• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MUJNUZ - Cold Steel FGX Balisong - Suff
    https://www.mujnuz.cz/...aci-noze/cold-steel-fgx-balisong.html?&force_sid=8mfh9in8offfca1rmgj4pto1e0

    myslím že větší pitomost od Cold Steel jsem ještě neviděl... :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ted maji v Lidlu aktualne v akci levny kudly od Mikovu a tak jsem si ze zvedavosti vzal za 149,- ten univerzalni kuchynak 43 NH 14. 270mm nuz, 140mm cepel. Stoji o par susnu min nez na netu. Ted ho obtahuju na skle do ziletky.

    Po vytazeni z obalu je to tak nejak konzumne ostry pro beznej plebs, nerez je o neco mekci nez ma KDS Trend (ktery ale stoji o stovku vic) a na brousku tak nezvoni, tzn tvrdost chybi. Neni to ale zas uplna mizerie jak blatovy kudly z tesca za pade apod. Pretahl jsem to Al2O3 deskou keramiky a ted na tom skle.. a uz je to slusne ostry. Na hrance ostri bylo videt par odlesku, jak to asi behem prepravy nebo hazeni do bedny schytalo tukance.

    Rukojet pomerne prijemna a ergonomicka do ruky.

    Takze pokud chcete nejaky levny kudly na univerzalni pouziti a sdilite domacnost s lidma, co hodi kudlu s nadobim do drezu, nebo do mycky... tak asi ideal.

    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    Napadla me jeste jedna otazka, mate tip kde je v Praze obchod kde bych si mohl ty viktory a lethermany vosahat?
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    Dik za rady, da se ten Ranger nosit jako edc?
    GGG
    GGG --- ---
    FUNIAK:

    mam uz 15 let v batohu tohle a naprosta spokojenost
    Nůž Victorinox Forester | 4Camping.cz
    https://www.4camping.cz/p/nuz-victorinox-forester/

    jeslti chces nuzky tak toto
    Victorinox Outrider od 1 049 Kč - Heureka.cz
    https://noze.heureka.cz/victorinox-outrider/
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FUNIAK: Victorinox Ranger vs. Leatherman Juice CS4, tam záleží jaké máš priority. Ranger je o trochu lehčí, má tam typické zasunovací párátko a pinzetu. Juice CS4 je sice o trochu těžší a nemá párátko a pinzetu, zato má kleště. Já ho mám a jako menší multitool je celkem fajn.

    Leatherman Style - nevím no, malá čepel nože, zato tam hodně místa zabírají celkem masivní nůžky, pak tam ještě je pilníček a pinzeta, jestli to má jako být chlapský nožík na manikuru nebo co přesně tím výrobce zamýšlel...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FUNIAK: já používám tohle https://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-charge-r-plus-tti/ a kleště jsou v permanenci hned noži.
    GGG
    GGG --- ---
    FUNIAK: victorinox ma desitky typu nozu, nechapu ze si v tom nvyberes...
    Ten leatherman je malinkatej a nema to ani poradnej nuz ani vyvrtku....
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Čau, je někdo, na ose Praha Brno, kdo by zapasoval čepel s trnem do rukojeti? Je to nějaká překládaná ocel. Cenu pro mě má originalita :) Foto dodám časem.
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    GGG: well ja jsem ztratil kabar dozier, a ten se tezko nahrazuje multifunkčním nozem, byl to nejlepsi nuz ktery jsem mel, idealni edc, ale sem tam me zamrzelo ze nema vyvrtku nebo nuzky. Ale ta ocel! Chtel jsem si koupit skeletool, ale zase resim nastroje ktery nevyuziju a nastroje ktery nema, nebo style, ten je podle me hodne povedenej, ale co ten nuz? Vydrzi neco? https://www.leatherman.cz/produkty/kapesni-nastroje/leatherman-style-r-cs/

    Juice cs4 skoro vsechno splnuje, ale neni zbytecne velkej? A zase stejne, co ten nuz?

    Premyslim ze zatim je nejbliz nejaky Viktor ranger, ale zeptam se, nejsou ty ranger viktory moc velke na edc?
    GGG
    GGG --- ---
    FUNIAK: jediná náhrada za victorinox je novej victorinox
    BRABI
    BRABI --- ---
    KADLIK: já o tom právě taky uvažuju. bohužel je to ale dělané v Číně. nůž prý dobrý, ale nůžky (a případně kleště u jiného modelu) nejsou tak kvalitní jako od Victorinoxu
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    BRABI: přesně to jsem chtěl navrhnout osahal jsem na výstavě a moc pěkný upgrade švýcaráku
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Zdravím. Nemáte někdo kontakt na nějakého dobrého výrobce pouzder na nože?
    Na webu jsem narazil na OSTa, ale kontakt jsem na něj nenašel... 8-/
    Potřeboval bych udělat pouzdro na opasek na Victorinox. Pěkné, kvalitní, dobře udělané.
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    Nazdar Vespolek, ztratil jsem nuz a resim ted nahradu. Chtel bych multifunkcni nuz ktery jak se zda neexistuje :D tak jdu pro radu sem. Chtel bych primarne dobrou cepel s pojistkou. Jako dalsi kriteria jsem si stanovil vyvrtku, nuzky, otevirak na lahve. Chtel bych i pinzetu. Kleste jsou vyhodou, ale realne je clovek moc neupotrebi. Chtel bych aby ten nuz byl skladnej, lehkej. Koukal jsem na leathermany a viktorinoxe a zda se ze takovahle kombinace neexistuje. Realne uz na kleste kaslu a snizuju naroky. Napadlo me poridit si swisscard a nejaky jednoduchy zaviraci nuz (ze zoufalstvi). Mate nejake doporuceni, pripadne jak to resite vy? Existuji jeste jine firmy co delaji multifunkcni noze? Dik za nazor
    EDAK
    EDAK --- ---
    ja preferuju japonsky, ale vybiral jsem nuz pro brachu a ten preferuje klasicky tvary. Nakonec jsem skoncil u tohodle. za 2000 je to malinko predrazeny kvuli rukojeti z olivy, a ma to prekvapive trochu zprasenej vybrus, ale kraji se s tim prekvapive hezky.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    SAMOUT: Ano, to je vona. Nezapomen ze tam montoval 3 rucky )
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HENNYVILLE: To je verlika krasa. Btw. to je ta drzka, kterou tam Matus pulku vecera vyrabel v koute :-)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam