• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    NEVILL: to je ten protahovaci? To se mi uprimne moc nelibi, ja bych se to rad i naucil, na to prijde to Spyderco super, ale zase jak to moc neumim tak nevim jestli si treba neporidit ten system od Lansky a ucit se na tom...nevim no :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LADINEK: za 700 je takový ten kompaktní brousek se skládací ocílkou od Lansky, třeba by to stačilo.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Doporucite nejaky brousitko? Mel jsem ted pujceny takovy Spyderco, dva kameny do "V" a priznam se, moc mi to neslo, tak jsem hledal a koukal na Lansky, ten mi prijde zajimavej, takovej pro lamy jako jsem ja, ale zase si rikam, jestli se to poradne nenaucit na necem jinym. Samo je i otazka ceny, Lansky za cca 1500kc a Spyderco jsem koukal min 2500kc. Nebo jit uplne jinou cestou? Diky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DILDOO007: dík, bushcraft si pročtu
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    RATTKIN: Mám Sawyer Mini. Po Evropě v pohodě, v Asii bych se už asi trochu bál. Jasně, že se při nabírání vody musí trochu přemýšlet a pramen ze země je vždycky lepší než rybník vedle JZD:-) Více asi ve vlákně Survival - Bushcraft & Survival | do lesa jen s nožem
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    máte někdo zkušenosti s vodními filtry, jako třeba Sawyer Micro Squeeze?
    NEVIEM
    NEVIEM --- ---
    Ahoj, idem si po radu.
    Potrebujem novy kucharsky noz (v kuchyni pouzivam 99% velky kucharsky noz, varim denne).
    Paci sa mi kucharsky noz Opinel - s kvalitou vreckovych opinelov, co sa tyka kvality a urcitej kultovosti, som bol vzdy spokojny. Nemate niekto skusenost konkretne s tymto nozom, pripadne, odporucit iny kucharsky noz do 50 € na denne pouzivanie? Brusit budem sam, nerezova cepel.
    Dakujem

    Opinel základný kuchársky nôž - Kuchynský nôž | Alza.sk
    https://www.alza.sk/opinel-zakladny-kucharsky-noz-d5584878.htm?kampan=adw2_domaci-potreby_pla_all_domace-potreby_kuchynske-potreby_c_1012128__OPIKN183&gclid=Cj0KCQjw4v2EBhCtARIsACan3nxSEYxZJsQ1GQeJL-lgMucH34sJq_uJeT1O6Q9IvGuPhTK_HiQkfHwaAh5UEALw_wcB
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TOMASINO: Chápu, ale ne. když stejný kvantum času strávím nad výrobou vlastní věci, bude mít lepší ocel, tvar , všechno (z mého úhlu pohledu).
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    IXTREMIST: Hmm něco takového by se mi hodilo taky. Pěkná práce!
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    mini Santoku pro ženu do kuchyně. N690, 60hrc. na ručce stabil. broskev z našich sadů.

    IMG-20210513-161729 — ImgBB
    Santoku
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    IXTREMIST: To je zašlej (rozuměj nijak nepoškozenej) bodák vz.58, kterých jsou po skladech mraky. Dostal jsem ho zadarmo k flintě, ale vypadá super, ani bych ho neblejskal, jenom naostřit a dát nový, pěkný střenky, aby to respektovalo původní tvar i patinu.
    Žádná muzejní práce! Chraň bůh. Možná - když už - budu měnit design flinty do 21. století, tak aby si s tim bodák rozuměl. Furt je to ale o tom, že chci co nejvíc respektovat ta šedesátá léta, co mi design zbraně dovolí.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TOMASINO: Ty střenky jsou jinak, borec má sériovej nůž, nic historickyho, do toho klidně jdu :-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TOMASINO: Nene, renovace starých věcí nedělám. :-/ Ale najdi si na FB skupinu nože/sekery/mačety, tam pár kluků je.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    IXTREMIST: Himl fakt Tě neukecám k tomu bodáku? :-/
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    IXTREMIST: Místní nejmenované ID je stále oslněno kvalitou nože a bude to nějakou dobu trvat, než se s tím trochu rozkouká. Ale pak se o nějakou recenzi pokusím.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    XLACHTAN: jako matros, nebu udělat?
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    IXTREMIST: co střenky? Dalo by se domluvit?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Borci hlásím stop!
    Zasypali jste mě objednávkama tak, že mám aspoň na tři měsíce co dělat.
    Plácátka (kožený obtahovaky) / broušení klidně objednávejte, tam výroba není tak dlouhá a náročná.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IXTREMIST: Prodáno nejmenovanému místnímu ID :-)
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    LEFTY: Všechno za mě super. Tyhle "oblekové" nože mám rád. Sám nosím http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS5700.php . Ale EDC bych tomu asi neříkal:-) Kromě otevření krabice, pošty a steaku:-) s tím moc "pracovat" nechceš. Jestli EDC a plánuje to používat i jako nůž tak koukni na BUCK (Selkirk, SLIM PRO, Nobleman)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam