• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KALIF_WH: No jo. Budem toho ještě litovat, až začnou lozit z děr a hrobů :-D
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: Kazdopadne jsme hnusny, vsichni dobre vime, ze az prijde zombiepocalypsa, tak bude prvni, na koho se obratime, jaky schrade si mame poridit.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: zhruba tak nejak :-)

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KALIF_WH: pokud to nema cepel Xmedovi oblibene tloustky ..... myslíš cca tloušťka čelního pancíře tanku? ..... aby se s tím daly v pohodě sekat cihly ;-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: hele nevim, muze to mit i rozumny vlastnosti nevim co to je 440B kazdopadne v detailnich popisech oceli konkretne tuhle nemaj http://heritageblades.com/steel-guide , kazdopadne bych se vsadil ze zrovna rusove, ktery se tak vyzivaj v destruction testech a v tom ze jsou veci na vydrz, tohle budou mit podchyceny a kdyz uz tak spis budou kecat o tech HRcech :-)
    KURE
    KURE --- ---
    hmm takze prekalena 440c, houzevnaty to bude jako porcelanovej hrnek...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: nuz je ilustracni, stejny jen oznaceni oceli :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: mno jinde na eshopu pisou, takze pokud z toho kluci rusky vykouzlili nejakej zazrak, bude to spis sikovnost a dobry zpracovani, nez nejakej supermaterial:
    Knives with blades of XB5 “Diamond” steel (similar to 440B, 440C) have are 62 to 64 HRC (due to high carbon content of the metal and vacuum-furnace heat treatment). The knife blades are forged manually, from the butt and towards the cutting edge. The metal is compacted and consolidated. Knife handle is made of Brazil-nut wood. All knives are certified and are not classified as cold weapons.

    Pantera handcrafted XB5 “Diamond” steel (similar to 440B, 440C) knife with wooden handle
    http://heritageblades.com/...custom-damascus-knife-400-layers-with-walnut-handle-and-brass-bolster-1
    JIKE
    JIKE --- ---
    KALIF_WH: prave lehounke to je az az
    BRUKEV: no ten material je prave nejaky jejich neumím to rozlouskat. - a majitel říkal ze jen to je super ale nerozumí tomu
    KURE: no prave ze je a je to i dost tenký... nemám tušení z čeho to je :-) čekám ze tu bude nějak azbukar
    KURE
    KURE --- ---
    JIKE: 65 HRC? neni to podezrely?
    bukvy umim blbe a nechce se mi to louskat, z ceho to je?

    me by u takovy veci chybela aspon mala zastita na strane ostri, tim by ten "choil" ziskal na prakticnosti. jinak se mi to docela libi.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JIKE: za mě vzheldově velmi zajímavé. Ale nestudoval jsem materiály, váhu, nic. Vzhledově se mi to ale líbí dost.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: Verim, rucka je kombinace dreva a brezovy kury a jako zastita je kousek plechu takze pokud to nema cepel Xmedovi oblibene tloustky nema proc to byt tezky :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    KALIF_WH: známej si ho dovezl z ruska tuším, měl jsem ho v ruce. musím říct, že něco tak lehkého jsem v ruce snad ještě neměl. ani to nebylo cítit. a co víc, slovo ostrý bylo slabým obrazem toho jak ostrý to bylo..
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    GHOSTDOGG: Nedavno jsem tu nekomu daval tipy co se da kde sehnat. Filtruj, projed si ty shopy a pak se klidne ozvi.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: mne tam prijde strasne nasilnej ten choil, navic mam pocit ze sem tohle presne uz nekde videl, bud ten samej nuz a nebo to nekdo tezce obslehnul. Bez nej by ta linie vypadala trochu lip.



    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    někdo tu hledal pěkný puukko
    Hand Forged Veikko Hakkarainen Reindeer Bone Puukko Knife with Sheath ~ Finland | eBay
    http://www.ebay.com/...nife-with-Sheath-Finland-/351898837531?hash=item51eece221b:g:4R0AAOSwMVdYH3RL
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FINSON: I jen mi klidně ten mínus dej. Se z toho neposeru. Můj nůž to není. ;)

    LODBROG: A současně historicky maximálně druhé, které se mi celkem líbí. Byť bych si ho tedy asi nepořídil...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    JIKE: ta hlavice se mi nelíí tedy vůbec. Linie čepele je trochu scifi na mě.
    JIKE
    JIKE --- ---
    prosím o nějaké názory

    Нож Медведь сталь ХВ-5, рукоять береста
    http://www.knife-vorsma.ru/3333/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam