• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    JIKE
    JIKE --- ---
    Making the NightForce Glow in the Dark Knife
    http://www.youtube.com/watch?v=sQlGTPfOjzo
    JIKE
    JIKE --- ---
    Jak vykovat nůž z řetězu motorové pily
    http://www.youtube.com/watch?v=n5lu9WOeZgA
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ARMADILLO: je to mozny, ale uz sem si koupil za 2300 surge (bez babisova vypalnyho), prekvapive alza levnejsi nez usa kam zamesic jedu, tak mam zas na dlouho vyreseno :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Victorinox MiniChamp, loupač pomerančů v akci ;-)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    LUCKYBSD: Možná to bude lepší pro nováčky
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Dík za info - takže zatím updatovat nebudu :-)
    Charge TTi a Surge stačí :-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    Tak sem na IWA 2019 mel v ruce ty novy leathermany free p2/p4 a teda musim rict ze me to nijak extra neuchvatilo, ma to z meho pohledu neprijemne nelinearni chod, coz se dalo cekat, kdyz je to na magnet, ale z ergonomickyho hlediska to neni imo zas tak super. Je tam takovej divnej moment kdy kleste jeste nejdou od sebe, pak clovek zatlaci a rozlitne se to rychlosti, ze se z toho zacnou zas uvolnovat dalsi tooly jako noze, nuzky, coz mi neprijde uplne dobry. Navic hlavni kleste a noze mi prislo ze maj jinak silny ty magnety.

    V porovnani se "starou" radou tam neni tak hladky chod po prekonani odporu, ale u "stare" rady je zas linearni az do zaseknuti daneho toolu a otevirat kleste jednou rukou (o obleceni slo) i u "stare" rady. Celkem sem si pokecal s lidma od Leathermana, dost promovali za tu novou radu, ze je to stalo dost R&D, ale kdyz sem jim rikal moje ne uplne pozitivni pocity, tak nebyli prekvapeny, jen za chapou, takze zjevne sem jim to nerikal jen ja.

    Ale wave plus s vymennyma celistma v cerno leskly super, ale nejvic me tam zaujal surge, pac hledam neco do range bagu, MUT, Signal a tak jsou kraviny pro fun boye, ale Surge se mi zdal fakt super, prekvapive ty hlavni kleste maj tenci a presnejsi zakonceni nez u Wave
    JIKE
    JIKE --- ---
    Pocket Knife Lock Strength Test II
    http://www.youtube.com/watch?v=ERxHUXAFVs4
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Pocket Knife Lock Strength Test
    https://www.youtube.com/watch?v=4KmHfbG7z7g
    SASOS
    SASOS --- ---
    JAHODOVE_PYRE: problém není v tom, že bych si nemohl žabku koupit... mám doma další 3, 2 modely od Mikovu a 1 nějakej polskej ještě po tátovi. Jde mi ale přesně o tento Sandrik, co je na obrázku. Ten nůž je plochý, takže do kapsy ideální. Ty ostatní žabky jsou hodně kulaté. A ostří je do špičky hodně zahnuté a to mi nevyhovuje.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Tyhle staré zavíráky nejradši sháním po bazarech a vetešnictvích - neříkám, že ty staré jsou o mnoho lepší, než moderní kus plechu z číny v řetězci, ale přijde mi, že mají nejen větší kouzlo, ale většinou i trošičku ladnější a praktičtější tvary...
    SASOS
    SASOS --- ---
    zdar, netušíte, kde sehnat tuhle zahradnickou žabku? Kdysi jsem k ní náhodně přišel, děsně si na ní zvykl a pak zase nečekaně zmizela :(. Rád bych si udělal radost.

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    STALK: Ta špička je tutově přebroušená nějakým amatérem.
    Původní tvar bych odhadoval (80%) na nůž. Spíš než kovář, nějaká předsoc (možná menší) seriovka. Takhle tlusté nože nejsou v té době vyjimka.
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    STALK: drive na vesnicich podobne noze pouzivaly, deda ma podobne v supliku, vetsinou to tam bouchal nejaky mistni kovar.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Resp, prave i to hruby opracovani mi evokuje jako kdyby to nekdo amatersky ztencoval z neceho vetsiho a masivnejsiho.
    Nevim, ja sazim na pretvorenej sekacek. Driv si pokoutne delali “lovecky” kudly z toho co dum dal..
    VACA
    VACA --- ---
    STALK: Ja neporadim. Nejsem zaden znalec. Ale zejmena ten tvar ty (kdysi:) spicky moc kuchynsky nevypada teda...
    A zda se ze je to i docela “flák” materialu, co prochazi tou ruckou..
    A tak zvlastne se to ztencuje. A ta rucka sama o sobe.. Nevim proc me napadlo: ze by nejaka lidova tvorivost ze staryho sekacku?

    Sam jsem zvedavej k cemu se doberete:)
    STALK
    STALK --- ---
    Našel jsem v bordelu ze stavby tuhle kudlu, od asfaltu a bůhví čeho. Podle svejch skromnejch možností jí vrátil život (nejsem žádnej nožíř ani restaurátor) trošku vyžranou střenku (z docela pěknýho dřeva) jsem se pokusil zachránit epoxidem. Nabrousil - zdá se mi to docela tvrdý - a krájí skvěle třeba chleba nebo maso :) (ta čepel má skoro 20 cm).
    Proč to sem píšu - nemá to žádný ani zašlý značení, a zpracování oceli je poněkud nedokonalý, hrubý.-
    Tipnul by si někdo takhle z fotek původ? případně stáří nebo co to může bejt za ocel?






    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GGG: to je u overhyped+overpriced produktu bezny ;)
    GGG
    GGG --- ---
    ok, diky za tip

    proste se to povoluje a zacne se hybat cepel, coz mi u spyderca vadi, uz noze za 250,- by mi to bylo sumak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam