• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Prodava se legendarni Honyaki od Ashi hamono. Ashi-san ukoncil jejich vyrobu cca 7 let zpet. Behem dvou let jejich ceny hodne vystoupaly, puvodni cena 270mm gyuta byla kolem 1500 USD. Posledni 300mm gyuto se prodalo na KKF asi pred mesicem za 3500 USD. Toto je pecka kterou jsem na KKF za posledni roky nezazil.
    Nakopiruju sem text pro neregistrovany uzivatele, ktery to asi neuvidej.

    Hi guys, looking to sell my ashi honyaki gyuto. It is a very big knife, but it is surprisingly easy to wield. I used it a little bit and only touched it up once on a jnat.
    It had some scuffs and scratching, so i sent it to jon at jki to have it cleaned, and havent used it since.

    The handle is a western hybrid made of stag horn and brass spacers. It is very comfy in hand, and balances the knife perfectly at the pinch, the blade us incredibly long, thin, straght, and perfectly ground.

    The knife next to it in the picture is a kono fuji 240, so you can grasp the size easier. The cool pictures were taken by jon at jki. This is truly an amazing piece of art, and one of the finest kitchen knives ever made.

    The price on this one is 5,300 usd shipped and paypaled.

    https://www.kitchenknifeforums.com/threads/ashi-ginga-honyaki-gyuto-330-mm.40599/
    Galerie- https://drive.google.com/folderview?id=1-73z1MbrwnKVv6MbTkyRAwQ60yrUJokB

    Verim tomu, ze se brzo proda, je to velice cenenej sberatelskej kousek. Tenhle thread budu peclive sledovat :-)
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    WAMP_ELF: mas pravdu,cinskejch multitoolu bych za tu dobu mel uz nepocitane a vsechny bych si je platil.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    NOMAAD: zajímalo by mě proč se touhle cestou nevydali i ostatní výrobci, protože tohle je prostě marketing kterej táhne.

    Už jen to, že se člověk nemusí bát jít s tím nástrojem až na krev, protože když se něco podělá, tak prostě reklamace v záruce.. to je prostě.. k nezaplacení.
    Teprv pak si člověk uvědomí jak levnej to vlastně je nástroj.
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Nevyhodou nekterych modelu Leatherman(treba muj supertool)je,ze se casem pacenim pri sroubovani vychodi cep klesti,takze v nich vznikne vule.trva to roky intenzivniho pouzivani,ale pak se to proste stane.No a na to prave uplatnuju tu reklamaci,takze nevim jestli to vlastne je nevyhoda,protoze jsem vzdy dostal novy,lepsi model.Ten posledni drzi fakt dlouho,pac ho prizpusobili aby se to tolik nedelo.Ale uz se to zas docela hybe....
    MAACA325
    MAACA325 --- ---
    Jo Leatherman prostě funguje. Juice s sebou tahám už nějakých 10 let. Za tu dobu jsem ho použil snad na všechno od vykostění ryby po opravu plotu a štípání všemožných drátů. Má trochu ošoupanou barvu, jinak vypadá a funguje jako nový.
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Dvacet let s Leathermanem a zmenu rozhodne neplanuju.Ne ze by dvacet let vydrzel,ale je na nej 25 let zaruka,takze uz mam treti.Nikdy nechteli paragon.Jednou jsem menil ve spanelsku(to trvalo skoro dva mesice,protoze Spanelsko-posilali to do US)Podruhy v CR(to bylo super-prisel jsem na jejich firmu a vymena probehla z ruky do ruky)Muj mimentalni Supertool zacina byt taky uz trochu vycvachtanej,asi brzo zkusim jestli to porad funguje tak jak driv.Ty prachy se proste vyplati do toho dat.Kdyz to neztratis,mas dozivotni naradi.
    KURE
    KURE --- ---
    ZAPPO: cokoliv je lepsi.
    kikstarter je 50:50 podvod nebo projekt kterej nikdo nedotahne do konce. (vyjimky v homeopatickem mnozstvi existuji)
    a v nejlepsim moznym pripade, bude vysledkem nejaky smejd z no-name damasku.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    LEXXA: burrfection je tutan, nevi nic

    kiritsuke je netradicni JP kudla stejne jako santoku ) puvod tvaru te kudly vychazi asi tak nejbliz z Kensaki yanagiba. nekdo si asi rekl ze to bude atraktivni tvar na prodej tak to takhle zavedl ) v dnesnich terminech muzeme najit kudly jako kiritsuke gyuto ktery ma klasickej double bevel grind a vetsinou skoro plochej profil viz Moritaka, Mazaki atd. Videl jsem par dost hezkych single bevel kiritsuke od lidi jako Itsuo Doi, Kenichi Shiraki, Yoshikazu Ikeda. Cili single bevel kiritsuke mi dava smysl, ale urcite ne na rocking cuts :-) furt je to spis na platkovani nebo na jemny krajeni zeleniny, v podstate single bevely vyzadujou takovou techniku krajeni kdy je ostri v minimalnim kontaktu s prknem.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HENNYVILLE: pockej, kiritsuke je na rocking cuts? ja se s tim ucil podle burrfection a ten to temer az sekal...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI: Polka = pilka ... autoopravy iPad :-/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CERMI_FOX: já mám Leatherman Charge TTi i s bity přes 10 let a pořád dobrý. Teď nově jsem si koupil Surge a k němu bit extender. Do toho dáš jak upravené Leatherman bity, tak normální bity.
    U Victorinox SwissTool - X plus mám ráčnu co k tomu dodávají a u toho normální bity.

    Do Číny bych nešel. Otec jeden multi měl (dostal ho) a byl to šunt. Bity ošoupaný za týden a nůž byl kovanej asi z plechovek od sardinek, Polka dtto. Pak to vyhodil a koupil si Victora.

    Protože to používám denně, tak na tom nešetřím. Potrebuju mít jistotu, že se mi to nepodělá v kritické chvíli.
    A tu u Leathermanu i Victorinoxu mám. Odzkoušenou, přes 10 let užívání. (TTi a SwisTool X+)

    Teď čerstvě tahám Leatherman Surge, aby se zaběhl :-)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    HENNYVILLE: :) diky. Nechci objednat, spis to sem hodit pro info co je na kickstarteru
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    ELPASO: doopravdy?)
    Curved edged which works even well with rocking cuts.
    100% Damascus Steel with Ultra sharp razor
    Hand-sharpened 16° double-bevel blade (32° comprehensive)
    330 Layers of Steel
    100 % Hand-forged, hand made product.
    Made out of 330 layers of pure damascus steel ( non Stainlesssteel).
    Steel hardness 57-58 HRC
    Kiritsuke shaped forged blade
    well balanced & ultra sharp

    dyt toto vsechno je silenstvi )
    je hezky ze to neni "stainlesssteel" ale me by treba zajimalo z ceho ) fazeta jak na nejakym nozi do armady a jeste double bevel, kde je ten double bevel? ja ho nevidim ) sou to nejaky prcky 18-20cm mi tak prijde ) kiritsuke master chef knives )) strasne sem se u toho pobavil, diky )
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    Hiroto Gold - Japanese Kiritsuke Damascus Knife Set by IBUTT DISEÑO — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/...s-knife-set?ref=Fundedtoday&utm_medium=referral&utm_source=fba.fnd.to

    nazory?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CERMI_FOX: ten sog powertool sem mel, ale doporucju zkusit ty kleste me tam moc nevyhovovali proti ostatnim
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NEVILL: SIRIUS: dík

    XLACHTAN: nemám hard limit, spíš zjišťuju terén. Představoval jsem si něco do 2k, optimálně do 1k, takže bych si koupil dva a takticky rozdistribuoval (jeden do střeleckýho báglu, druhý do auta. třeba)

    XMEDA: hej, to vypadá dobře, hlavně to žere obecné bity, ne nějaký vendor lockin bity
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: jeden SOG asi za 1500 uz umi bity
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CERMI_FOX: tak potom skeletool ten ma bity urcite. Nicmene osobne sem multitool s bitama preradil do zalohy a mam ho tusim v kanclu, protoze sem si koupil sadu s drzakem, nemuzu ted najit ten model co mam, je o neco mensi, ale proste neco takoveho https://www.naradiprofesional.cz/sada-bitu-probit-box-21-s-20-bity-a-magnet-drzakem-modra/ na tom multitoolu me to moc nevyhovovalo.

    Jinak mam pocit ze victorinox ma ten swisstool taky s bitama v nejake levnejsi verzi
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CERMI_FOX: negativni zkusenosti, jako mam z tama par takovych blbosti na klice a tak, to docela funguje protoze od toho moc necekas. Jedina prumerna zkusensot byla s nozem co nebyla kopie ale nejakej jejich design, jinak to stalo za prd, zrovna multitool fakt nechces aby sis ohnul plochej sroubovak do vrtulky atp. Navic teda kopie gerberu kerej podle me i v originalu stoji za prd neni cesta kerou bych sel :)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    CERMI_FOX: a jaký je ten rozpočet? :) Co nějaký Gerber?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam