• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    JIKE
    JIKE --- ---
    DIRTJUMPER: zkus ID Marvel, dělá Konol Knives a Axis umí a třeba pomůže
    NEVILL: kdy jim to tam vlastně takhle začalo?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NEVILL: nebo si dáváme panáka na usmíření ;)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DAHY: Jo, dost jiná kultura...v situacích kdy oni sahají po kudle se my u nás fackujeme... :-)
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    Ahoj, nevíte o někom šikovném z Prahy, kdo by dokázal určit co je na konkrétním zavíráku špatně a opravit mi ho? Jedná se o zavírací nůž s pojistkou typu axis lock. Když je hlavní šroub co drží čepel nedotaženej, tak je vše OK (samozřejmě kromě toho že je tam stranová vůle), pokud ho ale dotáhnu tak, jako u všech dalších nožů, tedy aby vůle nebyla, tak axis nezapadne až úplně na konec a nedrží nůž v zavřené poloze, ale umožňuje čepeli se otevírat o cca 2 cm. Jediné řešení je dotlačit axis lock prstama.. Jedná se o nový nůž, takže jsem pravděpodobně měl smůlu na špatný kus. Věřím ale, že nějakej drobnej zásah by ho dokázal rozchodit tak, aby fungoval bez problému... Díky

    IHNAT
    IHNAT --- ---
    Nikoho nechci nabádat k porušování zákazů, ale já loni strávil v Německu půl roku a jsem tu i teď a nosím v batohu jak Leathermana Wave, tak občas i Victora s pojistkou a nenapadá mě reálná situace, kdy bych z toho mohl mít problém...
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    LAUNCHER: spyderco urban
    Inak ako bike mechanic, ktory chodi ku ludom domov, by som mohol v UK nosit noz stale :P Stacia ti vymyslene vizitky a par nastrojov. A nemusis ani jazdit na bicykli.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    JIKE: tusim BLOWUP tady psal ze ve svycarsku ty zakazy jsou hlavne o tom aby policajti meli paku na ruzny ty skupinky v parcich ala JIKE: zatimco svycara se uplne na rybicku v kapse psat nepudou. Dost bych veril ze v britanii to tak zacalo, akorat se jim to pak nejak zvrtlo
    DAHY
    DAHY --- ---
    XMEDA: Však píšu, že je to jiná kultura, ale ten problém tam zkrátka existuje. Na rozdíl například od ČR.
    JIKE
    JIKE --- ---
    Útoků s použitím nožů v Británii přibylo. Navzdory zákazu jejich nošení na veřejnosti | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...ribylo-navzdory-zakazu-jejich-noseni-na-verejnosti_201508091519_mhromadka
    JIKE
    JIKE --- ---
    DAHY: Pokud to tam tak je, tak to naprosto chápu. V tomhle případě bych volal po tom zákonu taky. Naposledy co jsem tam byl v hospodě, byli přátelští, opilí, hráli šipky, kulec a smáli se. Pak řešili kam na hranolky.
    Nebo ho věkově nastavil, případě pubertálních incidentu?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    DAHY: no tak se ubodaji tramovym hrebikem nebo sroubovakem.. ten problem je spis ve spolecnosti
    DAHY
    DAHY --- ---
    JIKE: Statistiky neznám, ale s těma nožema je to v UK fakt jiná kultura. Tam řešej, že se ubodávaj teenageři v hospodě, klubu, na ulici, v MHD. To u nás v podstatě neexistuje.
    JIKE
    JIKE --- ---
    Existuje vůbec v UK i jiné zemi po zákazu. Osobu nějaká analýza, ze po zákazu nožů klesly trestné činy způsobené nošením nožů?
    Osobně mám pocit ze co jsem četl vzniká doma a s kuchynakama...

    Nošení noze je pro člověka si myslím již přirozená součást života. A pro některé zcela již nedílná. Berou nám onu přirozenost a tlačí nám nenapadne svoji totalitu.


    Pohledy:

    Když vidím floutky v parku jak si hrají s kudlou je mi to nepříjemné

    Když vidím pana na lavičce jak si kraji tlacenku je to velice příjemné

    Když vidím jak se snaží zena v parku nakrajet kreditní kartou v UK jablko dítěti, je mi smutno
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: tak tech 5nozu co pouzivam si bezproblemu nabrousim na sharpmakeru, veci ve sbirce se nemaji jak tupit :D Vlastne me tak napada ze mam noze co sem nikdy nebrousil, protoze sem zistil ze sou vlastne nanic, ale libi se me, takze je neprodam (treba ZT350 )
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Kdyby sis to radsi koupil ty k tem Tvym "vlastnim desitky nozu", naucil se CPM S110V a pak mi to brousil, coz? :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: to je naprd, ja doufal ze otestujes ten elektrickej brousek co si onehda postoval :D uplne idealni scenar je ze to otestujes, zistis ze to je dobry ale stejne na to nemas cas a nebavi te to a pak to budes za levny penize prodavat :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Ja nebrousim. Brousit bude tak akorat Ostra posta, pripadne lide kteri se mi zaprisahnou, ze to umi :-)

    Co si budeme povidat, kdyby to slo, chtel bych Spyderco Military v CPM S125V :-)) Ale mark 2 viz LAUNCHER :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kdyz jsem u Spyderco a CPM 110V, tak si rovnou postezuji:

    Prosimvas, bych si ten 4" Military v CPM S110V opravdu moc rad koupil.

    I tu modrou bych prezil, i kdyz bych radsi Carbon Fiber. Ale fakt potrebuji mark 2, jako ma davno Paramilitary, abych si mohl vybrat, kam s klipem :-(

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: jenom bacha na jednu vec s110v je pecka akorat je to kurevskej oser nabrousit, ale jinak jo, je to takovy silverlining na cele te use case :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam