• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    WAMP_ELF: je to orientacni video ze 100% realisticke praxe.. pro ty, kteri nevi, ze s nozem se nezapasi pokud muzes zdrhat
    KURE
    KURE --- ---
    WAMP_ELF: uklidni se.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA:
    WAMP_ELF: Věřme v překlep či moc ovvěžovadla, pro Méďu to nejni typický, není to nůž od Schrade.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    XMEDA: VAROVÁNÍ PRO SLABŠÍ POVAHY
    je to video zobrazující ubodání, pravděpodobně neslučitelné s životem, snímaný bezpečnostní kamerou. Já jsem celkem zvyklej odebírat nožem život zvířatům ale (možná i proto..) dost se mi z toho zhoupl žaludek. Nevím proč to sem xmeda dal, doteď jsem si myslel že to je jen uepn frík ale asi to je normální magor.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SUMIE_DH: nasel jsem tohle,
    http://medin.cz/data/filecache/fromgallery/medin_servis_renovace.pdf
    mikrotonove noze tam brousi za 115-450
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    Zkusim to i tu, treba se nekdo najde nekdo schopny poradit s touto specialitkou:

    Nedavno se nam dostal do rukou sankovy mikrotom Meopta 596 s dlouhym klinovym nozem. Vite o nekom kdo by umel mikrotomovy nuz bez poskozeni nabrousit [je to citlive zarizeni, i mrnavy zub bude videt na rezu, ten se pak spatne barvi a obecne to nevypada hezky] ? Ja si na to netroufnu, nebot s tim vubec nemam praxi, nemam vybavu a navic jsem manualni kopyto.
    Mikrotom stoji v http://brmlab.cz, takze by se hodil nekdo z Prahy a okoli.

    PAWLEEQ
    PAWLEEQ --- ---
    Ahoj. Netušíte prosím někdo jaká ocel se nejlíp hodí na pilový list truhlářské čepovky? Případně, kde se dá kousek v tloušťce kolem 0.5 mm pořídit?
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Take jsem vam vsem chtel poprat vsechno skvele do noveho roku, at se na vas lepi jen kvalitni materialy a vase ostri se nikdy neztupi :-)

    JIKE
    JIKE --- ---
    Tak NOŽOMILOVÉ! Přeji Vám mnoho kvalitních kudel v 2017!!!

    GGG
    GGG --- ---
    od jeziska....

    GGG
    GGG --- ---
    VXP: diky!
    VXP
    VXP --- ---
    GGG: http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php/711044-Spyderco-Sharpmaker-ceramic-rod-grits

    medium is 20 microns
    fine is 9 microns
    ultra fine is 7 microns

    medium 15
    fine 6
    ultra fine 3

    These are the answers I have received from Sal.

    a podle převodníku... http://www.gessweincanada.com/category-s/11328.htm

    20 mikronů ... grit cca 1000
    15 mikronů ... cca 1200
    9 mikronů ... 1800
    7 mikronů ... 2800
    3 mikrony ... 8000

    tak je otázka, kde vzali ty údaje o mikronech :)
    GGG
    GGG --- ---
    XMEDA: A kdyz to brousim na TRI-ANGLE Spydreco? Jakou to ma hrubost ty jejich brousky?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    PETER_PAN: vetsina lidi je spokojena s nozem nabrousenym na 1000 grit, protoze to ma porad jeste maly zoubky a stejne to hned doprasi hazenim do drezu plnyho nadobi. Pokud je to kudla trochu smysluplna a uzivatel se o ni hezky stara tak 1000 pak 3000 pak Al2O3 keramika nebo hrana matne brousenyho skla nebo bridlice a pak to krasne holi.
    DACELO
    DACELO --- ---
    PETER_PAN: Pouzivam na noze, dlata a hobliky umely kamen 500/1200 a pak bridlici (neco mezi 3-8k). Kuchynaky potom obtahuju "v provozu" keramickou tyckou, kdyz mam pocit, ze neberou tak, jak bych si predstavoval.
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    PETER_PAN: na "dobrusovani" nad 1000-2000...pokud s tim makas nekde "v provozu" ..600 je na opravu od zakladu a pak jdes vejs...do xxxxx..dle potreby kazdeho soudruha
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    1K, 3K, 5K. minimalne.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    UBU: Ja to chapu. Mel jsem jinej 130/400 a tech 400 bylo na nabrouseni tupeho noze u teticky idealni. Mozna by to mohlo byt 600, ale to je jedno.

    Co me jeste zajima. Na takoveto kazdotydenni dobrusovani - vzal bych jsi 1000, 1500 nebo 2000 ?
    UBU
    UBU --- ---
    PETER_PAN: To je takovej ten úplně základní dvoustranný karborundum brousek co se prodává v každém železářství kolem 180 kč, že? No on ho tam rovná s nějakou karborundovou brusnou pastou, opět seženeš v každém železářství/hobby marketu. Ten brousek taky doma někde mám, jemnější strana je použitelná na srovnání zubů a větší úběry, nože to doslova žere.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam