• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ZSIS: dokud te nekdo neprosacuje tak projedes i s pistoli, takze nejak nevim cos presne dokazal :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    jak tu pred par tydny bylo kratce diskutovano, jakou delku noze do skandinavie..
    psal jsem, ze jsem si ve Frankfurtu koupil toho Griptiliana, cepel 8.5cm. Tak jsem s nim v kapse pak projel Rotterdam (NL), Amsterdam (NL), Leuven (B), Berlin (D), Kopenhagen (DK), Oslo (NOR), Stockholm (SWE), Gotheborg (SWE) a Hamburg.
    Pravda, je v kapse, a nikomu s tim nesermuji pod nosem. Kdo to ma podobne, pro toho by to take nemel byt problem.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    JOHN_LENON: no ja mam od nich tri noze, z toho dva kupovane nove od nichz z50 a z200 v hliniku. Holili oba :) Skor mi prislo, ze sa mohli viac povenovat tomu frame locku na z200. Rovno z krabice to bolo tak tuhe, ze trvalo par dni kym sa noz otvaral hladko a rychlo.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Nebavilo mě čekat na kershaw přes měsíc, tak jsem změnil objednávku a koupil ANV A200.

    Jen krátce ještě k debatě o ANV před pár týdny:

    Musím říct, že ačkoliv to na fotkách nevypadá, A 200 je proti A 100, které mám cca od dubna dramaticky jiný nůž.

    Primárně střenky GRN, které má A100, jsou ve srovnaní se střenkami G10 na A200, totální prohýbající se bláto.

    Čepel je samožrejmě jiná ocel, u A200 sleipner. U A100 mám já elmax, ale koukal jsem, že začali dělat něco jinýho.

    Nicméně u mý A100 bylo komplet všechno křivý a kudla byla tupá. Nová A200 má všechno celkem rovný, krom horního lichoběžníkového výbrusu. Tam je to samožřejmě křivý jak prase. Nechápu proč to vůbec dělaj, když nejsou schopni se trefit tak, aby to bylo symetrické. Ale aspoň ta kudla, konečně z fabriky holí.

    Souhrn: Pokud někdo zvažuje koupi A100, nebo A200. Ať bez přemýšlení koupí A200. Rozdíl ve váze je zanedbatelnej.

    A ten, co se nad tím zamyslí, nebude takovej magor, jako já, kterej koupí už třetí kudlu od výrobce, o kterym ví, že výstupní kontrolu dělá nejspíš opice a radši za ty peníze koupí například Griptiliana (teď jsou na něj akce, takže stojí kolem 3k) a bude do konce života naprosto šťastnej.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    IXTREMIST: Jo, tak to já nijak nerozporuju, stejně tak je supr mít Mercedes spíš než Škodovku, Santa Cruz místo Authora nebo custom kudlu z ultraoceli místo něčeho obyč. A každej holt jsme ochotný to pushnout jinde :)
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    MATT: Ta cena je krásná, ale z tohohle jsem už vyrostl. Respektive alík je na spoustu věcí fajn, ale fejky nemám rád a S30V v tomhle případě znamená asi to, že je čepel vznikla Složením 30 Vrstev alufólie :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: Známost ... určitě ne public.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    AUDIAC: To není nemoc, pořídit si nástroj kterej máš v ruce každý den v top kvalitě. :-) nemoc je třeba ladit auta, nebo si koupit dva čluny na ryby (jeden na sólovou a druhej abys vzal kámoše) :-)))
    MATT
    MATT --- ---
    AUDIAC: jeste je tu tahle moznost, ale nakonec si stejne koupis original ;)
    Multiple Color S30v Blade Benchmade 535/535s Bugout Folding Knife Fiber Handle Outdoor Safety Defense Portable Pocket Knives - Woodworking Machinery Parts - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003945568490.html
    KURE
    KURE --- ---
    IXTREMIST: on udělá zavírák za 13k? hmmm.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    IXTREMIST: Chápu, holt každej jsme na něco nemocnej, já zas míval kolo dražší jak auto :) mrknu někde v krámě na ten SOG a dám i šanci ANV na osahání. A uvidíme, s čím odejdu… třeba s RAT1 za litra :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    AUDIAC: Me ten manly naučil kouzlo EDC, takže už komunikuju s Dohnalem. a těch 13k mě rozhodně nebude bránit ten nůž používat daily. právě naopak.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    IXTREMIST: Což u SOGu nepočítám, že by to domrvili. Mám Lanskyho, takže to by mělo být okej. Furt se mi nějak nechce dávat 4k+ za nůž, pač se obávám, že bych se o něj bál a nepoužíval ho jako pracovní nástroj :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    AUDIAC: ani ne, záleží na zpracování. pokud jim přerostlo zrno teplotou, tak ano, peklo. pokud je to pořádně normalizovaný a zakalený tak v poho, pokud nepoužíváš karburundum za 20kc
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    No, tak jsem strávil nějakou chvíli čuměním po nožích a bohužel jsem se zamiloval do Bugoutu, kterej je tak na dvojnásobku budgetu. A jako alternativu SOG Termimus. Akorát nevím, co od tý D2 čekat. Jak je to nástrojovka, tak to bude peklo brousit, ne?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KALIF_WH: zvlášť u D2, která houževnatostí fakt nevyniká. ale design pěknej
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MATT: Tvarove moc hezkej, i materialove mi nevadi, ale pres ten prurez v cepeli by u me nejel vlak. Jeste jsem ochotnej zkousnout kruhovou spiderco diru, ale tohle uz je na me moc :-)
    MATT
    MATT --- ---
    AUDIAC: zrovna koukam sulcovi na novinky a tohle mi prijde docela podobny
    MAXMSM201 Maxace Samurai 2.0 Linerlock G10
    https://www.youtube.com/watch?v=_9MeMEyl_FQ
    MATT
    MATT --- ---
    AUDIAC: nedavno me zaujal tenhle Kansept http://www.noze-nuz.com/kansept/KT1001B1.php
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    asi nejsirsi nabidka na ceskem eshopu tady https://www.kupnuz.cz/KIZER-c34_0_1.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam