• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    CROSS
    CROSS --- ---
    RSZ: asi záleží na okolnostech, když přes říši jezdim s dětma, taky to neřešim a v autě i po kapsách mám kde co, na druhou stranu kdysi jsme jeli z Čech do Bambergu na pivní výlet (doporučuju) dvěma dodávkama, shodou okolností to bylo nějak v dubnu kolem Hitlerových narozenin, a hnedle za hranicema se ta míň rodinně vypadající plná krátkovlasých mladých mužů nepozdála policejní hlídce a posádka dostala zevrubnou prohlídku... v takových situacích je jeden asi rád, když západoněměcké soudruhy nepodráždí nevhodným EDC.
    RSZ
    RSZ --- ---
    KURE: btw nůž s assisted otevíráním nosí i můj kamarád, který pracuje na úřadě (jejich kraji), neznám tam nikoho kdo by to řešil - pokud nejdeš na fotbal nebo demošku.
    Vlastně mě nikdy nenapadlo, že bych to cestou do německa řešil.
    KURE
    KURE --- ---
    LODBROG: provokovat v německu s francouszkym nožem :D :D

    ale je fakt že to je prastarej nůž s velmi neagresivním vzhledem, projít by to mohlo.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LODBROG: pojistka to bezesporu je, Němci pravděpodobně nemají nějaký zpřesňující předpis nebo výklad co je nebo není pojistka na noži...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Bez pojistky je asi nutnost aby se otvíral/zavíral ztuha.
    Což mi připomnělo opinel;
    myslíte že je opinelová pojistka braná jako pojistka...?
    FINSON
    FINSON --- ---
    NEVILL: Přejít z teflonových podložek nebo keramických ložisek na jakýkoliv slipjoint je vždycky nezvyk :-)
    Hezkej, gratuluju!
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak Viper Key je doma, pár postřehů k němu.

    Je to skutečně to co bych si představoval pod názvem "gentleman's folder", menší a elegantní nožík. G10 na střenkách tím vzorem tak trochu připomíná dřevo, celkem pěkné. Povrch je celkem jemný, ale v rukou neklouže (není to jako třeba G10 co má Spyderco, co dovede docela slušně obrousit kapsu). Je to tedy slipjoint, pojistka není, ovšem že by se mi ten nůž zavřel a pořezal bych si tím prsty, z toho tedy žádný strach nemám. Otevírání a zavírání je extrémně tuhé, je na to třeba vynaložit skutečně velkou sílu. A je tu samozřejmě half-stop. Nehetník tu není jen tak na ozdobu, je poměrně hluboký a výrazný, což je zde naprostá nutnost, jinak by to otevřít ani nešlo. Střenka je u nehetníku vybraná, takže je k tomu dobrý přístup. Takže nehtem se to vytáhne na half stop a pak už nezbývá než vzít za čepel a plně otevřít. Ovšem hřbet čepele je zaoblený, žádné ostré hrany, na úchop je to velice pohodlné. Čepel je z M390, z výroby je nabroušená celkem solidně. 8cm na délku, mělo by to splňovat německé předpisy ohledně nožů. Váží příjemných 76g. Velikostně je to v podstatě něco podobného jako Zero Tolerance 0450, který celkem často nosím. Jsem příjemně překvapen, je to moc pěkný nožík. Jen to tuhé obouruční otevírání je teda fakt nezvyk...

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Taky to znáte? ;-)

    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Making puukko knife for sloyd and bushcraft
    https://www.youtube.com/watch?v=oQwIdfBmE2Q
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KURE: za 2200Kc v pohode sezenes i kudlu z VG10, X50CrMoV15 je zakladni ocel u nozu zacinajicich na par stovkach, nic extra z ceho si rezat zily, za ty prachy to fakt dost dobra volba neni, obvykle doporucovana budget volba Tojiro DP Gyuto z VG-10 stoji cca to same a parametry to ma jinde...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    No, tak jsem si nakonec objednal Viper Key, z těch mnoha nožů co jsem prohlížel je víceméně jediný ke kterému v zásadě nemám výhrady. Tedy na prvním místě je ten slip joint co dělá Chris Reeve, ten je dokonalý, ale do nože který si vezmu tak jednou, dvakrát ročně na pár dní, se mi nechce tolik investovat. Těsně za ním slip joint od Zero Tolerance, ale nejsem až takový fanda sheepsfoot špičky. Hádám že dorazí nějak příští týden, pak ještě poreferuju. Každopádně díky všem za konzultace!

    Viper Tecnocut "Key" - perfektes EDC Slippy im Voxnaes Design
    https://www.youtube.com/watch?v=e7eAnumFm2k&t=243s
    CROSS
    CROSS --- ---
    MAACA325: OK, tak jsem to taky pochopil.
    (Je to tohle, přímo z produkce německých soudruhů.)
    MAACA325
    MAACA325 --- ---
    MAACA325: A ještě jedna podivnost - dýlku čepele prý počítají jako vzdálenost mezi špičkou a začátkem rukojeti (což netuším jak přesně se měří když máš neck jenom jako kus plechu bez dřeva/plastu/paracordu/...)
    MAACA325
    MAACA325 --- ---
    CROSS: Pokud má jenom jedno ostří (není to dýka/tlačná dýka/...) tak by neměl být problém.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Jestli jsem ty německé weby zde odkazované pročítal správně, tak malý neck knife je v pohodě, je to tak?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    NEVILL: no jo vlastně :(
    MAACA325
    MAACA325 --- ---
    MAACA325: Na cestě je CRKT Obake: http://www.noze-nuz.com/crkt/CR2367RS.php
    Pravda, desing může být trochu provokativní (když narazím na debila, budu mít problém i s rybičkou), ale všechny parametry by měly být naprosto legální.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DOKKTOR: to je moc pěkná kudla, akorát tu bych nemohl vzít do Německa...jednoruční otvírání a pojistka... :-)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    NEVILL: ted sem poridil crkt ceo, cepel 7.9 cm, ultrasexy mala kudla, ale pravda, pusobi uz dost subtilne
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    NEVILL: hezka kudla :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam