• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: nazdar Finsone, daří se? díky :-) HAWK je precizní umělěc, ač si to nechce přiznat - to že je umělěc :-)
    trn je cca do 75% ručky zalitý leteckým "epoxem". jelikož má čepelka 7mm, a ten nůž má celý 36cm, bude jednoho dne vůbec složité tu čepel z toho dostat, ale to bude za pár generací :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Zdar pane, pěkné to máš. Dobře Hawkwind!
    Trn je skrz celou mystickou rukojeť?
    JIKE
    JIKE --- ---
    Zdar všichni!

    Rad bych sdílel krásu a radost krásné práce od Mistra Hawkwinda. Jedna se o typ noze Scandi-Rusko-Hawk nůž s historii v sobě. Hawk mu říká tank, já mu říkám příhodnějším názvem zmije. I když oba názvy se spoji v “tankovou zmiji” :-). Proste Immortal

    Koncept:
    -nůž který ma vydržet vše na co nůž má být používaný jako jediná možnost s důrazem na typ výše zmiňovaný.

    Příběh nože:

    -sendvič z transportéru a pancíře tanku parciálně kalená pro nesmrtelnost nože a další generace inkarnovaných milovníků nožů
    -2000 let starý bahenní dub z římského opevnění s nádechem lněného oleje a mystikou dávných věků
    - bolstery z materiálu neznámého původu, které dodávají noži nádech dávnověku


    Osobně musím říct ze byť je čepel rovna a souměrná, dává noži vybrus a parciální kalení opticky klam rozšíření směrem ke špičce. Nůž je promyšlený do detailu se smyslem pro funkčnost, a i Když byl vyroben za účelem intenzivního využívání, je radost na nej pohledem a Škoda jej užívat pro jeho krásu. Jedovatost ostří nemusím zmiňovat, odolnost a užitečnost je jasná. Ruční práce Mistra je naprosto znatelná a při prvním setkání jej přinesl na červeném sametovém šálu, a ani mi nedovolil si na něj sáhnout. V myšlenkách jsem měl, ze je opravdu tento nůž spíše do proskleného archivu, než na likvidaci lesa po kůrovcí a školení dravých divokých zvířat.
    Sladění užitelnosti a krásy v ladné linii zmijího pohybu mi nedává šanci jej zaseknout do vepřové kýty umístěné mezi dva kmeny stoletých dubů. Ač si nůž o to sám říká, a Mistr s tím souhlasí, má mysl mi nedává jinou možnost než se kochat na své 40.

    Cca 30.9.2020 to bude již 18 let co jsem tento klub založil a chtěl bych Vám všem VELMI poděkovat za sdílení Vašich radosti a krásy v oceli skryté!

    Držte se!
    JIKE

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Podle toho, co konkrétně si na nej v tom konfiguratoru nechas napsat, Ti ten nuz bud odchyti, nebo jenom procli :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MATT: 1) Bugout je nad 3".
    2) Muj Benchmade Infidel si mysli, ze Benchmade nikdy nemeli problem vyrabet noze, ktere by nekde nekomu mohly vadit ;-)

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Ale když se to odešle ze Států, to asi odchytí celníci, co? :-(
    MATT
    MATT --- ---
    LAUNCHER: nejni to kvuli zakonum? nekde maj povoleno jen do 3"
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: S vyjimkou ruznych "snah o poniceni spicky" - I kdyz nekomu jen pujcuji nuz, varuji ho/ji, at dava pozor na spicku a at to nezkousi pouzivat jako sroubovak. Jednak u sebe vzdy mam nejmene Ninja-Wallet, takze sroubovak z noze delat nepotrebuju, druhak to je moc i na me.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Popravde:

    1) Zrovna ja nemusim moc ostrit ani S30V, nepotrebuji mit noze superostre. Klidne mnou opovrhujte, ale pokud to trosku prezenu - dokud to reze jablka, kartony a salam - za me dobry. Kdyz uz to ani mne neprijde dobry, nebo vzhledny, odnesu to k noziri. Tzn o brouseni nozu ani nic nevim a nechystam se na to.

    2) Jeste jsem sice nikdy nic nezlomil, ale nuz beru jako naradi. K memu naradi se nechovam s kdovijakou uctou a respektem, nebal bych se nozem nekde zapacit. Kdyz se zlomi, mrzet me to bude, ale alespon budu vedet, ze ted jsem teda opravdu narazil na jeho limity. Beru to jako soucast "testovani" a jak jinak vedet o svych nastrojich, co doopravdy vydrzi - nez tak, ze to obcas chte-nechte vyzkousis.

    3) Mam moc rad high-tech vseho druhu. V tomhle ohledu je 20CV proste vic nez S30V :-))

    Protoze si pozadavky vyse uvedene vzajemne odporuji a protoze u sebe chci nosit prave jeden nuz, tak si to jeste budu muset promyslet :-) Ale obavam se, aby proste nevyhral bod 3, nehlede na racionalitu :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: Jsem tak lehce hledal srovnání a většinou lidi píšou že 20CV spíš na takové lehčí zacházení kdy chceš mít v podstatě bezúdržbovej nůž co nemusíš moc brousit protože prostě drží ostří, ale na nějaké zásadnější používání spíš S30V.

    20CV mám na tom novém ZT 0707 a M390 na Viper Key a obojí je taková ta kategorie gentleman's folder - tenkej, špičatej a jedovatě ostrej nožík. Na nějakej outdoor nebo práci bych to moc neviděl. S30V mám na Spyderco Paramilitary 2 a myslím že na tom je to dobrá volba, to je nůž se kterým se dá dělat ledacos...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FINSON: Mne na tom vadi jen to, ze je to kratky. Pro me na krajeni jidla ideal alespon 4". Ani nechapu proc jsou skoro vsechny ty dnesni kapesni noze tak kratke, vsak je jedno, jestli mi dolu do kapsy kouka o par cm delsi nuz. Zvlast pri minimalne vaze Bugoutu a pri tom, ze v kapse na druhe strane mam 6.5" telefon.

    Mohli pro me a pro podobne stravniky udelat 4" verzi Bugoutu :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    LAUNCHER: Na jídlo mám ty francouzský low endy :-) U tohohle mi při krájení jídla nebo mazání másla zase vadí ten kolík.
    LAUNCHER: Za mě OK, klidně i s tím oranžovým kolíkem. Souhlasím s REDSNAKE, modré jsou všude a jsem jich přesycen, černý by byl taky fajn, ale tohle vypadá překvapivě dobře. Liner bych nechal v barvě oceli, ať je vidět, že je to ocel :-)

    To jenom tak, vím, že ses neptal :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Zda se, ze ano:

    Best Knife Steel Comparison - Steel Charts & Guide | Blade HQ
    https://www.bladehq.com/cat--Best-Knife-Steel-Guide--3368
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LAUNCHER: asi jsem moc chodil po poutích jako dítě, pak v tom vidím ty pouťové nože :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    REDSNAKE: Ty kaminky v thumb lug mi pro zenu nebo slecnu prijdou naopak uplne paradni.

    Jako muz bych si to tam osobne sice nedal, ale nic proti gustu. Vsak je hezke, ze mame ten svet pestry.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: 20CV to je něco podobného jako M390, že?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LAUNCHER: za mě teda thum lug jedině v barvě čepele max černý. Nechápu tu modu mít ho modrý, ideálně s vsazeným nějakým fejk kamenem, to bych grckal.

    Ale zas jako proti gustu...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Ja jsem si to vymyslel takhle

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ja zatim takhle. Jeste resim:

    1) Jestli s barvou Thumb Lug budu vymyslet nejake lumparny (viz screenshot), nebo ho dam cerny.

    2) Jestli Liner (na hrbetu noze) necham ocel, nebo dat nacernit.

    3) Jestli zariskovat s 20CV oceli, nebo S30V.

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Mne se ten bugout tvarove taky moc libi :-) a axislock je pro me velka vyhoda, mam tuhle pojistku moc rad.
    LAUNCHER: to jsi nemel posilat :-) par kliknuti a clovek je na 230USD a mohl by pokracovat do aleluja :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam