• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FUNIAK: Jestli s ním nemáš v plánu dělat nějaké extra velké prasárny, tak mohu rozhodně jen a pouze doporučit. Zvláště pak tu verzi s framelockem a D2, co mám já. Krájel jsem s ním chleba, vykrajoval a porcoval ovoce a zeleninu, napichoval žrádlo, nařezal stovky kartonových krabic, ořezával klacky či špejle, špičkou dělal díry do kůže či látky, když jsem je potřeboval, v práci jsem s ním odblaňoval maso na tatarák a spoustu dalších činností, na které si už ani nevzpomenu. Jo, a v nynější době koronové jsem na jeho sponě nosil pověšenou roušku, když jsem ji zrovna nemusel mít na držce (neuvěřitelně praktická věc!). Nikdy mě nenechal na holičkách.

    A takovou tu opatrnost, o které píše VACA, jsem k němu choval jen zpočátku. Postupem času jsem se nebál ho používat prakticky na cokoliv - a tím nemám na mysli nějaké páčení či utahování/povolování šroubků, protože fakt nejsem kokot a na podobné věci používám v nejhorším švýcarský zavírák, který s sebou nosím v tašce.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tvl za sedmičku, pravda bez pilky, s tou ho tipuju spíš na devět, můžu mít zavírák od Hejkala. V jediném unikátním originále, ručně vykovaný a broušený, z podstatně lepší oceli. A se střenkami z pravého parohu, samozřejmě.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    leatherman je fajn srovnani a tohle je pokus o porovnani z poobneho soudku i typove https://www.knifecenter.com/item/BO4021/boker-folding-hunting-knife-stag-handles
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: jasně no...akorát Leatherman je trochu jiná liga...

    Charge TTI shodou okolností mám, akorát ještě tu starší verzi, ne plus... :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LEON_KOWALSKI: NEVILL: :D tak vzhledem k tomu že ten mikov je víceželízkový nůž, "pracovní", tak se celkem nabízí tohle porovnání
    Leatherman CHARGE® PLUS TTi | LEATHERMAN - Oficiální dovozce multitoolů Leatherman
    https://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-charge-r-plus-tti/
    sice to nemá paroh, a to ani falešnej, ale titanový šasí a S30V čepelka taky nejsou marný
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *za par asi tak 20let :D
    VACA
    VACA --- ---
    Mikov by se totiz hrozne rad zaradil mezi “luxusni” znacky vyrobcu nozu.
    Akorat maji utkvelou predstavu ze toho dosahnou “luxusni” cenotvorbou svejch produktu..

    A jako vono mozna jo, pac mam takovej dojem ze tohle nikdo soudnej kupovat nebude. Asi par ojedinelejch pripadu, ktery asi moc neresej co dostanou za svoje prachny.. Takze za par let to treba budou sbetatelsky noze protoze se jich vyrobilo a hlavne prodalo pramalo.. ;) :D :D
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Přesně, teď jsem třeba nedávno dal podobné peníze za Zero Tolerance, jenže to je ocel CPM-20CV, čepel uložená na ložisku, flipper, framelock, střenka je titan a carbon fiber. A tady Mikov? Je o třetinu větší než náš starej nůž a střenka je z pravého jeleního paroží! Fakt úžasný, tím se cena materiálu brutálně navýšila o několik málo stokorun... :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Jsem to tady opluskoval, že se s tím tankánským nožem Mikovu blýsklo na lepší časy... No, tak nic, to byl fakt jenom výjimečný a ojedinělý záblesk zdravého rozumu.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    LEON_KOWALSKI: Pro Švýcary to neni moc drahý, hele :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    to si chlapci hodně uletěli....
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: tak na jeleni parohy se podle me CITES uplne nevztahuje a krom toho bych rekl, ze pro zamyslenou cilovku je prave tohle dost tradicni material.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: to bylo první co mě napadlo - Mikov za 7 litrů? To musí být čepel aspoň S30V, nebo z něčeho co kovali
    Mikovští kováři ručně v ohni Hory osudu .... a vono prd, obyčejná 440A a klasicky velký voči Mikovských tvůrců cen.
    KURE
    KURE --- ---
    KALIF_WH: no nevim jestli je v dnešní době úplně dobrej argument mít na výrobku kus mrtvýho zvířete :D :D
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Nůž s čepelí z 440A za sedm litrů? No nevím jestli si tohle někdo koupí...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: tak tomu rikam odvaha, docela zajimavy by bylo porovnat to s nejakyma jinyma zaviracima nozema v podobne cenove hladine :-) myslim ze mak by mohlo byt chlapcum z Mikovu trochu jasnejsi, ze tohle prestrelili. A holedbat se tim, ze to je vetsi nez fixir o 1/3 a ma to pravy jelenni paroh, to uz mi trochu prijde, jako ze jim dosli argumenty.
    KURE
    KURE --- ---
    VLKOUNEK: šlo by to prosím přeložit do češtiny? nějak z toho není poznat co tím chtěl básník říct.

    mimochodem, tohle je od chlapců z mikovu dobrej for:
    NUZ 230-XP-3 KP | Mikov s.r.o. Mikulášovice. Výrobky značek Mikov a RON
    https://www.mikov.cz/nuz-230-xp-3-kp/
    VLKOUNEK
    VLKOUNEK --- ---
    XMEDA: Dalsi nuz Hippika? A Mikov? No, proc ne, ani ty noze od Madarice, at uz byla reklama a septanda jake chteji, videl jsem jich dost znicenych. A za tu cenu??
    Tak snad si jich traktoristi koupi hodne ))
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    XMEDA: pravda, tohle ma alespon napad a vyraz
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: Na druhou stranu nutno podotknout, ze se Mikov konecne zacina snazit o nejaky marketing. Cenove to nebude uplne mimo, i kdyz ocel by mohla byt i o neco lepsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam