• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    GOGGA
    GOGGA --- ---
    GOGGA: kolega z kancelare ho koupil nedavno a vratit fazetu nozi, ktery byl tupy a nenabrousitelny, trva minutu - z noze to teda dela piliny a kdyz se ta ocel nezatahne (kuze, vsharp, jemna ocilka), tak asi dlouho ostry nevydrzi, ale ta rychlost nabrouseni jakehokoli plisku je sokujici
    GOGGA
    GOGGA --- ---
    KURE: anysharp?
    GGG
    GGG --- ---
    YGGDRASSIL: diky moc!
    FINSON
    FINSON --- ---
    ZEMEKOULAN: A flipuje to?
    ZEMEKOULAN
    ZEMEKOULAN --- ---
    LOJZIKOVO: Mám toto a jsem náramně spokojený: https://www.anvknives.cz/zaviraci-noze/z300/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KURE: S timhle typem brousitka bych se pri neopatrne manipulaci bal porezani..
    KURE
    KURE --- ---
    poraďte mi nějaký příčetný brousítko na kuchyňák, pro úplnou lamu.
    kuchyňák o který de je viktorka https://vx.rosler.cz/kucharske-noze/kucharsky-nuz-20cm-1
    dá se použít tohle?
    Brousek na nože | Victorinoxcz.cz
    https://vx.rosler.cz/brousky-na-noze/brousek-na-noze
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    GGG: jestli uz neni pozde na odpoved, tak jo, oba pary jsem si dokupoval. imho ten diamant ma velkej smysl, protoze ty standardni dva pary kamenu jsou fajn na takovy to udrzovaci prebrouseni, ale kdyz menis uhel nebo potrebujes odbrousit zub, nebo mas proste uplne zkurvenej tupej nuz, tak jsou proste moc jemny a silene to s nima trva, na to jsem nemel nervy. kdyz jsem pak treba sel tchyni nabrousit kuchynaky, bral jsem jenom diamanty a sedivy, vsechno ostatni bylo overkill. ze stejnyho duvodu jsem pak pouzival ty Ultrafine kameny docela malo - leda kdyz jsem si chtel vymazlit svoje noze, a i tam mi popravde vetsinou stacil ten zakladni Fine na plocho. co do trvanlivosti ty diamanty asi celkem vydrzej, neco jsem s nima odbrousil a jsou jak novy, ale vic k tomu neumim rict, ted uz pouzivam takovou tu malou pasovku Ken Onion
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LOJZIKOVO: takhle je ten BökerMagnum Misson po tech cca 11 letech
    LOJZIKOVO
    LOJZIKOVO --- ---
    XMEDA: nakonec jsem objednal ESEE Zancudo
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LOJZIKOVO: Böker Magnum neco vyber prihodnyho tvaru. Je to cina delana pro Böker Solingen, cca za 650kc mam takhle na noseni Mission II a uz mi drzi asi 11-12 let. Jasne neni to fancy kudla z VG10 za tri litry, ale aspon mi neni lito s tim rezat krabice apod. Ostri drzi dobre. Linerlock taky ok. Jednoruc otevru i zavru. Je to sesroubovany, tak to jde jednou za rok rozebrat, vytrit humus, kapnout olej, slozit a dotahnout bez vuli. A pak je jeste fajn Schrade 307, ale to je trochu jiny nez co asi hledas.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JCD: Sakra...proč tam dávají ten rozbíječ skla? Já nechci záchranářskej nůž, o to si akorát tak rozdrbu kalhoty... :O/
    MATT
    MATT --- ---
    MATT: jak to po sobě čtu, tak doplnim, že Sanrenmu po namazani už funguje i jednim prstem.

    ještě mi přišel činskej Ganzo/Firebird, kopie Byrd Cara Cara 2. taky nepusobi spatne, ale na EDC se mi vic libej ty jejich mensi Byrd Robin nebo Spyderco Dragonfly.


    LOJZIKOVO: :)) jestli nahodou nepotrebujes noze dva? ;)) RATka je o dost sirsi, lip se drzi, zas je tlustsi do kapsy. Zancudo je velikostne spis ekvivalent k RAT II


    tady je mas vsechny ctyri vedle sebe
    ON8830 Ontario RAT II Folder Black D2 Black B
    https://www.youtube.com/watch?v=vAOuLXEKWHs
    LOJZIKOVO
    LOJZIKOVO --- ---
    KURE: nejde o to krájet ale kuchat a to stou tanto cepelí pude hůř si myslim
    MATT: Zancudo vypada moc dobre. tak ti pěkně děkuju, už sem měl v podstatě vybráno...
    MATT
    MATT --- ---
    LOJZIKOVO: kdybys chtel tenci verzi RATky s framelockem, tak od Esee Avispa nebo mensi Zancudo. Avispa hír
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    KURE: Tanto od CRKT se u tupeho hrbetu celkem brutalne rozsiruje do tvaru klínu, takze misto hladkeho odkrojeni spis po zariznuti zacnes drtit a zalomenej tvar hladkymu nakrojeni taky zrovna dvakrat nepomaha. Na preriznuti provazu, bedny, bodnuti atd. je to ideal. ale na kuchani ryb, anebo filetovani je to nepouzitelny.
    KURE
    KURE --- ---
    NAGASAWA: LOJZIKOVO: můžu se zeptat jak souvisí tvar čepele tanto a jablko a ryba, respektive (ne)schopnost je krájet?

    K CRKT M16, mě sralo jak do těch otvorů v rukojeti leze bordel z kapsy.
    LOJZIKOVO
    LOJZIKOVO --- ---
    JCD: :-D jo tady sme zase uplne nekde jinde a 270 euro nedam za nuz, protože se znam a uplne vidim jak ho nekde ztratim pri první vycházce
    LOJZIKOVO
    LOJZIKOVO --- ---
    KURE: u toho Spyderco endura4 mi ta pojistka nesedí, uz sem takovej nuz mel
    NAGASAWA: tanto ne, občas i vykuchám nějakou rybu
    REDSNAKE: Kabar dozier zas ta pojistka. Ontario Rat 1 moc pekny:-)

    Díky všem za tipy! Asi to bude buď Ontario RAT-1 SP Plain Edge nebo CRKT M16-03S Classic (jednoduchy otevreni dualni pojistka se mi libi). Ted jen jestli do toho vrazit 1000 nebo 2000
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam