• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Tak ono asi jako u všeho záleží na stylu, kterej kdo používá. Vzhledem k tomu že se vyrábí nejen nože s tím páracím háčkem, ale i háček samotnej, asi na tom cosi bude (přitom jde u stahování o jeden řez), potkat se s obsahem střev není asi zážitek non plus ultra. U nás by ale část lovectva ječela, že to není tradiční, části by chyběl paroh na rukovítce a zbytek by poděsil ten futrál :-)
    Ale zas proti tomuhle je to vrchol tradice :-)
    The Bubba Blade 4" Gut Hook Skinning Blade
    https://www.youtube.com/watch?v=wvMS55abxp8
    FINSON
    FINSON --- ---
    LEON_KOWALSKI: A nesmíme zapomenout na fakt, že začít kromě fotek dělat o nožích i videa, mu poradil zakladatel tohoto klubíku - za což se mu Mr. Šulc patřičně odvděčil (za dobrotu na žebrotu), že? ;-) Ale to už bych pomlouval.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Dekuji za vysvetleni :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FINSON: Viz: LAUNCHER. Sam tez nejsem lovec, ale pro jistotu jsem se jednoho zeptal :-)

    Z diskuzi po netu: http://www.fieldandstream.com/answers/hunting/do-you-find-that-gut-hooks-on-knives-are-useful

    Nicmene jak pisu v mem odkazovanem textu - verim ze nekomu to uzitecne byt muze, ale typickemu lovci nebo reznikovi imho ne.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: Jo. Majitel a video tvůrce. A brilantní angličtinář (nebo tak něco).
    FINSON
    FINSON --- ---
    LAUNCHER: Ten hook se "odborně" jmenuje "gut hook" a má sloužit lovcům k vyvrhování drobné zvěře. Sám lovec nejsem, takže to nemůžu approvnout, ale takhle pohledem městského hejska se mi tahle featura nelíbí.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LAUNCHER: souhlas, ja jen reaguju na to, ze za to, co to stoji (60-75$ za normalni verzi a 99$ za CPM-3V verzi) je to pouzdro v pohode, mel jsem v ruce SRK a Kobun, a tam to same Secure Ex pouzdro bylo v pohode. Kdyz neni, tak maj (v US) dobrej customer service a cokoliv ti vymeni. Ten hook je samozrejme na nic, minimalne pro normalni lidi
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kdyz se teda podivam na tvar toho noze, tak se nemuzu ubranit i dojmu, ze vyrobit na neco takoveho spolehlive pouzdro bude peklo. A jestli by nebylo proste lepsi zvolit jiny tvar noze, ktery nema ten hak sirsi nez zbytek noze. Treba tam nejaky duvod je, ale domu bych tento tvar nechtel i kdybych pro ten hak vyuziti mel.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LUCKYBSD: Tak na uvod, top pouzdro ma mit sroub, ktery umozni utahnout/povolit, aby si majitel nastavil jak moc to ma drzet.

    Tolik je situace u kveru. Uz jsem pochopil, ze noze jsou na tom jeste hur, nez nic moc situace u kveru.

    Tim teda nechci rict, ze na tomhle pouzdre ten sroub neni, ale nevidim ho tam.

    Jeste bych mel par poznamek ohledne uzitecnosti toho gut hook, ale neznam kontext. Treba je to raritni nuz pro nekoho, komu je neco takoveho k necemu dobre - coz je v poradku.

    Nevim teda jak takovy clovek vypada - lovec nebo reznik to dle meho nazoru ale nebude, ti, co je mi znamo, nic takoveho typicky nepouzivaji.

    Ale jak rikam, mam prisne oci. To ze neco vadi mne, jeste neznamena, ze to neni obecne ok.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LAUNCHER: hele par coldsteelu jsem v ruce mel s timhle jejich pouzdrem a tohle je bohuzel rukama
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Sulc je majitel noze-nuz.com a zaroven ten pan na videu?

    Doma mi (pry) lezi balicek s prvnim nozem (thx spouste lidi z Nyxu za pomoc s vyberem), tak na me pls pomaji, zatim se v tom vubec neorientuji :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LUCKYBSD: Kudla samotna muze byt dobra, ale to pouzdro nefunguje jak ma. Coz bohuzel take neco vypovida o precizi toho vyrobce obecne.

    Pravda, na kvery a noze mam, zda se, velmi prisne oci. Tudiz YMMV.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LAUNCHER: zrovna tenhle bez toho hooku z CPM-3V je dost dobra kudla
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: no, on to asi nikdo nekupoval, tak dal Šulc slevu :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIKE: No, vzhledem k tomu, ze se panovi na videu nedari ten nuz ani vyndat z pouzdra... cena nejspis odpovida kvalite.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: no jo, to je ale na EDC dost bizár :-))
    JIKE
    JIKE --- ---
    Za půlku lovecak

    CS36G COLD STEEL MASTER HUNTER PLUS FIXED GUTHOOK
    http://www.youtube.com/watch?v=dHnVFsWMWOA
    ISCH
    ISCH --- ---
    GGG: Muzu Ze uklidnit, casem se to treba stane.
    Zatim se o to snazim jenom ctyri roky :D
    GGG
    GGG --- ---
    ISCH: Podle meho by to chtelo lepsi marketing od plakatu pocinaje socialnimi sitemi konce a zmenit misto. Byl jsem na predminule akci a nedalo se tam hnout i kdyz bylo dle meho malo predejcu, na noze nebylo videt, natoz moznost si je v klidu vyzkouset. Mistnosti byly tmave, pro vystavu naprosto nevhodne. Vic vzduchu, svetla i prostoru.
    JIKE
    JIKE --- ---
    ISCH: mám pár nápadů jak to oživit, když tak pošta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam