• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    FINSON
    FINSON --- ---
    Pan Francouz dostal minulý víkend a v týdnu trochu pokouřit, broušení na brousku od kosy included, dneska jsem ho seznámil se Spyderco Sharpmakerem a už je zase ve formě. Zkusil jsem s ním po přebroušení nakrájet komplet věci na oběd a dobrý - velikost mi stačila, měkké věci to řeže fajn - příjemná změna.

    KURE
    KURE --- ---
    STEPNI_VLK: to sklo neni marnej napad, zubatej nuz se tupid bude ale predpokladam že je levnejsi nez prkynko...
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: eh, uplna novinka to neni :)
    GGG:
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Lezu sem, pánové, po hrozně dlouhé době, poněvadž mám na vás dotaz. Ten se konkrétně týká prkénka na krájení zubatým nožem pro barmanské účely (typicky tedy krájení citronů, limet a pomerančů, resp. ořezávání kůry). Používáme plastové, nicméně v našich podmínkách je potřeba držet vše maximálně čisté, takže jej čas od času dáváme do myčky, kde se ovšem kroutilo. Kolega se to pak vždycky snažil nějak narovnat a posledně jej napraskl.

    Napadá vás k tomuto účelu nějaká lepší (rozuměj myčku lépe tolerující) varianta než právě plastové prkénko? Napadlo mě skleněné, jenže kolega mi na to opáčil, že na tom se ten zoubkovaný nůž bude tupit. Díky moc za tipy.
    GGG
    GGG --- ---
    KALIF_WH: Je to uz v prodeji?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    Microtech UDT Lives Again: The $185 LUDT!
    http://www.youtube.com/watch?v=dKaj6L4OQPw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Asi jsem se zamiloval. Netusite, kde to koupit?

    Microtech LUDT Auto Ultimate EDC Knife Review
    http://www.youtube.com/watch?v=tHdjeVQpImI
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    KURE: Tak ono je to můj celoživotní zubař a "známej". Má to i monogramem a zubem :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    RAGNAROK: netusim, ale ten mensi model ma baterku :-)))
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KALIF_WH:
    neni nad to takovej nuz hledat po tme. ma to aspon fosforeskujici kriz?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    381007: super diky za info, nejspis to vypada, ze do ni pujdu...
    KURE: ten poloautomat me zaujal jen cenou, zustanu vernej klasice. Jinak asi spis nerez, chci to hodne ven na cundry a tak...diky
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: chapu, ja uz taky lituju ze jsem to nasel :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LADINEK: asi jsem už starej, ale poloautomat mi přijde zbytečnej. Nemá to ten cool factor úplnýho vystřelováku, ale jsou tam pérka a díly navíc oproti obyčejnýmu zavíráku. A pak tu je problém legality (mimo ČR), i když vlastně nevím který země tolerujou onehand a vadí jim poloautomat.

    Aus8 je ok ocel. D2 je výrazně lepší, zejména v retenci ostří, ovšem není nerez. :) záleží co prefeuješ.

    KALIF_WH: nadhera. Ale neděkuju :D :D

    MANFRED: chytré, přijít s nožem k zubaři, "když to nebude bolet, je to darek, jinak...." :D
    pěknej, moc pěknej, mě strašně berou rukojeti s "ptačí hlavou" nebo jak se tomuhle konci správně říká.
    381007
    381007 --- ---
    LADINEK: Avispa je dříč. Mám ho (AUS 8) už spoustu let a je v denodenním nasazení. Akorát tenkrát jsem se nechal uchvátit černěnou čepelí, dnes bych černou nebral nebral. Framelock nikdy nezradil, nůž se mi nikdy nezavřel... Nůž nejvíc otevírá krabice, balíky, řeže vazací pásky, ukrojí něco k jídlu, dělám s ním třísky na podpal do kamen... Ostří občas obtáhnu na keramice, nebo když jsem na dílně, tak jemným dia pilníkem... Za mě dobrej nůž v poměru cena/výkon.

    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Takovej dárek pro zubaře....
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    ja jsem se asi zamiloval

    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ahoj, rozhoduju se mezi Esee Avispa a Ontario RAT-1 oboje asi v AUS-8 (ale klidne si necham poradit, ale byla tu doporucovana tak asi dam na rady zdejsich, zkusenejsich) U ty Avsipy mam lehkou obavu z toho framelocku, chci nejakej zavirak na cundr a do prace, takze na hrubsi zachazeni, ale zase se mi u Avispy vic libi tvar cepele. No a aby toho nebylo malo tak na me jeste vykoukl ve sleve Ontario Utlitac 1, ale podobnej nuz jsem nikdy nemel tak nevim jestli ten poloautomat nesnizuje odolnost...predem dik za radu.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    KRYSHA: Šulc to teď má na noze.nuz.com za sympatickej peníz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam