• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    STENNY
    STENNY --- ---
    Dotaz na místní, kteří si jsou ochotní hrát s úpravami už hotových nožů, nebo spíš mečů: Mám filipínský ginunting https://brianvancise.files.wordpress.com/2008/09/dsc_6538.jpg , který pro mě má značnou osobní hodnotu, ale jílec je v průřezu téměř kulatý, navíc dost hladký, a tím pádem se při seku do materiálu celá zbraň v ruce protáčí. Potřeboval bych tip na někoho z Prahy, kdo se na to mrkne, zhodnotí možnosti a nabídne mi použitelná řešení/úpravy. Verzi "servat z toho původní dřevěný jílec a vyrobit úplně nový" bych se rád vyhnoul.
    Díky.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    CROSS: Co jsem byl v něměcku po obchodech s nožema (přijde mi že jich je teda víc než v čr) tak tam prodávali fakt uplně všechno, dlouhý, vyhazováky který určitě tyhle zakony nesplňujou. Asi se to tam dřív tolik nehrotilo
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Hele ono to takhle vedle sebe vypadá, ale ten KUR není tak velkej, čepel má 87 mm. Ten T.R.E. je fakt mrňous, čepel 74 mm, v kapse o něm nevíš...
    XMEDA: Jenom jsem dovnitř koukal zvenku, nelezl jsem do toho - až to budu rozebírat, zkusím si vzpomenout, žes chtěl fotku ;-)
    AZIM
    AZIM --- ---
    FINSON: a že je to třeba takové to "volání o pomoc" zatím nikoho nenapadlo :-)
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    FINSON: Tak nevíme, na co se Méďa chystá, že jo....

    CAR2N: Preglejka. Na pažbách to vypadá teda líp...
    SWIST
    SWIST --- ---
    VXP: jo vidím to stejně,taky mám tti.
    CROSS
    CROSS --- ---
    VXP: já cestuju po zemi taky s TTi na opasku i přes říši, nicméně to se omezuje na dálniční přejezdy a zatim mě nikdy nešacovali. Teď jsem ze zvědavosti koukal na německej web Leathermanu, ale při zběžným procházení (FAQ a tak) jsem na to téma nic nenašel. Nicméně z toho, že nabízej v podstatě celej sortiment, tipoval bych, že to nějak prochází.
    SWIST
    SWIST --- ---
    VXP: jo ok, takže s tou pojistkou jsem si to pamatoval špatně.. Tím pádem jen pevný do 12cm nebo malý švýcarak
    VXP
    VXP --- ---
    JOHNY_SMRZ: pokud se něco nezměnilo, tak nemůžeš... já teda mám TTi na opasku pořád... kdyžtak budu dělat blbého, že to není nůž, ale multi tool :D
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    VXP: Znamena to ze si to reichu nemuzu vzit leathermana? Protoze ten se da bez problemu otevrit jednou rukou.
    SWIST
    SWIST --- ---
    VXP: jo tenhle článek znám, ale nejsem si jistý jestli je aktuální
    VXP
    VXP --- ---
    SWIST: Německo
    Orientační přehled zakázaných sečných a bodných zbraní:
    - Jednoručně otvíratelné nože s pojistkou (bez omezení délky čepele)
    - Nože s pevnou čepelí (Messer mit einer feststehenden Klinge - ne zavírací nože) delší než 12 cm
    - Motýlkové nože (Butterflymesser) – skládací nože s dvojdílnou sklopnou rukojetí
    - Vystřelovací nože (Springmesser) s čepelí vycházející směrem dopředu
    - Vyhazovací nože
    - Boxer-nože jakož i pěstní nože (Faustmesser)

    Výjimku u pěstních nožů představují nože majitelů loveckých lístků a u povolání zpracovávajících kůži a kožešinu

    Kapesní nože jsou v zásadě povoleny – rozhodující je účel a užití nože. Výslovně povolené jsou nože s jednostranně nabroušenou čepelí, jejíž délka je kratší než 8, 5 cm.

    Povolené jsou také vyhazovací nože, jejichž čepel vystřeluje z rukojeti ze strany a

    - není delší než 8,5 cm,
    - ve svém středu vykazuje minimálně šířku 20 % své délky,
    - není oboustranně naostřená a
    - má spojitý hřbet, který se směrem k ostří zužuje.

    Povoleny jsou rovněž záchranné nože (řezače pásů).
    SWIST
    SWIST --- ---
    Netušíte prosím vás někdo jak je to teď aktuálně v německu s noži? Stále platí že jsem do 8 cm v pohodě i pokud se dá otevřít jednou rukou a má pojistku? (nebo si to pamatuju blbě? ) vím že tlačnou dýku musím nechat doma, ale alespoň leathermana bych chtěl mít u sebe..
    CAR2N
    CAR2N --- ---
    predelavka cold steel srk
    New life for a CS SRK | Bushcraft USA Forums
    http://bushcraftusa.com/forum/threads/new-life-for-a-cs-srk.2629/
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: mne se hodne libi ten horni tvarove, jinak ty druhy dva jsou taky hezky jenom mam pocit ze by pro me byly az moc masivni
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    FINSON: jak to vypada rozebrany?
    FINSON
    FINSON --- ---
    Na jinú notečku:
    Jak jsem tady psal, že Sebenza má konkurenci, tak Sebenza to prohrála a už je pryč z baráku. Prostě flippery s kuličkama mi vyhovují mnohem víc. No a teď má konkurenci ZT:

    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FINSON: case and point
    FINSON
    FINSON --- ---
    LEXXA: Jasně, páč tanto Japonci vymysleli na štípání dřeva :-)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FINSON: nepremyslej nad obsahem ale nad vniterni argumentaci pisatele. za me to video ma jednoznacny podtext. neni to tanto a je to zly. kdyby ten nuz mel tanto cepel nic z toho by se nestalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam