• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: Používat moderní práškovky by pro ne znamenalo změnit celej výrobní proces ... ono i třískovy obrábění těchto matrošu je mnohem náročnější na nástroje.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: 1) S tim Pro-Bike Tool jsem zjistil, ze nejmene pro specificke zalezitosti ano.

    2) Co se kvalitnich oceli tyka, tak třeba tahle klasika ma nuz z m390.

    MKM MALGA 6 - MKM Online Store - Maniago Knife Makers
    https://www.mkm.it/en/pr/malga_6/3757.html

    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: no a dělá někdo lepší?
    protože výrobci multitoolů afaik prostě odmítaji používat moderní oceli.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: já jsem tuším před asi měsícem narazil na nějaké video kde měl být Leatherman Free co už má i ten bit driver (jakože zatím to snad žádný z nich neměl), ale nevím jestli to bylo něco co se plánuje a nebo už to dali do prodeje. Bit driver na tom fakt chybí...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: A Leatherman Juice, ten je o trochu větší než Squirt, velikostně zhruba jako ty běžné švýcarské nože, ale má kleště.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Leatherman je totiz takove mininum, ne nejaky kral.

    Na asi jedinem toolu rozumna ocel (S30V), vetsinou ale low-end ocel (420HC atp).

    Spoustu veci nedomysleno a nedotazeno. I na malinkem Pro-Bike Tool mam na bity racnu, na Leathermanu jsem ji jeste nevidel. Casto teda na Leathermanu ani nevidim, kam ty bity dat (cela rada Free).

    Mam od Leatherman hodne multitoolu a mam je rad. Cerny MUT je moje dirty pleasure. Style PS se mnou procestoval svet.

    Ale nemam nasazene ruzove bryle.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    No jo, jenže MP600 je větší multitool, to je podle mě tak ekvivalent SwisTool X, nebo Leatherman Wave.
    Rebar, Skeletool, Wingman, jsou menší a pak jsou prckové jako Micra a Squirt
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    laické porovnání Leathermann Rebar vs Gerber MP600:
    leathermann má všechny plechy tenčí a kleště k rukojeti drží malý nýtek.... gerber byl na oko mnohem solidnější. Pokud bude materiál Leathermannu kvalitnější, tak by to mohlo být dobré
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Hanibal eshop sem nikdy neresil, ale v prodejne na Senovaznem byli vzdycky velmi ochotni.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já bych si přidal, pár věcí jsem u nich reklamoval a vždycky to bylo v pohodě.
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    hanibal si u mě šplhnul i tím, že jako jeden z mála (resp. si nevybavuji žádný jiný) eshopů používá na balíky papírovou pásku - což má krom ekologie a snadnější recyklace výhodu i v tom, že při řezání nožem nezaprasí (tolik) čepel ;)
    FINSON
    FINSON --- ---
    U Hannibala jsem bral mrtě věcí na turistiku - stan, karimatky, boty, hadry, filtr na vodu - za mě dobrej shop, spolehlivost, co psali, že mají na skladě, tak opravdu měli, a nejnižší ceny, co jsem našel. Je to teda pár let zpátky, ale nebál bych se ani dnes.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dík, objednáno u Hannibal
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    RATTKIN: hanibal je ok, resp. jeden z tech lepsich, kupuju tam outdoor veci navic berou sodexo, ale ted v corone asi ne, ale jde to vzit i za benefity :D
    STALK
    STALK --- ---
    RATTKIN: tenhle mám cca dva roky, a sem spokojenej - oceňuju rozumnou velikost - oproti jinejm větším kolegům - pro mě je letherman obecně nouzovka - nemyslim to špatně, ale když vim že budu celej den potřebovat na nějakou práci kleště a šroubovák - vemu si normální kleště a šroubovák :) - ale tohle mam pořád sebou v batohu pro nahodilý případy - a už mi ušetřil dost starostí. můžu doporučit
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZSIS: jo viděl jsem, nůž je taková nouzovka
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RATTKIN: ne kazdemu vyhovuje, ze se vsechno naradi (hlavne cepele) vytahuje "zevnitr". v pripade krajeni veci na prkynku atd. se obtizneji dostanes cepeli k desce, jelikoz mezi tim je jeste jedno madlo klesti. doufam, ze je mi rozumnet ;)
    KRYSHA
    KRYSHA --- ---
    RATTKIN: shop je určitě OK, nakupuji tam už roky a nemůžu si stěžovat - spíš naopak např. pro registrované mají rozšířenou lhůtu pro vrácení zboží do 60 dnů a jde platit přes paypal
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RATTKIN: Ten shop neznám, ale snad OK, prostě to mají ve slevě. Jinde to mají tak o ty tři nebo čtyři stovky dráž.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WAMP_ELF: navíc brusný linie podélný s ostřím potom odbrousit do roviny bude ještě větší peklo.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WAMP_ELF: pocky, tomu nerozumím, když položila brusku na horizontál tak je důležitá velikost kluzné podložky ne? Ono čím širší pás tím větší oblouk ti bude dělat ve výbrusu. udělat potom rovnou linii výbrusu je .... no garantuju ti lítající piče kurvy po dílně :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam