• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    DRACONIK: napis,soukrome,treba se domluvime
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    RASHEEN: Já ho chci!!!
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DACELO: Zkoušel jsem na tom brousit dva totálně tupé, noname nože z kuchyně a po cca 5 minutách se ostří zlepšilo jen minimálně. Pak jsem zkusil Lethermana, který nebyl v tak špatném stavu a myslím že tam se to docela povedlo. Chápu to správně že na tomhle systému (keramické týče) s totálně tupým nožem moc neudělám? Taky mi nejsou moc jasný ty úhly. Brousí se jen na jedno úhlu nebo se nejdřív jede 20 a potom 25?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    381007: hádám tak 40. nebo 50. léta...vypadá to stejně jako nůž v tomhle článku:

    Switchblade - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Switchblade#Postwar_sales_and_the_Italian_stiletto
    381007
    381007 --- ---
    Dnes jsem měl v ruce tenhle kudlifuk :). Tento konkrétní kus použil jeden konkrétní (ale nejmenovaný) člověk na měření teploty jater "in vivo" u jiného člověka. Celkem zajímavý kousek do zvrhlého depozitáře kuriozit. Jinak nůž je bez značení, vypadá dost staře... Nepozná někdo stáří/výrobce? Nějaký článek/publikace, zaměřením na tyto nože?

    DACELO
    DACELO --- ---
    DARUMA: Mám od nich Master’s Edge, měl jsem českou variantu, která je sehnatelná na knife.cz. Jediné na co si dej pozor je neklepat s těma tyčkama, jsou křehké :). Jinak plná spokojenost, kudly budou holit.
    LOOKY
    LOOKY --- ---
    Ahoj, nabízím nůž od Petra Weingärtnera - PW Custom. Celková délka 22cm. Materiál N690, rukojeť kartáčované Wenge. Nůž je ve 100% stavu, pouze ležel na poličce a nemám pro něj využití. Cena 3 500 Kč. Více info případně do zpráv.

    DARUMA
    DARUMA --- ---
    NEVILL: Je to velká kudla. Do polní kuchyně ideální.:-))
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jinka se chystám poprvé brousit a jelikož jsem pořád na cestách pořídil jsem si tenhle systém. Máte s tím někdo zkušenost? Na co si dát pozor atd.
    Knife Sharpeners | 4 Rod Ceramic Turn Box | Lansky
    https://lansky.com/index.php/products/4-rod-turn-box/
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DARUMA: měl jsem ho už asi dvakrát v ruce, není špatnej...a za tyhle peníze, to je pohoda! :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Dneska jsem ve výprodeji ve Walmartu lapnul Spyderco Resilience za 25$, takže můj Švýcarák má větší brášku.:D

    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    AZIM: jo ja,je to kovana uhlikovka,na rucce nesmrtelnej pertinax,dlouhy dohromady 19,cepel 9..takovy edececko...ve hrbetu cca 4mm pak se zuzuje...vybrus vecko,takrka do nuly,fazetka minimalni,kaleny parcialne...
    AZIM
    AZIM --- ---
    RASHEEN: hezký, to jsi vyráběl ty? nahod popis a nějakej rozměr/váhu
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    nechcete nekdo treba...?

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: podívejme, tohle bych nikdy neřekl že je to Spyderco...a je to fakt parádní nůž! :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    retro: Spyderco Solo gentleman's knives (circa early 1990s)




    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ARMADILLO: takže on už to tak zpotvořený prodával (ten NožeZVostra) a teď se tváří jakoby ten nůž neznal a jako že ho prodal novej v 100% stavu?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    ARMADILLO: To je dost zajimava zkusenost. Diky za koment. Jak jsem rikal, postupne to na ne zacne vylejzat )
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    HENNYVILLE: Ten nůž znám. Přivezl mi ho ke koupi ten "kuchař, co prodává nože" z NožeZVostra.

    - Když jsem ho upozornil, že má před špičkou 1mm zub, dělal, že ho to hodně překvapilo a nejdřív zkusil, že to přeci skoro není vidět, pak zakontroval, že mi ho "klidně přejede na kamenech" a když jsem odmítl, nabídl ještě 300 Kč slevu.

    - Bylo jasné, že pro odstranění zubu bude nutné ubrat hodně materiálu a nikdy už to nebude nový nůž.

    - Když jsem se ho zeptal, jak je možné, že mi tvrdí, že prodává nové nože a přiveze tohle, odvětil, že jsou z USA z výstav a mělo je vlastně v ruce "už hodně lidí a každý si je chce vyzkoušet".

    - Na dotaz kolik je schopen dát slevu prý má "na kusu maximálně 1.000 - 1.500 Kč a ještě ta práce s tím" :-) tak snad by tenhle poškozený Kramer šel ještě o 700 - 800 Kč levněji a do týdne mi ho dá přebroušený.

    - Evidentně se tedy sám pokusil o "přejetí na kamenech" a pak to levácky zkoušel hodit na někoho jiného.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HENNYVILLE: chtělo by to perex na začátek se souhrnem (je to trochu nepřehledné), ale jinak dobře napsané
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WAMP_ELF: Hlavne zbytecny, vsechny tydle sracky jednou vylezou ven. A uz se to pomalu deje )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam