal, tím víc jsem nacházel různý indicie, že by se dalo přeci jen něco najít. Jeho řada Migaki, kterou jsem chtěl, se dala najít pod značkou Shigehiro, což je projekt Y. Ikedy a mastera sharpenera Kasahary, jednoho z cca 20 nejlepších brusičů v JP, Sakai. Na jednom JP webu, celym v JP sem našel identický kudly jako je zmiňovaný Shigehiro. Po pár mailech a konverzacích na jednom USA fóru mi bylo potvrzeno, že jde o rebrand Shigehira, dělaný stejnejma lidma. Ceny byly přibližne stejný, údaje shodný, tak sem ho objednal. Je to gyuto 240mm, v reálu 225m (stejně jako Konosuke, Mizuno, Kagekiyo, atd) Shirogami #2 čili White #2, HRC 63, san mai konstrukce, celorez, váha 171g, o 6 míň než moje Konosuke Fujiyama Blue#2. Dám pár fotek.

    Celkový zpracování nože je dokonalý, všechno zakulacený, zahlazený, stejný jako Konosuke

    Pro porovnání s Konosuke Fujiyama Blue #2, Kono je v pravo

    Kono nahoře

    Celkovej pocit, je to fantastickej nůž. Je tenčí ve špičce než Fujiyama Blue #2, pěkně udělaná ručka, neuveřitelně chytá ostří, je to ostrý úplně jinak než blue #2, bude to onion killer. Blžší info o shopu do pošty.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: Ano :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    STEPNI_VLK: Olalá! Hezké, frictiona ještě nemám :-)
    STEPNI_VLK: Ještě někomu ten jejich znak na bolstru připomíná něco zcela nenožového? :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam