• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    IXTREMIST: za chvíli ten nůž bude černej jak bota od cibule a brambor. Tomu děcka neuvěřej na táboře, že je nůž čistej a je to jen ochaný filtr uhlíkové ocele :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WOLFGAR: musí to být nerez? pac vlastnosti co popisujes zvládne jakákoli lepší uhlikovka líp, než většina nerezu
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Jezdim kazdy rok varit na detsky tabor tak jsem se rozhodl, ze si letos udelam radost a poridim si na to nejaky poradny nuz abych to tam zase nepizlal cely tyden KDSkama ktere musim brousit co dve hodiny.

    Takze se obracim na mistni znalce s radou k vyberu. Chtel bych univerzalni sefkucharak, tak aby s tim slo delat vicemene vsechno, nejsem zvykly nejak stridat noze. Nemusi byt nejak extra tvrdy, bezne si za behu dobrusuju nuz na kameni, ale ocenim kdyz to bude jednou denne a ne zminene kazde dve hodiny jako u kdsek a nozu z chinesia. Nejdulezitejsi je ergonomie a nizka vaha, varim tam sam pro nejakych 50 lidi takze mam nuz v ruce vetsinu dne. Pred par lety jsem si koupil nejaky "lepsi" nuz a rezal sice krasne, ale po jednom dni jsem z nej mel puchyre mezi palcem a ukazovackem a stejen letel do supliku. Budget nejak do dvojky.

    Diky za rady.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DOTCOM: ze Sedlčan znám nožířství Bareš:

    Nožířství Bareš
    http://nozirstvibares.cz/

    náš dýmkařský klub si tam nechal udělat kapesní nože a celkem spokojenost... :-)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    RAINBOF: něco se mi vybavuje mam pocit :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HE11_KNIGHT: nemuzu to najit nikde ale na kuchanakach na tom blistru/papiru bylo napsano ze to neni pro mladistve a psychicky labilni
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    RAINBOF: to si nepamatuju, co tam je? :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HE11_KNIGHT: a mají na obalu to přátelské varování...
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    DOTCOM: Já mam KDS rád, máme některé kusy už 20 let (obyč kuchyňáky za 80kč) a když se dobře naostří je to radost. Člověk s tím občas něco vyšprajcne, takže špička je snad na všech ohnutá, víc uhlikata by mohla být ta ocel asi.. ale zase to by mi v tý cihle ta špička zůstala, takže vše OK. Mám je radši než fiskars.
    KURE
    KURE --- ---
    DOTCOM: no nevím, spíš nezačali. Tohle není nůž.

    Kings row
    Kované kuchařské nože nejvyšší kvality, které splňují i nejnáročnější požadavky profesionálů, stejně dobře se však uplatní i v kuchyni běžné domácnosti.



    Materiál čepele: Speciální francouzská ocel s obsahem 0,50% C, 14,50% Cr, 0,70% Mo, 0,12% V.

    Tvrdost min. 52 HRc.

    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KURE: No, vypada to tak :)
    KURE
    KURE --- ---
    DOTCOM: oni začali vyrábět nože?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    btw kdyz uz jsme u tech ceskejch firem, znate nekdo KDS Sedlcany? https://www.kds.cz
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    svetove uznavana obzvlaste na litomericku :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: To je fakt, ta pružina mi na Predátorovi taky praskla, obvyklá závada...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    VXP: nejenom z pořádného materiálu, ale taky funkční a bezporuchové. Já měl (kdysi) Predátora a za rok mu třikrát prdla pružina. V obchodě tehdy majitel vyřizoval reklamace tak, že tu pružinu na místě vyměnil za novou.
    Prý mu to vyjde levněji, když mu Mikov pošle náhradní díly a on to na místě vymění, než aby to furt posílal do Mikova, protože reklamací na Predátory byly tehdy mraky.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEXXA: No, oni to o sobě tvrdí... :-)
    VXP
    VXP --- ---
    LEXXA: není světově uznávaná, protože vyrábí stejné sračky furt dokola... pak jdou jejich kopie od microtechu na dračku, protože je to konečně z pořádného materiálu :D

    Ale jsou stále sami sebou... to je podstatné ;)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NEVILL: svetove? uznavane?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam