• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NEVILL: SIRIUS: dík

    XLACHTAN: nemám hard limit, spíš zjišťuju terén. Představoval jsem si něco do 2k, optimálně do 1k, takže bych si koupil dva a takticky rozdistribuoval (jeden do střeleckýho báglu, druhý do auta. třeba)

    XMEDA: hej, to vypadá dobře, hlavně to žere obecné bity, ne nějaký vendor lockin bity
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CERMI_FOX: negativni zkusenosti, jako mam z tama par takovych blbosti na klice a tak, to docela funguje protoze od toho moc necekas. Jedina prumerna zkusensot byla s nozem co nebyla kopie ale nejakej jejich design, jinak to stalo za prd, zrovna multitool fakt nechces aby sis ohnul plochej sroubovak do vrtulky atp. Navic teda kopie gerberu kerej podle me i v originalu stoji za prd neni cesta kerou bych sel :)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    CERMI_FOX: a jaký je ten rozpočet? :) Co nějaký Gerber?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CERMI_FOX: tohle je tak pět let zpátky, kamarád tím stříhal nějaké dráty (nic moc silného a nebylo toho moc), pak cosi chtěl dotáhnout kleštěma a křup...ale kdoví, třeba se už kvalitativně zlepšilo, je fakt že proti Leathermanu je to zlomek ceny...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NEVILL: jasně, vidím to podobně, ale nemám pro to žádná data, je to jen pocit, který se možná už nezakládá na pravdě. Proto se ptám na zkušenosti
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CERMI_FOX: asi tak, můžeš samozřejmě narazit na dobrý kousek, ale moc té číně nevěřím, např. aby se ti při práci ulomily kleště v ruce, to fakt nechceš...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    btw to, že mi doporučujete spíš český eshopy, znamená, že s čínou nemáte moc zkušneosti nebo naopak zkušenosti jsou negativní?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SIRIUS:
    LEON_KOWALSKI: základní leathermany, aspoň podle alzy, nemají bity, což je pro mě kritické - potřebuju mít možnost pracovat s 6hranama nebo hvězdičkama, ještě často imperiálních rozměrů.

    LEON_KOWALSKI: kterého gerbera? našel jsem jen nějaké základní řady, bez bitů a tak.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CERMI_FOX: koupil bych neco z tech zakladnich leathermanu napr. wingman/sidekick, ten zdaleka nestoji 5k ani novej, natoz nejakej jetej na knife.cz kde se casto toci
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    a v Alze mají Leathermany za docela dobrý ceny (na ČR)

    Vyhledáno: Leatherman | Alza.cz
    https://m.alza.cz/search.htm?exps=Leatherman
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI: a nebo aspoň po Foxu. S jejich multitooly zkušenost nemám, ale nože dělají docela dobrý.

    Black Fox Multi Tool | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/multifunkcni-noze/black-fox-multi-tool/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CERMI_FOX: tohle je napodobenina Gerbera.
    a
    Raději šáhni po Victorinoxu.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ahoj vespolek,
    sháním nějaký hezký multitool, ale nechce se mi za něj dávat 5k jako za leathermany. Chci ho mít jako nástroj poslední záchrany (nouzové opravy věcí na kterých nezávisí život) a nosit v báglu, takže nepotřebuju nic superlehkého EDC, a nepoužívat příliš často (protože jsem většinou někde poblíž normálního nářadí). Hledal jsem a nic nenašel, nějaký tipy?
    Má někdo zkušenost s multitoolama z číny? Funkčně by se mi líbilo něco jako https://www.aliexpress.com/...5-6&algo_pvid=614c9b88-e090-4f1b-9324-e563eafd3d85&transAbTest=ae803_3, dokonce tam tvrdí 440C ocel, ale netuším, nakolik v tomhle zle číňakovi věřit ...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    K těm uhlíkovkám zanechaným ženám na pospas..
    Hlavně klid, je to jen kudla.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KALIF_WH: ja mam taky nejaky tydle vykopavky doma a jak rikas, umi to i po vsech tech letech udelat paradu :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    HENNYVILLE: Ja si na tebe vzpomnel v souvislosti se svym nejoblibenejsim kuchynakem :-) co me stal 30 Kc na blesaku na berounskych trzich. vubec nevim co to je zac, ale tenka cepel uhlikovka stazeny od hrbetu temer do nuly a minimalne tak 35 let starej. jsem si puvodne rikal ze to na neco pouziju ale potom, co jsem opucoval cepel, sem ho jen pro zajem nabrousil a vyzkousel v kuchyni a uplne me dostal :-) i tim jak se brousi a drzi ostri, v ten moment jsem pochopil, ze uhlikovka do my kuchyne taky patri, a ze proste budu muset vychovat manzelku :-) Kdyztak poslu fotku az budu doma.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    HENNYVILLE: taky postupne prechazim na delsi noze, stim jak pestujua krajim vic a vic zeleniny, zjistuju ze cepel hlavniho noze pod 24cm pro me postrada smysl
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    SAMOUT: zaklad je nebat se o ruce ) a ja teda krajim zcela bezne, v porovnani s nekterejma magorama )
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HENNYVILLE: Hennyville je clovek, kterej nas nuti porizovat stale lepsi a drazsi kuchynaky abysme mohli krajetr jako on (minimalne do chvile, nez definitivne nazname, ze to je rukama, ne blbym nozem) :-).
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    HENNYVILLE: super, diky moc! asi budu muset trosku upravit techniku, no :) doma mam nejakou levnou tescomu a zvyknul jsem si s tim to kejvani

    LEXXA: diky za nabidku :) asi nakej rovnou vezmu, aspon jeden poradnej nuz do kuchyne bych fakt rad
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    HOBORG: nakiri je sice na krajeni zeleniny a masa, ale je potreba si uvedomit, jak vypadaji JP jidla :-) santoku je takovy nakiri se spickou, neni to ani tradicni JP kudla, vychazi to z Kamagata usuba, ale ta je single bevel a western svet s tim moc neumi ) ja ti doporucim gyuto. Ja sem driv preferoval kratsi kudly 21-24cm ale postupne se toho zbavuju a ted uz me v podstate tajimaji jen delsi kudly. Cili ja krajim 27cm gyutem a dalo by se to nazvat "chopping"
    tady krajim cinu s nakiri https://www.youtube.com/watch?v=O-NZo_4c_5Y
    tady krajim cinu s gyutem https://www.youtube.com/watch?v=vr89dCpYTH0&t=5s

    takhle nejak krajim ja v podstate vsechnu zeleninu, jemny salaty spis trham )
    pokud te zajima neco konkretniho, mrkni na ty linky co sem postoval a muzeme to probrat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam