• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    tak já taky jeden nedávno dodělanej.. čepel kupovaná uhlíkovka, rukojet dřevo ziricote (nebo tak nějak) a pochva z dubový parkety





    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Po chvili odmlky taky nejaka dlouho rozdelana novinka, jeste ji asi ceka patina. Sendvic 19xxx oceli, rukojet kost, buvoli roh, bronz.

    VXP
    VXP --- ---
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    B3DA: ty kleště jo. Kdyby se jim k tomu podařilo udělat nože na onehand jako to má Leatherman a SOG, bylo by to super.
    B3DA
    B3DA --- ---
    LEON_KOWALSKI: powerassist je moc peknej.
    jinak mas pravdu, taky polovicka tech nastroju vyklopnych ven bez nutnosti otevirani klesti je daleko pouzitelnejsi u leathermanu uz jen diky smeru cepele. jsou to ve vetsine smeru vyladenejsi multitooly.
    ale ty teleskopicky kleste jsou hrozne fajn :)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    B3DA: akorát že MP 600 má všechny nástroje, včetně nožů, uvnitř, takže musíš pořád otevírat a zavírat kleště. To už spíš SOG powerassist.
    Letherman Wave, Surge, TTi, mají oba nože one hand, a pilky a pilníky přístupné z venku

    How-to: Leatherman Charge TTi
    http://www.youtube.com/watch?v=9DpTeZtkyyg

    B3DA
    B3DA --- ---
    pri vsi ucte k leathermanum, jednoruc reseni ma imho lepsi gerber mp600
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    AZIM: no, uvidíme kdy to pustí ven. Každopádně jsem zvědavý na první uživatelské recenze.
    AZIM
    AZIM --- ---
    LEON_KOWALSKI: v tom videu snad říká že multitooly v dubnu a ty nové rádoby tooly bez kleští v polovině roku
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LAUNCHER: dik. název je logickej, ale fakt mne nenapadl ☺
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HABRENKA: Rika se tomu "pantographic knife". Slavnejsi konkretni pouzivany ve WW2 to asi nebude, ale presny typ Ti nereknu.

    Prijde mi podobny na tenhle:

    Bought this cool knife at auction, but what is it exactly? : knives
    https://www.reddit.com/...ought_this_cool_knife_at_auction_but_what_is_it/?utm_source=reddit-android
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Jo, ta nová řada přijde nějak během roku. Surge určitě má své přednosti a asi bych ho i chtěl mít, ale na to co potřebuju mi TTI stačí, vlastně mi na to stačí i ten menší Juice...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: ad Surge - já po něm pokukoval už dávno, TTi mám už přes 10 let a Surge mě lákal imrvére, tek jsem to teď rozřízl :-))
    Zajímavé je, že nejprodávanější Wave mě nelákal nikdy. Nevím proč. Je to super multitol a když se mě někdo ptá jakej multi vzhledem k poměru cena/výkon tak bych mu doporučil Wave (nebo, když nepotřebuje one hand, tak Victorinox SwisTool X+), ale mě se prostě vždycky líbily a přitahovaly mě TTi a Surge.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Tu novou řadu ještě ale nemají ani na webu. Kdoví kdy to bude v prodeji. Možná kdyby byla, šel bych do ní ... což koneckonců můžu i posléze, že :-)).

    Mě na Surge lákají vyměnitelné čelisti a taky ty BOSCH udělátka. A to že je to větší než TTi.
    Až dorazí, odzkouším a poreferuji :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: No, to se můžeš zapsat do řady lidí kdo mě nemá rád... :-))

    Jako jestli bych si přidal k TTI ještě Surge, to si nejsem jistý, ale jak se u té nové řady zaměřili na to že by se to mělo dát všechno otevřít jednou rukou, to se mi fakt líbí...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: nemám tě rád :-)

    Po tom tvým videu, prolezení pár stránek a recenzí, jsem neodolal a o objednal si Leatherman Surge black (budu ho střídat se svým TTi) ... už se na něj těším :-)

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    mě to připomnělo tohle
    Paratrooper Dagger | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/noze-s-pevnou-cepeli/paratrooper-dagger/

    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    JCD: a jo, ten mechanismus je funny, to jsem neznala. vůbec nic o tom nevím, ale dost mne to zaujalo... I lehce zdobena čepel, zbytek vypadá jak z nabojnic ☺.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam