• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    VACA
    VACA --- ---
    KURE: Tak pro lamy jako jsem ja jsou ruzny alignment systemy, urcite i pro wet stone vaseho kalibru by se neco naslo..
    Jinak borci co je pro ne brouseni nozu denni chleba asi takovym bazmektem budou pohrdat, a reknou neco jako “je to v rukou, musis brousit, brousit a brousit, a vono to prijde.. :D
    KURE
    KURE --- ---
    viděl jsem někde "hack" že si opřel kámen v úhlu a pak na něm brousil taky kolmo dolů.
    A říkám si, nebyl by šikovnej nějakej takovej přípravek.
    CROSS
    CROSS --- ---
    DWAY: tak zrovna na tom sharpmakeru prostě držíš nůž pořád kolmo, úhel je nastavenej na tý základně.
    DWAY
    DWAY --- ---
    CROSS: to uz je na me moc manualni :) udrzovat spravny uhel noze a tak...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Kdyby nekoho zajimal mladej a dost nadejnej nozir ( nedela kuchynaky ) tak tady je na nej IG. Je evidentne dost fanatickej co se tyce jeho tepelnyho zpracovani, ma neskutecny vysledky s S390 a ted i teda s 1.2562. Kamos Matus nelenil a domluvil s borcem kaleni myho gyuta z 1.2562. Toto vypada pekelne! https://instagram.com/kknives_switzerland?igshid=zywdsd7q1unp



    EFESH
    EFESH --- ---
    BLOWUP: Díky za tip, ale zatím budu dotovat místní nozire:)
    EFESH
    EFESH --- ---
    HENNYVILLE: ...a tak se i stalo. Díky za vostry zážitky:)
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    DWAY: koukni na Aliexpressu na Ruixin Pro Sharpener. Stojí okolo 25 USD, k tomu diamantový kameny na pár dolarů navíc a jeden nůž do seriózního ostří s tim uděláš za 10 minut...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DWAY: ja "do nozu" nedelam, ale proste je vsechny chci mit ostry a po letech brouseni na kamenech jsem zjistil ze me to plus minus sere, takze jsem si tohle udelatko koupil a za jeden vecer vsechny moje noze mam perfektne ostry - na jeden nuz pokud to ostri neni nejak dokurveny potrebuju jenom par minut. Jak pise Cross, existujou i nejaky alternativy (tusim Lansky neco taky dela) ale osobne nevim ani jak jsou dobry, ani kolik stojej.
    CROSS
    CROSS --- ---
    DWAY: zkus Spyderco Triangle Sharpmaker, to neni taková darda a kuchyňský kudly se tim brousit daj (ovšem ne ty, o kterých se tu obvykle hovoří).
    DWAY
    DWAY --- ---
    BLOWUP: pokud nekdo dela do nozu, tak jasne, ale ja ktery by jen potreboval neco foolproof na nabrouseni nozu doma, 10 - 20k je preci jen docela dost :-D
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DWAY: hm, ja mam tu jednodussi verzi, bylo to tusim vcetne asi osmi ruznejch brusnejch vasadek asi za sest stovek (CHF) a funguje to perfektne. Ta drazsi je imho trochu vic user friendly, funkce je stejna. Ale jasne, levny to neni, no.
    DWAY
    DWAY --- ---
    BLOWUP: akorat to stoji asi 20 tisic...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    jinak vybrus u toho "kuchynaku" je jednostranny

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    EFESH: Ja ti to klidne brusnu.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    jeste teda jeden rozdelany pokus rukojet subfosilni dub a akat a cepel d2
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---


    Po dlouhe dobe konecne dodelany orechove drevo, pruzinovka, naleptano snaha byla o takovej trochu dedkovskej look s kompromisem u pinu, kde sem chtel kalenej cep, proto sroubky.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    EFESH: timhle (nebo necim podobnym) to zvladne asi uplne kazdej

    Wicked Edge Precision Sharpeners: how do they work?
    https://www.youtube.com/watch?v=WT2mPyH6UUk
    EFESH
    EFESH --- ---
    EFESH: oprava, kdyz si ctu nasledujici, tak uznavam ze na to nemam ani skill, ani naradi. Takze potrebuju jen poradit kam s tim ;)

    Knife.cz - Technika - Broušení nožů
    http://knife.cz/Knifecz/Technika/tabid/57/ctl/Details/mid/384/ItemID/49/Default.aspx
    EFESH
    EFESH --- ---
    Na nástěnce hned nenacházím, mate někdo tip na broušení kuchyňských nožů Wusthof, co nejblíž Praze 2?

    Mám k tomu jejich origo brousek, ale buď už něco ztratilo na kvalitě, nebo to budou moje ruce. Tak jako tak, doma mi to nejde naostrit už vůbec.

    Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam