• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: coz vo to, jde všechno :-) .. s nerezem nerad dělám, pac to musím někomu posílat kalit a nevím, co stim dělá (což nesnáším). Momentálně mám zadaný 4kudly a času pomálu, takže nedokážu říct kdy bych to zvládl.
    finančně podle materiálu, odhadem bych řek cca 2.7k jedna kudla s pouzdrem.(80crv2)

    další otázka je jejich použití (od toho se pak odvíjí kalení a konstrukce)
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: IXTREMIST tahle fotka je daleko lepší, je vidět proporce. Je to veliká paráda.

    mám takovej rámcovej dotaz, doufám že nikoho nepohorším že to hodim sem.
    :) kdybych si přál sadu, vzhledově něco jako "puukko" a "leuku", cca 4" a 6" čepele, skandi výbrus. jednoduchý elegantní nože, s pouzdrama.
    šlo by? šlo by to v nějakym nerezu? do kdy by to šlo? a pochopitelně rámcově za kolik by to šlo :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    FINSON: moar coming soon... diky
    FINSON
    FINSON --- ---
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IMG-20200602-194659
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: Jop, celý vlastníma rukama..
    80crv2, páteř 3.8mm, kaleno na 60hrc , 5ti násobná normalizace pro minimalizaci zrna. ručka Padouk + dub + mosaz.
    pouzdro hovezina cca 4mm. už má pána.
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: vlastní práce? pouzdro i nůž? byly by nějaký detaily? :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IMG-20200612-001414
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ad pouzdra.. rád vám pouzdro vyrobim. ale nekupujte nože z mystery steel prosim..
    VANIS
    VANIS --- ---
    FINSON: jako dokazu si predstavit, ze kdyz si koupis takovejhle nuz tak jako prvni vec ho chces vytahnout do lesa a ne na nej dva tejdny neco vyrabet s nejistym vysledkem:)
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    VANIS: Kůže se dá udělat s trochou šikovnosti taky vlastnoručně a materiál je levnější, ale viz níže.
    FINSON
    FINSON --- ---
    LUCKYBSD: Já jsem ale taky nepsal, že to nejde - psal jsem jenom, že je to oser :-)
    VANIS
    VANIS --- ---
    Kydex udelas s trochou sikovnosti i sam, je teda fakt je matros to neni uplne levnej. Ja mam vsecny noze koupeny s pouzdrem ale u vzdycky jsem si delal jeste kydex a puvodni nepouzivam:)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KURE: jako jasne, tim nerikam ze to neni problem, jen ze je to resitelny :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LUCKYBSD: tak samozřejmě že to má řešení, ale je to problém.
    Musíš toho kdekoho najít, domlouvat se s ním, počkat až bude mít čas to udělat, poslat/odvézt mu nůž. Pak potenciální noční můra v případě reklamace.
    Celkově týdny a 1000kč+ (počítaje v to i 2x poštovný/dopravu) než budeš moct tu kudlu vlastně použít.

    Jsou kudly, pro který by to mělo cenu podniknout, nebo je tvoje sociální bublina plná sedlářů a nožířů.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    JCD: trapper je hrozne pidi nuz, mel sem ho v ruce na IWA vystave, to uz bych radsi sel do Real Steel Bushcraft II v D2, coz za ty prachy je zpracovanim a materialove skoro neprekonatelny
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    v cenovce okolo 3000kc sem ted koupil Cold Steel SRK v CPM-3V :D i s pouzdrem, ale jako je to trochu jinaci styl
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    FINSON: zas kozeny toulcovy pouzdro ci kydex dela dneska uz kde kdo, neni problem si ho nekde nechat udelat...
    JCD
    JCD --- ---
    Taky bych se priklonil k nazoru, ze bez futralu je to ponekud neprakticke. Ja mam na tyhle ohynky a burtiky condor bushlore, v cenove relaci kolem 3k i s pouzdrem bych se kouknul na enzo trapper :)

    EnZo Trapper kit | JATAGAN.eu
    https://www.jatagan.eu/enzo-trapper-kit/
    FINSON
    FINSON --- ---
    DRACONIK: Přesně, bez pouzdra je to takové... možná ještě míň než polovičaté. Nůž samotný vypadá dobře, a i když sám osobně vím, že si vystačím i s obyčejnou ocelí, stejně bych chtěl vědět, z jaké je nůž dělaný, případně i kde / kdo ho kalil. Ale bez pouzdra ho pořádně nikam nevezmeš, improvizace je spíš na zničení si něčeho (proříznutí batohu nebo části těla), zatímco pořádný futrál ten nůž posune úplně někam jinam a hlavně se ti s ním bude nesrovnatelně líp dělat. Akorát nechat si ho dodělat k noži extra je oser a v tomhle případě ti ten nůž snadno ještě o půlku prodraží.
    KURE
    KURE --- ---
    DRACONIK: to co popisuješ klade nulové nároky na nůž, a zároveň se dá provozovat i relativně tupym ostřím. Takže se dá předpokládat že to bude ok.

    Ovšem popis nože bez uvedení materiálu mi zní podezřele. Já bych si nekoupil pevnej nůž bez futralu, shánět někoho aby mi to udělal bude oser. A ručně delanej nůž za 3k bych taky nechtěl.

    To bych šel do tohohle, stejný prachy, víš co kupuješ, pouzdro už to má.
    Benchmade Puukko | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/noze-s-pevnou-cepeli/benchmade-puukko/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam