• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    BRABI
    BRABI --- ---
    KADLIK: já o tom právě taky uvažuju. bohužel je to ale dělané v Číně. nůž prý dobrý, ale nůžky (a případně kleště u jiného modelu) nejsou tak kvalitní jako od Victorinoxu
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    BRABI: přesně to jsem chtěl navrhnout osahal jsem na výstavě a moc pěkný upgrade švýcaráku
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Zdravím. Nemáte někdo kontakt na nějakého dobrého výrobce pouzder na nože?
    Na webu jsem narazil na OSTa, ale kontakt jsem na něj nenašel... 8-/
    Potřeboval bych udělat pouzdro na opasek na Victorinox. Pěkné, kvalitní, dobře udělané.
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    Nazdar Vespolek, ztratil jsem nuz a resim ted nahradu. Chtel bych multifunkcni nuz ktery jak se zda neexistuje :D tak jdu pro radu sem. Chtel bych primarne dobrou cepel s pojistkou. Jako dalsi kriteria jsem si stanovil vyvrtku, nuzky, otevirak na lahve. Chtel bych i pinzetu. Kleste jsou vyhodou, ale realne je clovek moc neupotrebi. Chtel bych aby ten nuz byl skladnej, lehkej. Koukal jsem na leathermany a viktorinoxe a zda se ze takovahle kombinace neexistuje. Realne uz na kleste kaslu a snizuju naroky. Napadlo me poridit si swisscard a nejaky jednoduchy zaviraci nuz (ze zoufalstvi). Mate nejake doporuceni, pripadne jak to resite vy? Existuji jeste jine firmy co delaji multifunkcni noze? Dik za nazor
    EDAK
    EDAK --- ---
    ja preferuju japonsky, ale vybiral jsem nuz pro brachu a ten preferuje klasicky tvary. Nakonec jsem skoncil u tohodle. za 2000 je to malinko predrazeny kvuli rukojeti z olivy, a ma to prekvapive trochu zprasenej vybrus, ale kraji se s tim prekvapive hezky.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    SAMOUT: Ano, to je vona. Nezapomen ze tam montoval 3 rucky )
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HENNYVILLE: To je verlika krasa. Btw. to je ta drzka, kterou tam Matus pulku vecera vyrabel v koute :-)?
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    když tu padla ta zmínka o rukojeti.. čím to impregnujete? našel jsem tenhle článek, kde píší o lněném oleji.. bushcraft.cz/vybaveni/noze-a-nastroje/vyroba-noze-zakladni-postup/

    já se tedy chystám na hodinky, ne nůž, ale to taky bude potřeba nějak ošetřit..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VONTRIX: Zřejmě oblíbený a osvědčený tvar, kdysi dávno jsem byl na letním pionýrském táboře v NDR a někde jsem si tam v obchodu koupil něco podobného, bez znaku, samozřejmě... :-)

    Ten nůž byl z nějakého relativně měkkého nerezu, takže jsem ho po letech nešetrného zacházení zničil, ale byl celkem fajn...
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    HERR_FLICK: Takovy jsem mival, naplasti prelepeny znak a s tim hrde chodil na pionyrske schuzky a jezdil na tabory :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    UBU: Sorry ) jo a rucku delal a instaloval Matus Kalisky. Drevo je Californian Claro Walnut z @burlsource

    UBU
    UBU --- ---
    HENNYVILLE: Z fotky to v tve ruce vypada jako petty a ne 270 :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    1,5 roku cekaci doba vyroby, 2 mesice cekacka na vyrobu rucky a instalaci, 3-4 hodiny lesteni povrchovky do zrcadla, 1 nakrajeni steaku ) 270mm AS hagane san mai gyuto s masivnim workhorse grindem Yoshikazu Ikeda Saku. Dela to krasnou patinu a ani to nevypada jak sendvic po tom lesteni. Nadhera!

    EZEE
    EZEE --- ---
    EZEE: Tak je to Muela German Style Utility Knife - 1121
    FINSON
    FINSON --- ---
    EZEE: Muela je taková low end značka, ale za ty prachy dobrý - bowie od nich byl můj první pevný nůž, mám ho schovaný pro synka :-) Dělají z ne tak tvrdého nerezu, pro začátečníky a laiky (rozuměj ne nožové fanatiky), co s tím nebudou prasit, imho skvělá volba.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    JIKE: zrovna sem chtel komentovat, ze rukojet a zastitu to ma jak nozik hitlerjugend

    JIKE
    JIKE --- ---
    EZEE: tušim rok 1994-1996. hodně jsme po něm s kamarádem koukali, ale tehdy jsme na něj neměli. jinak je to nějaká rádoby kopie německýho nože z druhý světový, a nejsem si jistý, jestli nebyla pro ty nejmladší bojovníky.
    JIKE: fakt se mi líbí jak to má promyšlený :-)
    LEON_KOWALSKI: nejlepší! :-)
    EZEE
    EZEE --- ---
    NEVILL: Dekuju, poctu si. Take jsem trosku hledal. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam