• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    mrkněte na jeho FB, "handmade knives by Kelis"
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    každopádně můžu hodit kontakt na kámoše, co je mnohem lepší než já a dělá i z materiálů jako elmax atd..
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    momentálně čekám na pasovku co mám zadanou do výroby, zatím to dělám celý pilníkem :-)))
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: coz vo to, jde všechno :-) .. s nerezem nerad dělám, pac to musím někomu posílat kalit a nevím, co stim dělá (což nesnáším). Momentálně mám zadaný 4kudly a času pomálu, takže nedokážu říct kdy bych to zvládl.
    finančně podle materiálu, odhadem bych řek cca 2.7k jedna kudla s pouzdrem.(80crv2)

    další otázka je jejich použití (od toho se pak odvíjí kalení a konstrukce)
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: IXTREMIST tahle fotka je daleko lepší, je vidět proporce. Je to veliká paráda.

    mám takovej rámcovej dotaz, doufám že nikoho nepohorším že to hodim sem.
    :) kdybych si přál sadu, vzhledově něco jako "puukko" a "leuku", cca 4" a 6" čepele, skandi výbrus. jednoduchý elegantní nože, s pouzdrama.
    šlo by? šlo by to v nějakym nerezu? do kdy by to šlo? a pochopitelně rámcově za kolik by to šlo :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    FINSON: moar coming soon... diky
    FINSON
    FINSON --- ---
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IMG-20200602-194659
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: Jop, celý vlastníma rukama..
    80crv2, páteř 3.8mm, kaleno na 60hrc , 5ti násobná normalizace pro minimalizaci zrna. ručka Padouk + dub + mosaz.
    pouzdro hovezina cca 4mm. už má pána.
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: vlastní práce? pouzdro i nůž? byly by nějaký detaily? :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IMG-20200612-001414
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ad pouzdra.. rád vám pouzdro vyrobim. ale nekupujte nože z mystery steel prosim..
    VANIS
    VANIS --- ---
    FINSON: jako dokazu si predstavit, ze kdyz si koupis takovejhle nuz tak jako prvni vec ho chces vytahnout do lesa a ne na nej dva tejdny neco vyrabet s nejistym vysledkem:)
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    VANIS: Kůže se dá udělat s trochou šikovnosti taky vlastnoručně a materiál je levnější, ale viz níže.
    FINSON
    FINSON --- ---
    LUCKYBSD: Já jsem ale taky nepsal, že to nejde - psal jsem jenom, že je to oser :-)
    VANIS
    VANIS --- ---
    Kydex udelas s trochou sikovnosti i sam, je teda fakt je matros to neni uplne levnej. Ja mam vsecny noze koupeny s pouzdrem ale u vzdycky jsem si delal jeste kydex a puvodni nepouzivam:)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KURE: jako jasne, tim nerikam ze to neni problem, jen ze je to resitelny :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LUCKYBSD: tak samozřejmě že to má řešení, ale je to problém.
    Musíš toho kdekoho najít, domlouvat se s ním, počkat až bude mít čas to udělat, poslat/odvézt mu nůž. Pak potenciální noční můra v případě reklamace.
    Celkově týdny a 1000kč+ (počítaje v to i 2x poštovný/dopravu) než budeš moct tu kudlu vlastně použít.

    Jsou kudly, pro který by to mělo cenu podniknout, nebo je tvoje sociální bublina plná sedlářů a nožířů.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    JCD: trapper je hrozne pidi nuz, mel sem ho v ruce na IWA vystave, to uz bych radsi sel do Real Steel Bushcraft II v D2, coz za ty prachy je zpracovanim a materialove skoro neprekonatelny
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    v cenovce okolo 3000kc sem ted koupil Cold Steel SRK v CPM-3V :D i s pouzdrem, ale jako je to trochu jinaci styl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam