• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    To mi připomíná cca 10 let starou story, kdy našemu britskýmu učiteli šermu na letišti prolustrovali a zabavili kapesní švýcarák, ale dvě pravý katany v pouzdru přes rameno je nechaly úplně chladný, páč to tehdy bylo vedený jako sportovní náčiní za účelem výuky bojových umění v EU.
    RSZ
    RSZ --- ---
    PAHAVASKA: už jsem to tu možná psal, byli jsme s kamarádama z Německa někde na výletě v Lužici a když děti potřebovaly kudlu na uříznutí klacku, tak jsme oba vytáhli z kapsy nože s A/O a zasmáli se tomu
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    PAHAVASKA: Takže kdybych to otevřel dvěma a řekl "podívejte jak to jde těžko otevřít ten slipjoint", to by třeba prošlo. Jako nečekám že by mě tam nějaký policajt kontroloval... :-)
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    NEVILL: To vypadá dost na hraně. O nožích a zákonech v německu jsme se dost bavili s partou, která pořádá různé eventy na tradiční bojová umění a pod. Dost pobaveně sledovali naše paranoidní řešení toho, co se v německu smí a nesmí. Prý je běžná praxe ohledně zavíracích nožů, že ti policajt, který to s tebou řeší řekne, že ten nůž máš otevřít. A když to uděláš jednou rukou, máš problém. Ale je to "jedna paní povídala". :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    To bude nejake strasne blato, ta ocel. Brusit pred kazdym pouzitim :)
    KURE
    KURE --- ---
    RSZ:
    Blade Hardness: 52-56 HRC
    Čepel 4,25 palce.
    To je za ty tři stovky drahý.
    RSZ
    RSZ --- ---
    NEVILL: jo, zaregistroval sem:))
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RSZ: verze "brýd" na chleba...ach jo, ten mě vždycky dostane když se snaží něco říct anglicky... :-))

    ale jo, tohle vypadá jako docela šikovný nůž... :-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    tohle mě docela zaujalo u ontaria, zavírací kuchyňáky (mají 3 provedení tvaru čepele), santoku jsem si objednal a půjde do bedýnky s grilem
    ON4305 Ontario Camp Plus Santoku Folder Nože Nůž
    http://www.noze-nuz.com/ontario/ON4305.php
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tušíte jestli by Spyderco UK Pen Knife v Německu prošel jako legální? Délka čepele 7,5cm by byla v pohodě, pojistku to nemá (slipjoint), akorát váhám jestli tam otevírání jednou rukou je problém jen v případě pojistky a nebo se to tam nesmí vůbec, nějak na netu nalézám protichůdné informace...
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LUCKYBSD: díky zkusil jsem různé nastavení a pořád to tak nějak drhlo. Muž jsem měl asi rok. Tak jsem ho poslal na reklamaci a uvidím.
    Díky všem
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MIKEKT: no ten sroub utahujes jen tak, abys mel cepel pri zavreni na stred, tj. neni na fest a musi se kvuli povolovani podlepit modrym threadlockem, ale je tam cca tak 1/4 ve ktery to funguje spravne, zbytek je moc/malo utazeny
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MIKEKT: zkus vazelinu, lehka vrstva po draze ty kulicky a kolem cepu a na loziska, oproti oleji ti tam zustane, lehka nevyhoda, ze na sebe taha prach, ale zas to utesni proti pruniku vody nebo pokud to nechci rozebirat/prvotni promazani po koupi, tak pouzivam olej na sici stroje (napr. v sekci pro auta s oleji v hornbachu), kterej zatece i do cepu bez rozebirani
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: jo je to Čína a asi to nemá cenu nějak moc opravovat. Jen je škoda, že odešel. Zas tak moc jsem ho nepoužíval a spíš ho nosil u sebe a občas ho použil. Díky za rady
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    tak pokud je poskozena ta kulicka tak se da vymenit (velky oser), stycna plocha na cepeli se da bud jemne obrousit do roviny Silena prace a nebo se da prekryt tenkou kluznou fosforbronzovou podlozkou https://www.jatagan.eu/vyrob-si-nuz/bronzove-kluzne-podlozky-4-8mm , to ale za predpokladu ze kulicka neni poskozena. Osobne bych se asi vymenou kulicky zabyval spis u noze, ke kteremu mam hodne velky citovy vztah, podlozka bude fungovat za predpokladu ze nebude mensi nez prumer tech lozisek. Daji se vpodstate i vymenit loziska za jehlova, ktera maji trochu lepsi vlastnosti na tohle pouziti https://e-shop.exvalos.cz/produkty/detail/8760/axk-0414-tn-skf-axialni-jehlova-klec ale tam to bude hodne zaviset na danem rozmeru, ruike je tusim Cina a netusim do jake miry maji tyhle veci rozmerove standardizovane.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: a dá se s tím něco dělat?
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MIKEKT: tam je krasne videt jak ti ta kulicka vybrousila drazku do povrchovky te cepele, zajimavy je se taky podivat, jak vypada ta kulicka samotna
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Hm, tak než jsem se dneska rozhodnul, jestli koupit od ANV limitku M500 - ANTHROPOID 1942, tak byla vyprodaná :(
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: zkusil jsem ještě promazat to kolečko na frame locku a nepomohlo. No holt ho nechám do auta a do tašky na denní nošení koupím něco lehčího 😀

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MIKEKT: tam bych rekl ze bude problem v ty detencni kulicce podle toho, jak to popisujes, jestli je poskozena nebo soupnuta vic do smeru zamku tak to muze drhnout. Kazdopadne tohle se tezko radi, kdyz clovek nema v ruce ten konkretni kousek. Ja uz jsem par svych nozu rozebiral a skladal na x pokusu, nez to chodilo tak, abych byl spokojeny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam