• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MATHY
    MATHY --- ---
    ahoj, dokazal by prosim nekdo odhadnout jestli to ma nakou cenu?

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: Ale na Mikov asi docela dobrý počin ... no právě - Mikov, docela dobře to vypadá, je to z D2 oceli a nestojí to 5000 - to je WOW
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Celkem pěkný, akorát mi teda přijde moc silnej, mám v oblibě placatější nože. A váha 130g je už taky docela dost. Ale na Mikov asi docela dobrý počin... :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: Tak tohle je prekvapeni roku :-) keramicka kulicka a loziska, to skocili tak o dve dekady oproti normalnimu tempu invenci. Treba se dopracuji i k framelocku. Design a provedeni sice pusobi dojmem stredne kvalitni Cina, ale treba jim krivdim, nazivo jsme nevidel. Nicmene v propagacnim videu pobavil termin dolnošpičatá čepel.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    A hele, Mikov z D2 oceli, docela hezkej a konečně za rozumnou cenu, že by se blýskalo na lepší časy?

    NUZ ELIPT | Mikov s.r.o. Mikulášovice. Výrobky značek Mikov a RON
    https://www.mikov.cz/z25737-nuz-elipt
    https://www.youtube.com/watch?v=C98qZzKbYJY
    MATT
    MATT --- ---
    ale vzal jsem ji dremlem jen takovym latkovym kotouckem a zubni pastou (nic lepsiho tu asi nemam) a rek bych, ze to pomohlo.
    MATT
    MATT --- ---
    AZIM: vypada to tak..

    AZIM
    AZIM --- ---
    MATT: ja bych řekl, že už to není kulička ... asi nebude keramická což ? Ono se to časem poškodí, jak to vyskakuje z té předvrtané díry, pak je vidět ta kruhová výseč a myslím, že kulička už není v ideální kondici a prostě drhne ... jenom zamyšlení, možná je to blbost.
    MATT
    MATT --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    Mam Esee Avispu v AUS8 a nejak mi začla dřít kulička na framelocku. Dá se s tim něco udělat? Vyčistit a namazat nepomohlo.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    RSZ: Ach jo, z toho je klasicky videt jak klesa uroven remeslnych schopnosti :-) dneska si nabrousej o zed lzici nebo kartacek na zuby a driv byli schopny udelat i takovouhle paradu.
    RSZ
    RSZ --- ---
    vyrobené a zabavené v minkovické věznici někdy v 80s

    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    nemel bys te nekdo tip na nakej peknej a kvalitni roubovaci nuz?
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    Ahoj. Kdyby mel nekdo zajem o Kabar BK-10 ( https://www.bushcraftshop.cz/ka-bar-becker-bk10-crewman-fixed/ ) ( minimalne pouzivany ) tak ho za 2k rad prenecham. Kdyz tak posta.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    BLOWUP: je to trochu nestastne napssane, krom toho i damaskovy nuz muze mit homogenni ostri. Spousta kovaru dava damaskove packety na boky a stred nechava z jednoho materialu. Ale je fakt, ze chtit hlubsi znalosti od dropshippingove se tvariciho e-shopu uz by bylo asi trochu moc :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KURE: tim myslej nuz s homogennim ostrim
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: pro nože s hrc 61+ se modlete k Bohu ať se to nevylamuje :-)))
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KURE: za ty penize mi to prijde v pohode, ale jak jsem psal, nemam zkusenost s nicim jinym a mam jenom dva trochu lepsi noze. Zbytek jsou nejaky obyc kuchynske fiskars. Videl jsem, ze prodavaji i nejake lepsi kovove lozisko, ale i to zakladni je v pohode. Dokoupil jsem k tomu nejake diamantove brousky taky z ali a funguje to.
    KURE
    KURE --- ---
    MIKEKT: jak to po nějakým používání vypadá s těma vodícíma tyčkama a jejich klouby? vůle? drhne to nějak? působí to dostatečně bytelně?

    Ale jinak se mi to líbí a za ty prachy mi to přijde lákavé.
    I když teda ta rétorika ohledně broušení nožů na jejich stránkách mi přijde maximálně pitomá.
    Rozdíl mezi broušením a ostřením.. wtf to má jak znamenat? :D
    Pro damaškové nože nastavte úhel 20–25 °, pro normální nože 25–30 °. ... wtf? :D co to je normální nůž?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam