• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    IXTREMIST: Nuz, tedy jediny dil z celeho multitoolu, mohou vyrobit na modernich masinach z moderni oceli. Pripadne nakoupit od nekoho, kdo to umi.

    A nasledne namontovat na to, co uz maji.

    Ostatne takhle to delaji jiz dnes s tooly, ktere maji S30V nuz.

    Domnivam se, ze vyrobu celeho multitool z moderni oceli, po nich zatim nikdo nechce.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: Používat moderní práškovky by pro ne znamenalo změnit celej výrobní proces ... ono i třískovy obrábění těchto matrošu je mnohem náročnější na nástroje.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: 1) S tim Pro-Bike Tool jsem zjistil, ze nejmene pro specificke zalezitosti ano.

    2) Co se kvalitnich oceli tyka, tak třeba tahle klasika ma nuz z m390.

    MKM MALGA 6 - MKM Online Store - Maniago Knife Makers
    https://www.mkm.it/en/pr/malga_6/3757.html

    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: no a dělá někdo lepší?
    protože výrobci multitoolů afaik prostě odmítaji používat moderní oceli.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: já jsem tuším před asi měsícem narazil na nějaké video kde měl být Leatherman Free co už má i ten bit driver (jakože zatím to snad žádný z nich neměl), ale nevím jestli to bylo něco co se plánuje a nebo už to dali do prodeje. Bit driver na tom fakt chybí...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: A Leatherman Juice, ten je o trochu větší než Squirt, velikostně zhruba jako ty běžné švýcarské nože, ale má kleště.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Leatherman je totiz takove mininum, ne nejaky kral.

    Na asi jedinem toolu rozumna ocel (S30V), vetsinou ale low-end ocel (420HC atp).

    Spoustu veci nedomysleno a nedotazeno. I na malinkem Pro-Bike Tool mam na bity racnu, na Leathermanu jsem ji jeste nevidel. Casto teda na Leathermanu ani nevidim, kam ty bity dat (cela rada Free).

    Mam od Leatherman hodne multitoolu a mam je rad. Cerny MUT je moje dirty pleasure. Style PS se mnou procestoval svet.

    Ale nemam nasazene ruzove bryle.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    No jo, jenže MP600 je větší multitool, to je podle mě tak ekvivalent SwisTool X, nebo Leatherman Wave.
    Rebar, Skeletool, Wingman, jsou menší a pak jsou prckové jako Micra a Squirt
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    laické porovnání Leathermann Rebar vs Gerber MP600:
    leathermann má všechny plechy tenčí a kleště k rukojeti drží malý nýtek.... gerber byl na oko mnohem solidnější. Pokud bude materiál Leathermannu kvalitnější, tak by to mohlo být dobré
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Hanibal eshop sem nikdy neresil, ale v prodejne na Senovaznem byli vzdycky velmi ochotni.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já bych si přidal, pár věcí jsem u nich reklamoval a vždycky to bylo v pohodě.
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    hanibal si u mě šplhnul i tím, že jako jeden z mála (resp. si nevybavuji žádný jiný) eshopů používá na balíky papírovou pásku - což má krom ekologie a snadnější recyklace výhodu i v tom, že při řezání nožem nezaprasí (tolik) čepel ;)
    FINSON
    FINSON --- ---
    U Hannibala jsem bral mrtě věcí na turistiku - stan, karimatky, boty, hadry, filtr na vodu - za mě dobrej shop, spolehlivost, co psali, že mají na skladě, tak opravdu měli, a nejnižší ceny, co jsem našel. Je to teda pár let zpátky, ale nebál bych se ani dnes.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dík, objednáno u Hannibal
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    RATTKIN: hanibal je ok, resp. jeden z tech lepsich, kupuju tam outdoor veci navic berou sodexo, ale ted v corone asi ne, ale jde to vzit i za benefity :D
    STALK
    STALK --- ---
    RATTKIN: tenhle mám cca dva roky, a sem spokojenej - oceňuju rozumnou velikost - oproti jinejm větším kolegům - pro mě je letherman obecně nouzovka - nemyslim to špatně, ale když vim že budu celej den potřebovat na nějakou práci kleště a šroubovák - vemu si normální kleště a šroubovák :) - ale tohle mam pořád sebou v batohu pro nahodilý případy - a už mi ušetřil dost starostí. můžu doporučit
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZSIS: jo viděl jsem, nůž je taková nouzovka
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RATTKIN: ne kazdemu vyhovuje, ze se vsechno naradi (hlavne cepele) vytahuje "zevnitr". v pripade krajeni veci na prkynku atd. se obtizneji dostanes cepeli k desce, jelikoz mezi tim je jeste jedno madlo klesti. doufam, ze je mi rozumnet ;)
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    RATTKIN: shop je určitě OK, nakupuji tam už roky a nemůžu si stěžovat - spíš naopak např. pro registrované mají rozšířenou lhůtu pro vrácení zboží do 60 dnů a jde platit přes paypal
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RATTKIN: Ten shop neznám, ale snad OK, prostě to mají ve slevě. Jinde to mají tak o ty tři nebo čtyři stovky dráž.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam