• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    DAHY
    DAHY --- ---
    XMEDA: Však píšu, že je to jiná kultura, ale ten problém tam zkrátka existuje. Na rozdíl například od ČR.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    DAHY: no tak se ubodaji tramovym hrebikem nebo sroubovakem.. ten problem je spis ve spolecnosti
    DAHY
    DAHY --- ---
    JIKE: Statistiky neznám, ale s těma nožema je to v UK fakt jiná kultura. Tam řešej, že se ubodávaj teenageři v hospodě, klubu, na ulici, v MHD. To u nás v podstatě neexistuje.
    JIKE
    JIKE --- ---
    Existuje vůbec v UK i jiné zemi po zákazu. Osobu nějaká analýza, ze po zákazu nožů klesly trestné činy způsobené nošením nožů?
    Osobně mám pocit ze co jsem četl vzniká doma a s kuchynakama...

    Nošení noze je pro člověka si myslím již přirozená součást života. A pro některé zcela již nedílná. Berou nám onu přirozenost a tlačí nám nenapadne svoji totalitu.


    Pohledy:

    Když vidím floutky v parku jak si hrají s kudlou je mi to nepříjemné

    Když vidím pana na lavičce jak si kraji tlacenku je to velice příjemné

    Když vidím jak se snaží zena v parku nakrajet kreditní kartou v UK jablko dítěti, je mi smutno
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: tak tech 5nozu co pouzivam si bezproblemu nabrousim na sharpmakeru, veci ve sbirce se nemaji jak tupit :D Vlastne me tak napada ze mam noze co sem nikdy nebrousil, protoze sem zistil ze sou vlastne nanic, ale libi se me, takze je neprodam (treba ZT350 )
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Kdyby sis to radsi koupil ty k tem Tvym "vlastnim desitky nozu", naucil se CPM S110V a pak mi to brousil, coz? :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: to je naprd, ja doufal ze otestujes ten elektrickej brousek co si onehda postoval :D uplne idealni scenar je ze to otestujes, zistis ze to je dobry ale stejne na to nemas cas a nebavi te to a pak to budes za levny penize prodavat :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Ja nebrousim. Brousit bude tak akorat Ostra posta, pripadne lide kteri se mi zaprisahnou, ze to umi :-)

    Co si budeme povidat, kdyby to slo, chtel bych Spyderco Military v CPM S125V :-)) Ale mark 2 viz LAUNCHER :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kdyz jsem u Spyderco a CPM 110V, tak si rovnou postezuji:

    Prosimvas, bych si ten 4" Military v CPM S110V opravdu moc rad koupil.

    I tu modrou bych prezil, i kdyz bych radsi Carbon Fiber. Ale fakt potrebuji mark 2, jako ma davno Paramilitary, abych si mohl vybrat, kam s klipem :-(

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: jenom bacha na jednu vec s110v je pecka akorat je to kurevskej oser nabrousit, ale jinak jo, je to takovy silverlining na cele te use case :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DAHY:
    hehe, to se trochu ukakli.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DAHY: Ja to mam horsi, bavi me high-tech veci.

    SIRIUS: Koukam, dela se i jako S110V! :-) Ten nuz je strasnej, ale alespon ta CPM S110V muze utesovat moji high-tech dusicku :-) Dekuji za tip, neznal jsem :-)
    DAHY
    DAHY --- ---
    LAUNCHER: A vlastně ten Mikov Pocket, kterej jsme tu opakovaně probírali a shodli se, že je vlastně fajn, je ve všech verzích UK legal. Akorát ta pošahaná cena.

    NUZ 102-BN-1/L pocket | Mikov s.r.o. Mikulášovice. Výrobky značek Mikov a RON
    https://www.mikov.cz/nuz-102-bn-1-l-pocket/
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: spyderco ma primo Uk pen knife, nevim jestli to je aktualni dle soucasny legislativy ale v dobe kdy sem po tom koukal tomu tak bylo
    DAHY
    DAHY --- ---
    LAUNCHER: Nějakej Sodbuster? :) Podle mě jeden z nejpohlednějších nožů všech dob a dnes se dělá ze všech možných materiálů od šmejdu po luxus.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DAHY: Aktualni stav v UK:

    Basic laws on knives

    It’s illegal to:
    * carry a knife in public without good reason, unless it has a folding blade with a cutting edge 3 inches long or less
    * carry, buy or sell any type of banned knife
    * use any knife in a threatening way (even a legal knife)

    Lock knives
    Lock knives are not classed as folding knives and are illegal to carry in public without good reason. Lock knives:

    * have blades that can be locked and refolded only by pressing a button
    * can include multi-tool knives - tools that also contain other devices such as a screwdriver or can opener

    Good reasons for carrying a knife or weapon

    Examples of good reasons to carry a knife or weapon in public can include:

    * taking knives you use at work to and from work
    * taking it to a gallery or museum to be exhibited
    * if it’ll be used for theatre, film, television, historical reenactment or religious purposes, for example the kirpan some Sikhs carry
    * if it’ll be used in a demonstration or to teach someone how to use it


    Takze pokud te neusmazi na tom, ze Rybicka je "disguised knive" (coz netusim a nebudu si na vlastni kuzi overovat), tak nuz parametrove na rybicku by mel byt v UK ok.

    Zdroj: https://www.gov.uk/buying-carrying-knives

    Konkretne na DE chci Chris Reeve Harsey Impinda. V UK uz bohuzel legalni neni, protoze je pres 3". Za doporuceni pohledneho nositelneho noze pro UK budu rad.

    STALK
    STALK --- ---
    Tušíte někdo jestli ty zákazy maj nějakej reálnej dopad? pokles útoků nožem?
    DAHY
    DAHY --- ---
    LAUNCHER: Pokud vím, tak v UK zákaz nošení rybiček zatím nemaj. Když jsem se díval posledně, tak jsi mohl nosit zavírací nůž do třech palců ostří a bez pojistky. Možná se i nesměl otevírat jednou rukou, ale to si z hlavy nejsem jistej.
    DAHY
    DAHY --- ---
    Ten kdo si myslí, že to skončí úplným zákazem je imbecil.
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Ten kdo si myslí, že to neskončí úplným zákazem je imbecil.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Uplne vsechno co mam, vcetne multitools od Leathermanu, je nelegalni na noseni hnedka vedle u sousedu v Nemecku.

    Nelegalni jsou mmj vsechny folders, ktere maji lock. Stejne tak vsechny multitools ktere takovy nuz obsahuji.

    "Povestna" Rybicka je myslim ok (nevlastnim ji), ta by nebyla brana jako ze lze otevrit jednou rukou a nema lock. Ta je nelegalni na noseni az v UK :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam