• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    NEVILL: To vypadá dost na hraně. O nožích a zákonech v německu jsme se dost bavili s partou, která pořádá různé eventy na tradiční bojová umění a pod. Dost pobaveně sledovali naše paranoidní řešení toho, co se v německu smí a nesmí. Prý je běžná praxe ohledně zavíracích nožů, že ti policajt, který to s tebou řeší řekne, že ten nůž máš otevřít. A když to uděláš jednou rukou, máš problém. Ale je to "jedna paní povídala". :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tušíte jestli by Spyderco UK Pen Knife v Německu prošel jako legální? Délka čepele 7,5cm by byla v pohodě, pojistku to nemá (slipjoint), akorát váhám jestli tam otevírání jednou rukou je problém jen v případě pojistky a nebo se to tam nesmí vůbec, nějak na netu nalézám protichůdné informace...
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LUCKYBSD: díky zkusil jsem různé nastavení a pořád to tak nějak drhlo. Muž jsem měl asi rok. Tak jsem ho poslal na reklamaci a uvidím.
    Díky všem
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MIKEKT: no ten sroub utahujes jen tak, abys mel cepel pri zavreni na stred, tj. neni na fest a musi se kvuli povolovani podlepit modrym threadlockem, ale je tam cca tak 1/4 ve ktery to funguje spravne, zbytek je moc/malo utazeny
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MIKEKT: zkus vazelinu, lehka vrstva po draze ty kulicky a kolem cepu a na loziska, oproti oleji ti tam zustane, lehka nevyhoda, ze na sebe taha prach, ale zas to utesni proti pruniku vody nebo pokud to nechci rozebirat/prvotni promazani po koupi, tak pouzivam olej na sici stroje (napr. v sekci pro auta s oleji v hornbachu), kterej zatece i do cepu bez rozebirani
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: jo je to Čína a asi to nemá cenu nějak moc opravovat. Jen je škoda, že odešel. Zas tak moc jsem ho nepoužíval a spíš ho nosil u sebe a občas ho použil. Díky za rady
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    tak pokud je poskozena ta kulicka tak se da vymenit (velky oser), stycna plocha na cepeli se da bud jemne obrousit do roviny Silena prace a nebo se da prekryt tenkou kluznou fosforbronzovou podlozkou https://www.jatagan.eu/vyrob-si-nuz/bronzove-kluzne-podlozky-4-8mm , to ale za predpokladu ze kulicka neni poskozena. Osobne bych se asi vymenou kulicky zabyval spis u noze, ke kteremu mam hodne velky citovy vztah, podlozka bude fungovat za predpokladu ze nebude mensi nez prumer tech lozisek. Daji se vpodstate i vymenit loziska za jehlova, ktera maji trochu lepsi vlastnosti na tohle pouziti https://e-shop.exvalos.cz/produkty/detail/8760/axk-0414-tn-skf-axialni-jehlova-klec ale tam to bude hodne zaviset na danem rozmeru, ruike je tusim Cina a netusim do jake miry maji tyhle veci rozmerove standardizovane.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: a dá se s tím něco dělat?
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MIKEKT: tam je krasne videt jak ti ta kulicka vybrousila drazku do povrchovky te cepele, zajimavy je se taky podivat, jak vypada ta kulicka samotna
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Hm, tak než jsem se dneska rozhodnul, jestli koupit od ANV limitku M500 - ANTHROPOID 1942, tak byla vyprodaná :(
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: zkusil jsem ještě promazat to kolečko na frame locku a nepomohlo. No holt ho nechám do auta a do tašky na denní nošení koupím něco lehčího 😀

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MIKEKT: tam bych rekl ze bude problem v ty detencni kulicce podle toho, jak to popisujes, jestli je poskozena nebo soupnuta vic do smeru zamku tak to muze drhnout. Kazdopadne tohle se tezko radi, kdyz clovek nema v ruce ten konkretni kousek. Ja uz jsem par svych nozu rozebiral a skladal na x pokusu, nez to chodilo tak, abych byl spokojeny.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KALIF_WH: rozbral jsem to a vycistil. namazal jsem to silikonovym olejem a zase slozil. Ale ted mi to drhne o ten frame lock a nedari se mi to utahnout tak, aby to pekne sedelo a nedrelo to :)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MIKEKT: urcite rozebrat, vycistit, zkontrolovat loziska, promazat, ne wdckem ale nejakym silikonovym olejem, skouknout jestli tam neni vybrana drazka po keramicke kulicce a kdybs chtel bejt hodne Hc tak muzes jeste nalestit kluzne plochy.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ahoj,
    Mam tady tenhle nuz a prijde mi, ze zacal nejak drhnout.
    Nůž Ruike P801-SB Black | BUSHCRAFTshop.cz
    https://www.bushcraftshop.cz/nuz-ruike-p801-sb-black/
    Jaky je nejlepsi zpusob udrzby? Rozberat to a necim promazat?
    Díky
    MATT
    MATT --- ---
    KURE: někde říkal/psal, že na to zotročil rodinu včetně malejch dětí ;)
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: ta tyčka vypadá úplně stejně.
    a teda whow, přijde mi neuvěřitelný, že to za 220 někdo dokáže nařezat navrtat ten špalík, slepit a uplést k tomu ten cancourek.
    MATT
    MATT --- ---
    KALIF_WH: KURE: mam tyčku od Šulce. možná je to stejný, jen zasazený do dřeva. minimálně na obtahování je to super.
    HOS01 Handmade Pocket Ceramic Sharpener (Olive or Bocote Wood) Kapesní brousky Nože Nůž
    http://www.noze-nuz.com/kapesni-brousky/HOS01.php
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Ok, nějaký tyčky od Belskyho mám vlastně někde na dně šuplíku taky, zkusím to, díky za tip.

    Já se těmhle tvarům čepele vyhýbám taky, přesně z toho samého důvodu, ale tohle konkrétně byl dárek od manželky, takže mi nezbylo, než pochválit, jak je to hezký a začít to nosit :D
    Jako mně se ten tvar hodně líbí a s nožem jsem celkově velice spokojenej, jediný, co bych vyměnil je ten tvar čepele a to jenom kvůli tomu broušení.
    RSZ
    RSZ --- ---
    VOMAJDA: já brousím kapesní nože triangle sharpmakerem od spyderca a ten by s tím imho neměl problém
    KURE
    KURE --- ---
    KALIF_WH: jooo to je von :) já se stydim, ale vždycky zapomenu jak se jmenuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam