• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    GGG
    GGG --- ---
    GREGI: mam wusthof kovanou radu a naprosta spokojenost, minimalni udrzba
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI: a cena tak 2k. uvidim jestli mi ho pritelkyne zmrvi nebo ne pak bych sel do neceho top
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nejakej tip na dobrou znacku / modely kuchynskych nozu? Potrebuju vicemene dva, jeden klasicky stredne vysoky 15-20cm cepel a k tomu malej cca 7-10cm cepel. O strenky mi nejde takze radsi si priplatim za kvalitni ocel nez strenku
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ciwe, dvě stě let stará koncepce, tzv. selská pojistka, po anglicku "friction folder"...
    Tady ty háčky na kapsy a knoflíky u nás dělají jak Hloh, tak třeba Trman nebo Flug11 (z Knife.cz)...
    SWIST
    SWIST --- ---
    CROSS: Za mě dobré. Nápad spojení klipu s pojistkou je super. Na druhou strnau, už jsem podobně řešenou pojistu (na hřbetu nože, ne na boku) viděl a první co mě napadlo, jak se to asi bude nosit. Jestli se nebude nůž mít tendenci přetáčet..
    CROSS
    CROSS --- ---
    CROSS: autor je trochu magor, ale pro pořádek odkaz, http://www.magnusx.com/blog/new-titanium-knife-friction-folder/
    CROSS
    CROSS --- ---
    Zajímavý řešení



    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Kdybyste někdo chtěl kydex, tak nabízím k prodeji pláty:
    Černá barva, tl. 2mm, 150x300mm
    Cena 150,-
    Pošta 100,-

    Zájemci pište prosím mail na vyroba@mpm-most.cz
    NIS
    NIS --- ---
    Brousite tady nekdo noze v Praglu? Kdyztak posta prosim. Rad bych se zaucil. Odmena jista.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    HOBORG: prave ze taky ten Skeletool, je malej, praktickej a libi se mi:)
    A ne, z potlacovane touhy po macete te nepodeziram:)
    SWIST
    SWIST --- ---
    HERR_FLICK: Jasně, pokud bych tam cestoval já tak bych se asi i něco takového pokusil najít. Ale to se sestře určitě nebude chtít a i kdyby tak se vůbec nevyzná. Ani nevím kam konkrétně jede. Ale to co píšeš si právě představuju i u nějakých sériových nožích, že by se dali sehnat za 1k Kč, když tady se prodávají za 2k Kč a více.

    Jinak ještě jak je to s broušením těhle nožů - žil jsem v představě, že ty klasické jsou broušeny jednostaně, ale v současné době co jsem viděl po českých/evropských eshopech jsou broušeny "normálně". Mám tedy za to, že to je čistě produkt pro evropu a sestře jsem psal ať se dívá po těch jednostraně broušených.. Jak to je doopravdy?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    SWIST: prave nejvetsi kouzlo jsou rucni maloseriova vyroba od mistnich mistru kovaru, ktere tam koupis klidne za zlomek toho, co se prodava na internetu
    A prave i kdyz to porad bude trochu drazsi (treba 2kkc misto 5kkc-vc posty cla a podobne),tak takovej dobrej nuz vydrzi desetileti a je radost ho pouzivat
    SWIST
    SWIST --- ---
    Prosimvás, sestra teď bude chvíli v japonsku a chtěla by si tam pořídit nějaké nože do kuchyně (a já bych taky nějaké bral). Rozhodně v kuchyni ani jeden neoceníme nože za tisíce... Nebyl by tip na nějaké tam běžně dostupné značky které má cenu kupovat (nebo naopak vyhnout) popřípadě na co se při výběru zaměřit?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: Ani tak bych ho tam nechtel, ale nic proti vkusu :-)

    Nicmene se zda, ze jde sundat a nahradit normalnim sroubkem.
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LAUNCHER: jo, ten glass breaker bych chtel taky pryc, ale uz to pry zacali delat lip a neni to ostrej hrot ale kulicka
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: Ja bych k tomu jeste potreboval nahradni sroubek misto toho glass breaker. Ten se mi jednak nelibi a druhak se bojim, ze by mi to chytalo za obleceni atp.
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LAUNCHER: no, rad bych, ale fakt vsude vyprodano. snad bude dalsi serie :)
    s tim ze se to musi udrzovat cisty a celkove je to trosku choulostivy pocitam, rovnou bych k tomu vzal ten jejich bit at to muzu rozebrat
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: LAUNCHER: Nicmene to jsem trosku odbocil... za me UTX-70 urcite kup a poreferuj :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: Myslel jsem si, ze jsem tu jediny fanousek OTF :-)

    Nosim muj Benchmade Phaeton, kdyz se mi vejde do obleceni (coz je ted na podzim uplne v pohode). Ten UTX-70 by mohla byt i pro me zajimava volba na situace, kdy je mene mista v kapsach.

    Pouziti tez zejmena na jidlo, na coz je multitool neprakticky. A k tomu zajimava hracka proste. Ale pripominam, ze OTFko musis od toho jidla holt vic vycistit, nez normalni nuz.

    Pri kazde ceste s myma malyma deckama beru primarne Leatherman CS, ktery ma super nuzky, coz se hodi na ruzna jejich piticka, kecupy v sacku atp. OTFko k tomu beru, abych se necitil uplne jako chuva :-)) Ne ze by se to nedalo otevrit tim OTFkem, ale nuzky jsou nuzky :-)

    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LA_PIOVRA: a co mas teda na to denni noseni?

    ja posledni dobou nuz prestal nosit :/ muj oblibenej edc byl zkonfiskovanej na letisti a dalsi jsem neporidil
    kdyz jsem nekde na ceste, to jsou hlavne lode, tak mam u sebe porad skeletool a jsem s tim velmi spokojenej, ale to je dost specificky pouziti.. v beznym provozu je to pro me fakt o rezani krabic, otevirani dopisu /ja vim ze je to zbytecny, ale kdyz mam nuz u sebe tak to proste radsi riznu/ a hodne pouziti okolo jidla. vykrajeni papriky nebo jabka, rezani obalu, krajeni syra, neco namazat.. z toho duvodu nechci zadny klingonsky blbiny ale normalni jednoduchej tvar. taky jsem si na prochazce obcas rad vyrezaval blbosti do klacku:)

    poznamka o stipani a paceni snad nebyla na me :) me ty tlusty tezky kopyta nikdy nebraly, k nicemu to nevyuziju

    tak mi doslo ze asi zase chci nakej edc :) uz dlouho koukam po microtech, hodne me to bavi jako technicka hracka
    abych to chtel fakt denne nosit tak musi byt hlavne malej, koukal jsem co maj nejmensi a asi potrebuju UTX-70
    a ten zrovna vubec nikde nemaj, uplne vyprodano
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam