• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    RASHEEN: cus, no ja si to navrtal k takovy dreveny desticce /sou tam na to v rozich predvrtany otvory a tu desticku si pripnu ztuzidlem ke stolu
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    TWORBO: cau,tohle se musi k necemu prisroubovat? mel jsem nakou predchozi verzi s "pricuckou"...drzi v tom ta kudla upnuta dobre? nebo musis pridrzovat druhou rukou
    ? dik
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    jinak koupil sem si od soudruhu toto uz pred nejakym casem, je to dobre dilensky zpracovnany...za ty porachy ok....ale tak nejak me to vlastne nebavi jako sudlani si na kamenech....
    https://www.aliexpress.com/...cc18-6&algo_pvid=2a61d538-2a8c-4148-9c35-7453ff41cc18&rmStoreLevelAB=3
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    HENNYVILLE: lepsi = drazsi, nebo s jemnejsim zrnem?
    me prijde ze pokud s tim nebude delat trisky na zatop a jinak prasit az do vyrazneho otupeni, tak mu bude kombinace 1000/3000 dostacovat, pripadne + kozenej pasek na obtah.
    GGG
    GGG --- ---
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    TWORBO: Ano, kombi kamen je nejprodavanejsi polozka nipponshopu. Ten obchod ma muj dobrej kamarad, takze to mam z jednicky :-) urcite se tam da vybrat neco lepsiho :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    staletý známky taky dopis nikam nedoručí, ale mají svou sberatelskou hodnotu. někde mi tady chybí machalik.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    HENNYVILLE: Hele, to je v poradku, sorry, kazdej ma pravo na svou vlastni uchylku a ja jsem posledni kdo by proti tomu neco mel.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    GGG: 1000/3000. to je podle me pohodovej ideal. ja teda mam jedinej japonec a to 8000 /na britvu, spolu s arkansasem/ ty ostatni jemnejsi zrnotosti mam ve vselijakejch keramickejch, karborundovejch diamantovejch a jinejch. sel bych trebas KLIDNE do tohoto http://www.nipponshop.cz/38/naniwa-combi-1000-3000.html
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    GGG: urcite vybirej z tech Takayuki Sakai, mel jsem je doma vsechny a jsou hodne dobry. A jeden kamen ti neporadim, bohuzel.
    GGG
    GGG --- ---
    mohu jedu laickou radu? je to pro cloveka ktery rad vari, ale v nozich se nevyzna, manualne je zrucny.....

    koupil jsem mu http://www.nipponshop.cz/15/japonsky-nuz-zakuri-sujihiki-kurouchi-180mm.html

    jaky z techto kamenu mu mam koupit aby si to mohl doma dolazovat?
    Brusné kameny :: Nipponshop.cz
    http://www.nipponshop.cz/1/japonske-noze/6/brusne-kameny/

    diky!
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BLOWUP: ale ty to prezentujes uplne spatne. " jsem fascinovanej predstavou ze je mozny z lidi tahat takovy prachy za sutry z lomu" toto je preci uplna blbost, nikdo z nikoho nic netaha, ty lidi, vcetne me to platej dobrovolne. Ano, jak tu nekdo zminil, je to konicek, jako kazdej jinej, treba jako hifi ktery tu taky padlo. Nekdo si rad kupuje obleceni, auta, pocitace, telefony, nekdo brusny kameny. Vysledek je ten, ze nam to vsem dela vicemene stejnou radost. Co sem se za tu dobu co se kolem toho motam, tak vetsina tech magoru co ma 20+ tehdle kamenu jsou nejaci fyzici, matematici, lidi co pracujou na nejakych vyzkumech nebo na manazerskych pozicich ale treba taky valecni veterani z Iraku a Afghose. Cili se da predpokladat ze to zadni tutani nebudou.

    Tady je treba vyber kamenu od Krassiho, od kteryho jsem ja koupil svoji Ohiru shiro suitu. Zajimavy porovnani co kterej kamen dela http://www.kitchenknifeforums.com/...how-your-work!-Uchigumori-and-co?p=510811&viewfull=1#post510811

    Jen pro predstavu davam par fotek jak vypadaj domaci sbirky "opravdovych magoru".






    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    BLOWUP: tak za sutry se tahaj z lidi i mnohem vetsi prachy, vsechno je to otazka vzacnosti komodity a zajmu o nic :-) safiry a diamanty jsou taky sutry. Ale mate oba pravdu ze clovek musi asi bejt trochu konickar a fanatik a mit na to. Coz je asi podobnej pripad jako u audiofilu, ktery vrazej prachy do veci, ktery 99% usi neni schopno ocenit.
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    KALIF_WH: chapu, ale myslim ze takhle to nefunguje. jsou treba spickovy sportovci s magnetickym balancnim naramkem na ruce, nebo kralici prackou v kapse. to neznamena ze to objektivne pomaha

    ale nechci tady narusovat debatu ktera sem ocividne patri, a reporty na ruzny kuchynaky mi prisly fakt zajimavy
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KALIF_WH: Me to pripomina ty samy mechanismy jako na trhu s umenim. A jsem fascinovanej predstavou ze je mozny z lidi tahat takovy prachy za sutry z lomu, to uz je fakt vyssi divci, vlhkej sen kazdyho hrace kloboucku :))
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    HOBORG: uprimne receno, kdyby mi o tomhle zaniceni vypravel nekdo, komu vlastnima rukama neprosla na vyzkouseni pullka druhohor, predpokladam vcetne obycejnejch sutru a kterej nuz pouziva bezne jako pracovni nastroj, asi bych byl taky v pokuseni povazovat to za esoterickou picovinu.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    HOBORG: Kdo si hraje, nezlobi ;)
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    me na tom spis fascinuje jak rychle se da dostat do levelu ezoterickejch picovin za sileny castky
    protoze to co udela 100 let starej sutr z japonskyho holicstvi samozrejme zadnej "obycejnej" sutr neumi. neda se to zmerit, ale je to tam proste! :)

    ale jinak nic proti, "chapu" to jako konicek. nekdo sbira vlacky, nekdo drahy osklivy sutry, no
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KALIF_WH: Mas pravdu, je to desitky az stovky hodin cteni, hledani, psani mailu, zkouseni. Ja ted treba vcera testoval Ohira shiro suita o ktere jsme byli presvedceni ze to bude ultimatni na finish ostri a zadnej velkej zazrak to neni. Nastesti to nestalo tolik, ale na druhou stranu to krasne lesti hagane. Vsechny indicije nasvedcovaly tomu, ze to bude super, vzhledem k tomu, ze mi jich uz par proslo pod rukama. Ale zrovna jeden toishi magor poptava mekkou Ohiru takze se asi proda jemu. Tady je fotka.

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    HENNYVILLE: Musim rict ze tahle vasen je skoro az obdivuhodna :-) kor kdyz si clovek uvedomi, co patrani a sbirani znalosti to muselo stat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam