• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    GGG
    GGG --- ---
    celkem rarita což....

    CZ77?
    GOTIK
    GOTIK --- ---
    jinak co vím, tak soutěžní Rybičku zatím přihlásili jen Kabík a Zelí. Pochlapíte se někdo a přihlásíte svojí? :-)




    GOTIK
    GOTIK --- ---
    SWIST: v neděli ráno? proč až v neděli ráno? to nemá cenu. program je v pátek a v sobotu, v neděli už všichni balej a odjížděj. Jestli to nemá nějakej konkrétní důvod, proč chcete jet až v neděli, tak za sebe rovnou říkám: To už radši zůstaňte doma, budete zklamaný. Vyplatí se přijet na pátek nebo sobotu, když už ne na celej víkend, ale neděle už je balící (výjimečně někdo ještě rozbalí stánek, spíš ne, kování taky končí v neděli za rozednění, maximálně se ještě vyhlásej nějaký soutěže a případně proběhne nějaká soutěž pro děti aby měli rodiče čas na balení).
    381007
    381007 --- ---
    AZIM: Mám je u každého šicího stroje, jsou to štípky, neboli cvakačky. Používají se prakticky na každé krejčovské dílně... Ve větší verzi se používaly na statcích tuším ke stříhání ovcí...
    381007
    381007 --- ---
    KADLIK: To je pro mě zásadní informace. Jsem taky nástrojař :) - tzn. budu spokojen :) Díky :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    VOMAJDA: jasně, já to nijak nehrotím. Jen prostě k tomu dřevu mám lepší vztah. Fiskars je jistě v pohodě, spousta lidí ho chválí, ale u mě zabodoval jen nůžkama na keře a dlouhýma teleskopickýma nůžkama na větve :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SWIST: posta
    SWIST
    SWIST --- ---
    LEXXA: a mohl bych se kdyžtak do auta přicpat? Tedy pokud pojedeš z Prahy.. Na cestu samozřejmě přispěju.
    Jinak bych jel asi busem, ale nedíval jsem se jak to jezdí..
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    VOMAJDA: z nekolika informacnich kanalu ovsem bez zaruky jsem se doslechl ze novejsi fiskarsy jsou mene kvalitni nez ty stare a Husqarna je za stejnou cenu lepsi kvalita...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SWIST: jestli budu mit auto tak ano
    SWIST
    SWIST --- ---
    Nechystáte se někdo v neděli ráno na knifest?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VOMAJDA: Ale tak oni nejsou žádný průšvih. Jejich sekery mi sice nesedí v ruce, ale jinak jsou asi obecně fajn. Mám zkušenost s ručníma pilama, kde to, co dostanu od fiskarsu za 1200, dostanu od husquarny za 350 ve stejný, možná i lepší kvalitě. Mě akorát vytáčí, že kdykoli začnu na netu hledat něco k jakýmukoli nářadí, tak se pak měsíc nemůžu zbavit kontextovky fiskars:).
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    JOSEF_K:
    BRUKEV: Přístup dřevo + železo chápu a ze stylistického hlediska s ním u sekery absolutně souhlasím. Nicméně z praktického úhlu pohledu jsou Fiskarsky fakt v pohodě. Každej rok s tím rodičům naštípám pár metrů dřeva na zimu a v lese jsem s tím taky už pár stromů pokácel, očistil a pár posedů postavil. Pravda - nepoužívám sekeru denně, takže nemám z první ruky žádný relevantní data o životnosti.

    Pokud je design důležitej, nešel bych do nich, ale pokud se zaměříme čistě na poměr cena/výkon, nebál bych se jich ani trochu.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    BRUKEV: HQ kalač je poměrně mrňavý. Hlava má akorát 2,5 kila, česká zbirovia obvykle jede 3kg a víc. Takže se s tím moc nenadřeš. Ale ten tvar hlavy je natolik inteligentní, že se s tím prostě štípe parádně skoro cokoli. Nedávno jsem tak likvidoval pár kubíků jasanu s průměrem 90cm a dalo se to. Profil ostří a celé hlavy udělají strašně moc.
    GGG
    GGG --- ---
    BRUKEV: Mam tuhle a naprosta spokojenost

    Sekera malá univerzální hmotnost 900g H 009 SV | Sekery | Ruční nářadí - Profi oděvy CZ
    https://www.profi-odevy.cz/sekera-mala-univerzalni-hmotnost-900g-h-009-sv.html
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JOSEF_K: kalač mám nějaký noname a tedy bych raději jako první koupil true štípací sekeru. Obecně kalač používám jen na štípání ležícího dřeva, třeba nařezaných metrů (když je riziko, že to zajede i do země, šutrů) a tuto činnost navíc dělám velmi, velmi zřídka.
    Daleko víc štípu dřevěné špalky v průměru 30-60cm a vysokých okolo 30cm a tady by měla stačit vělká štípací sekera.
    Další v pořadí by byla nějaká menší sekerka a kalač až na závěr, pokud dosloužýí tenhle a já nebudu vědět co s penězma.

    Jaké jsou sekery Krumpholz?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    VOMAJDA: u sekyry nechci nic jiného než dřevo, ten jejich plast se mi nelíbí
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VOMAJDA: Že jejich nejmocnější divize není kovárna nebo R&D, ale marketing.


    BRUKEV: HQ jsou pořád super. Pořiď si jejich kalač.
    KLATIC: Prakticky identický tvar s HQ.
    JIKE
    JIKE --- ---
    AZIM: Jojo videl ale desne dávno asi 1996 se u nas občas take vyskytly na nějakém statku. Ale vetsi verzi si vybavují. Sikovna vec
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    BTW ten klasický tvar, kterého se drží japonci, je úplně nejlepší: http://www.ragos.cz/clover-clover-odstrihovaci-nuzky-clover-415
    Číňani to umí za desetinovou cenu, ale ne s pružným tělem - s pantem, pružinkou a zarážkou. Obzvlášť ta zarážka je dost k zlosti. Ale desetinová cena... http://www.galanterka.cz/...3&podpage=116&detail_product=56&seo=tvrda-galanterie-cvakacky-celokovove
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam