• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    SWIST
    SWIST --- ---
    OTAKAR: hele ty zakázkové umí být i levné.. Před cca třemi roky jsem na knifestu kupoval něco podobného s cenou kolem litru i s pouzdrem. Jasně, není to kované, ale do lesa na buřty a nějakou drobnější práci to stačí. Myslím že by ti to mohlo taky vyhovovat. Jen bohužel nevím jméno prodejce - značku má 3 kroužky do trojúhelníku.
    VXP
    VXP --- ---
    OTAKAR: pokud je to jenom na ozdobu, tak sleduj aukro ;)

    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/stary-nuz-zavazak-paroh-6934666135
    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/2-x-stary-lovecky-nuz-klasicky-a-stahovak-oba-paroh-6934559201
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    OTAKAR: Takovéhle spektakulární parohy teď asi nejsou v módě, vybavuju si je jen na nějakých bowie nožích španělské produkce a pochybné kvality. Když to byla slušná čepel, vybavuju si k tomu spíš umírněněji tvarované střenky z opracovaného parohu. (Projížděl jsem velké "lovecké" nože s ne-plastovou montáží, projel jsem toho hodně, ale přímo paroh jsem nehledal, tak mi určitě leccos uniklo...)
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    Nenarazili jste na nějaký podobný nůž? Jde mi primárně o střenku z paroží, chtěl bych něco takového jako doplněk kroje, takže samotná čepel je na druhém místě a preferoval bych ne úplně vysokou cenu. Google mě vedl buď k zavírákům, nějakým podivným Mikovům a pak naopak k zakázkovým, což je pro mojí potřebu overkill.

    STALK
    STALK --- ---
    přidám k nůžkám - odemně k zahradním :) nedávno jsem si z rozmaru pořídil do práce Okatsune 103
    můžu srovnávat s mnohejma kvalitníma nůžkama (felco, ARS, bahco..) čistota, síla a preciznost střihu je vynikající - hodně se mi líbil ten minimalistickej design - a líbí se mi pořád i když zdá se mi že pro japonce není pohodlí uživatele priorita :) ergonomie nejde nikam daleko a oproti jinejm v rukou tolik nedrží, i na tu pojistku si musí člověk zvyknout. - nicméně věc je t o krásná a funguje skvěle
    Okatsune 103 http://niwa.cz/nabidka-e-shop/
    https://www.youtube.com/watch?v=GRUI6Hq1zdU


    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    FINSON: no, Yasuhiro Hirakawa dělá hezký nůžky a jestli máš doma nebo v práci bonsaje, tak neváhej ;-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    LEON_KOWALSKI: Mno, já v batohu do práce nosím obyč kancelářské nůžky spolu s Morou Eldris asi dva roky, ale teď mám pocit, že potřebuju nějaké festovnější custom nůžky...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    když už jsme u těch nůžek

    Making $35,000 Bonsai Scissors
    https://www.youtube.com/watch?v=TD2XGwmRJi8
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    kurnik, to vypadá jako mladej Dolf Lundgren s růžovou patkou :-O
    CROSS
    CROSS --- ---
    RSZ:

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    VACA: ad velikost EDC. Tak malý to je, ale na druhé straně - můj Fallkniven U2 je taky prcek a jako EDC použitelný je.
    Já osobně mám nejraději jako EDC ESEE Avispa, nebo RAT 1. To je pro mě ideálně velké EDC.
    AZIM
    AZIM --- ---
    DANII_DP: na to klikni :D
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    AZIM: coto, info link?
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Tim sem teda nechtel rict ze by mi ten nozejk prisel nejak prevratnej designove. Spis jen, ze bych to hned z prvni uplne nezatracoval jako nepouzitelnej smuk:D
    VACA
    VACA --- ---
    KURE: ja ti nechci oponovat jenom proto abych měl nějakej protinázor.
    Ale nevnímám to tak dramaticky. Jako taky mám rád kovový příložky po obou stranách, pro ten pocit.
    U takhle malýho nožejku imho neni uchycení čepu z jedný strany žádný tabu. Stejně, co s tim ty lidi který hledaj takhle maličkej nožejk budou "ED" dělat? Dloubat se za nechtem, občas oteřou nějakou poštu, obal od potraviny, apod... Někdo kdo chce vyřezávat ze dřeva apod má v hledáčku uplně něco jinýho, to je jasný. Ale vaklat se to imho nebude, je to velká plocha, a ten plech je z tytanu, to se prostě v tomhle měřítku hned tak nevyboxuje.. Tohle vypadá taky hrozně divně, a funguje to :)

    Bordel to imho bude lapat jako kterej-koli jinej nůž mezi střenky. Spíš bych se bál že ty detajly v tom květu se budou furt za něco zachytávat. Ale i to je asi planej poplach, v tomhle měřítku..

    Kdybychom se na všechno dívaly z těhle perspektiv, tak by nejoblíbenější leatherman wave musel bejt dost nepraktickej nástroj :)


    ---
    Btw dřív jsem taky měl tendence měřit nože podle toho jestli s nima půjde namazat chleba.
    Ale faktem je že čim víc stárnu, tim víc zjišťuju že v běžnym "ED" živote velkoměsta, kde člověk akorát pendluje mezi domovem, prací, úřadama, knihovnou eventuelně hospodou, venku tu paštiku mazat na chleba prostě nepotřebuju. A když jedu na výlet, tak si sebou prostě vemu jinou kudlu než městskej Kerhaw Leek, to je jasný. Ale proč bych se ve městě měl furt omezovat jen na praktickou survivalist kudlu, když to může bejt elegantní doplněk kterej všechny běžný městský činnosti zastane..
    Všechno se to prostě odvíjí od teh individuálních potřeb..
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    AZIM: mam ho a je fakt malinkej. Zkusim ho nafotit az ho najdu :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RSZ: na jídlo by třeba taky docela dobře vystačil spork, ale prostě máme rádi specializované předměty... :-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    LA_PIOVRA: když už to píšeš, tak mě napadlo, že většinu věcí co dělám nožem bych vlastně udělal lépe nůžkama, dokonce i ten chleba by šel namazat máslem:)
    KURE
    KURE --- ---
    VACA: nezpochybnuju jistou eleganci ani pouziti do obleku či damskeho bussines kostymku. zpochybnuju "ED" ve zkratce edc. vsechny ty vyrezy a zahyby budou lapat bordel a tvar rukojeti nepusobi ergonomicky. klip je jen ohnutej plech. a čep vypada že je chyceny jen na jedny strane. cely se to bude vaklat jak sviň.

    no a pak obecne kickstarter = teleshoping říznutej čistym podvodem.
    viz tyhle kecy:
    this steel is made out of layers of steel and carbon, which are folded 33 times to create the blade.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam