• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    AZIM: no, uvidíme kdy to pustí ven. Každopádně jsem zvědavý na první uživatelské recenze.
    AZIM
    AZIM --- ---
    LEON_KOWALSKI: v tom videu snad říká že multitooly v dubnu a ty nové rádoby tooly bez kleští v polovině roku
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LAUNCHER: dik. název je logickej, ale fakt mne nenapadl ☺
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HABRENKA: Rika se tomu "pantographic knife". Slavnejsi konkretni pouzivany ve WW2 to asi nebude, ale presny typ Ti nereknu.

    Prijde mi podobny na tenhle:

    Bought this cool knife at auction, but what is it exactly? : knives
    https://www.reddit.com/...ought_this_cool_knife_at_auction_but_what_is_it/?utm_source=reddit-android
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Jo, ta nová řada přijde nějak během roku. Surge určitě má své přednosti a asi bych ho i chtěl mít, ale na to co potřebuju mi TTI stačí, vlastně mi na to stačí i ten menší Juice...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: ad Surge - já po něm pokukoval už dávno, TTi mám už přes 10 let a Surge mě lákal imrvére, tek jsem to teď rozřízl :-))
    Zajímavé je, že nejprodávanější Wave mě nelákal nikdy. Nevím proč. Je to super multitol a když se mě někdo ptá jakej multi vzhledem k poměru cena/výkon tak bych mu doporučil Wave (nebo, když nepotřebuje one hand, tak Victorinox SwisTool X+), ale mě se prostě vždycky líbily a přitahovaly mě TTi a Surge.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Tu novou řadu ještě ale nemají ani na webu. Kdoví kdy to bude v prodeji. Možná kdyby byla, šel bych do ní ... což koneckonců můžu i posléze, že :-)).

    Mě na Surge lákají vyměnitelné čelisti a taky ty BOSCH udělátka. A to že je to větší než TTi.
    Až dorazí, odzkouším a poreferuji :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: No, to se můžeš zapsat do řady lidí kdo mě nemá rád... :-))

    Jako jestli bych si přidal k TTI ještě Surge, to si nejsem jistý, ale jak se u té nové řady zaměřili na to že by se to mělo dát všechno otevřít jednou rukou, to se mi fakt líbí...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: nemám tě rád :-)

    Po tom tvým videu, prolezení pár stránek a recenzí, jsem neodolal a o objednal si Leatherman Surge black (budu ho střídat se svým TTi) ... už se na něj těším :-)

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    mě to připomnělo tohle
    Paratrooper Dagger | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/noze-s-pevnou-cepeli/paratrooper-dagger/

    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    JCD: a jo, ten mechanismus je funny, to jsem neznala. vůbec nic o tom nevím, ale dost mne to zaujalo... I lehce zdobena čepel, zbytek vypadá jak z nabojnic ☺.
    JCD
    JCD --- ---
    HABRENKA: to vypada jako dedousek od Smith & Wesson Power Glide :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    uměl by mi tu někdo poradit, co to je...? vidím ti poprvé...

    ZOE81
    ZOE81 --- ---
    ALDARION: Mockrát děkuju za vyčerpávající odpověď. Přesně tohle jsem chtěla vědět. Souhlasím s tím, že inspirace stačí z internetu. Ten, kdo by měl být obdarovaný, má momentálně delší tvůrčí pauzu, tak jsem ho chtěla jemně popostrčit, protože je to velká škoda. Popřemýšlím a uvidim. Díky!
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZOE81: O mně se obecně ví, že mne zajímají historické zbraně, takže mi jednou za čas někdo z rodiny věnuje nějakou výpravnou a asi i drahou encyklopedickou publikaci typu "Středověké zbraně" s velkými barevnými fotografiemi a nějakými popisky. Ty popisky budou víceméně relevantní, ale asi nic, co bych už nečetl mnohokrát předtím, ty fotky budou velké a hezké, ale povětšinou asi takových hodně profláklých věcí, které jsem si taky už prohlížel mnohokrát. Jednou si tu knížku večer prolistuju u čaje a pak jí založím do knihovny na půdě. (Když budu hledat nějaký takový obrázek nebo informaci, tak asi spíš na internetu.) Kdybych místo té knihy dostal podobně drahou flašku tokaje, byl by ten večer mnohem zajímavější. ;D
    Když si sám pořídím nějakou tematickou knihu obsahující fotky, bývá to spíš katalog nějakého muzea, zbrojnice či výstavy, kde se vyskytly zajímavé věci, co v těch běžných encyklopediích ani na internetu moc nejsou, protože jsou třeba v soukromé sbríce a ten katalog není volně k dispozici v elektronické podobě... Chápu, že by se taková věc blbě vybírala někomu, koho ten obor nezajímá - ale taky vůbec netrvám na tom, abych dostával dárky spojené s tímhle koníčkem. ;) (Tak nějak jsem se smířil s tím, že třeba kamarádce, co studuje teoretickou fyziku, knihu z jejího oboru asi nikdy nekoupím. :D)

    ZOE81: Ta ročenka by mohla fungovat... Mám z ní pocit, že je spíš pro nadšence a sběratele, ale třeba bude inspirativní a budou v ní věci od amerických výrobců, s nimiž se tolik nesetkává a nemá je nakoukané. (V době internetu je to dost ošidné, ale zas kdyby měl sledovat všechno, neměl by čas vyrábět vlastní věci.;))
    ZOE81
    ZOE81 --- ---
    Amazon.com: Knives 2019: The World's Greatest Knife Book (9781946267559): Joe Kertzman: Books
    https://www.amazon.com/Knives-2019-Worlds-Greatest-Knife/dp/1946267554

    Co třeba tato kniha?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NEW Leatherman MultiTools | SHOT Show 2019
    https://www.youtube.com/watch?v=N1pP90Q4pMw&t=806s


    nové multitooly od Leathermana
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ;-)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LEON_KOWALSKI: Dostat na zimu cabrio by ho mohlo překvapit, to je fakt :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Ferrari Testarossa cabrio :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam