• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    WOJTYLA: Fakt? Já si pamatuju že to většinou mělo tyhle části z nějakýho nerezu (nebo bůhví co to bylo) a střenky plastový...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NEVILL: Jojo meli :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    WOJTYLA: Jako stejnej styl určitě, ale myslím že ty devadesátkový vystřelováky už moc neměly tyhle mosazný prvky...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    WOJTYLA: Jako stejnej styl určitě, ale myslím že ty devadesátkový vystřelováky už moc neměly tyhle mosazný prvky...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    NOMAAD: Musis dat vic detailu. Jaka bruska jakej matros v jaky tlousrce se ti to prejrejva jakej pas pouzivas esli se ti to vyjreje po kaleni nebo pred a tak.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: Uorimne vypada to jako to co se tu zacalo prodavat v 90 letech na trznicich. Byly toho mraky. Kazdej druhej tenhle vystrelovak mel.
    Pokud je to tak tak to v podstate zadnou cenu nema.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NOMAAD: spíš bych řekl že těch otáček máš moc :)
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Neporadíte mi někdo zkušenější kdo vyrábíte?Jsem uplný začátečník a řeším přehřívání čepele při výbrusu na pásové brusce.Snažím se to dělat jemně,chladit v kýbli s vodou,ale stejně se to přehřívá,samozřejmě hlavně na špičce a pak všude kde je ostří nejtenčí.Napadá mě že to může být hobby nízkotáčkovou pásovkou,nebo....?
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    DRACONIK: napis,soukrome,treba se domluvime
    DACELO
    DACELO --- ---
    DARUMA: Úplně "zvrhlej" nůž, nebo vytvořit novou fasetu je na delší hraní - kruhový průřez tyček má oproti plochým kamenům vyloženě mikroplošku. Jinak se obvykle brousí jedním úhlem - dvacet kuchyňáky, 25 pro ostatní kudly na ven.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    RASHEEN: Já ho chci!!!
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DACELO: Zkoušel jsem na tom brousit dva totálně tupé, noname nože z kuchyně a po cca 5 minutách se ostří zlepšilo jen minimálně. Pak jsem zkusil Lethermana, který nebyl v tak špatném stavu a myslím že tam se to docela povedlo. Chápu to správně že na tomhle systému (keramické týče) s totálně tupým nožem moc neudělám? Taky mi nejsou moc jasný ty úhly. Brousí se jen na jedno úhlu nebo se nejdřív jede 20 a potom 25?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    381007: hádám tak 40. nebo 50. léta...vypadá to stejně jako nůž v tomhle článku:

    Switchblade - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Switchblade#Postwar_sales_and_the_Italian_stiletto
    381007
    381007 --- ---
    Dnes jsem měl v ruce tenhle kudlifuk :). Tento konkrétní kus použil jeden konkrétní (ale nejmenovaný) člověk na měření teploty jater "in vivo" u jiného člověka. Celkem zajímavý kousek do zvrhlého depozitáře kuriozit. Jinak nůž je bez značení, vypadá dost staře... Nepozná někdo stáří/výrobce? Nějaký článek/publikace, zaměřením na tyto nože?

    DACELO
    DACELO --- ---
    DARUMA: Mám od nich Master’s Edge, měl jsem českou variantu, která je sehnatelná na knife.cz. Jediné na co si dej pozor je neklepat s těma tyčkama, jsou křehké :). Jinak plná spokojenost, kudly budou holit.
    LOOKY
    LOOKY --- ---
    Ahoj, nabízím nůž od Petra Weingärtnera - PW Custom. Celková délka 22cm. Materiál N690, rukojeť kartáčované Wenge. Nůž je ve 100% stavu, pouze ležel na poličce a nemám pro něj využití. Cena 3 500 Kč. Více info případně do zpráv.

    DARUMA
    DARUMA --- ---
    NEVILL: Je to velká kudla. Do polní kuchyně ideální.:-))
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jinka se chystám poprvé brousit a jelikož jsem pořád na cestách pořídil jsem si tenhle systém. Máte s tím někdo zkušenost? Na co si dát pozor atd.
    Knife Sharpeners | 4 Rod Ceramic Turn Box | Lansky
    https://lansky.com/index.php/products/4-rod-turn-box/
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DARUMA: měl jsem ho už asi dvakrát v ruce, není špatnej...a za tyhle peníze, to je pohoda! :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Dneska jsem ve výprodeji ve Walmartu lapnul Spyderco Resilience za 25$, takže můj Švýcarák má větší brášku.:D

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam