• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    STENNY: jak s tim stipes svihem nebo batoning? kombinace?

    ze bude ten nudny leden, tak otazka do kola na nazory:
    co ten batoning? (a jak to vyslovit cesky.. batonovani? klinovani?)
    kdyz jsem jako capart zral vsemozny prirucky, tam tam mimo hazeni noze do zeme a jak si jinak znicit cepel bylo pokazde i to, co se ve svete mezitim (mozna uz tehdy, jen ne kolem me) popisuje jako batoning.
    nouze je nouze, tam je to skoro jasne.
    ale doporucoval by to nekdo jako pravidelni "normalnost", stipat nozem polinka tim, ze do nej budu mlatit, za predpokladu ze cepel ma dostatecnou tloustku (~5mm+?) dyt to musi ostri casem kurvit. nebo to neni problem, a prividelny prebrus to pokazdy da zase do pohody? co prave treba s nozem, jako nize zimeme sissipuuko?

    a kdyz uz u ty kudly, zkusenosti s tim teflonem na povrchu? jak se ten chova, kdyz se do cepele zacne na stipani mlatit polenem? nebo skrtat? vydrzi to teflon? protoze v teflonovych panvich treba ja uz delsi dobu nejedu, muzu davat pozor jak chci, stejne se to do 2-3 let dojeba. radsi zelezo.

    dik za nazory a zkusenosti.
    STENNY
    STENNY --- ---
    ZSIS: Rozhodně je hezký mít obě :)). Když jsem kupoval svoji, tak se kratší verze snad ještě ani nedělala, jinak bych ji zvažoval. Ne, že by mi ten kousek čepele navíc vadil (když je mokro, tak s ní občas štípu polínka kvůli suchým triskam, a tam se délka hodí), ale kratší bude na většinu věcí šikovnější.
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    IHNAT: Tady je výsledek. Neměl jsem moc času, tak jsem se při výrobě dopustil několika chyb, který jsem nestihl pořádně napravit. V zásadě to ale účel splnilo, je to funkční a osahal jsem si postup.

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    ZSIS: hmmm...to je chytrý!! To určitě použiju, díky! :-)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    NEVILL: podle toho kam cestujes se pry vyplatí i fake peněženka s prošlou kartou a menším obnosem měny.
    kdyby ti někdo ukazoval svůj nůž.

    mě ten tip potěšil.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Já chtěl něco kompaktnějšího, mám takovou menší peněženku Garzini, je to na bankovky, pár karet a má to i kapsičku na drobný. Tady u nás to stačí, kdybych někam cestoval tak si asi vezmu něco většího, hlavně s větší kapsou na drobný.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: já mám peněženku velkou docela :-)

    Tasmanin Tiger Wallet RFID B


    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Swisscard se mi nakonec do peněženky taky povedlo narvat, já teda mám verzi co nemá pilník a párátko, ale zas je tam lupa, šroubováček a mini led baterka. Používám ji kupodivu mnohem častěji než jsem si vůbec myslel... :-)
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    Victorinox Classic nosím na klíčích. Kdysi jsem ho našel ve vlaku zapadnutý mezi sadadlem a opěradlem, když jsem hledal vlastní telefon, který mi tam spadl... No a včera jsem našel další v lese. Střenky jsou rozkousané asi od lišky, jinak je v pohodě. Podle yt je zkusím vyměnit. Máte nějaké tipy zkušených? Materiál preferuju přírodní, mám paroh, případně by se mi líbilo dřevo, např. dub?

    CROSS
    CROSS --- ---
    Když je řeč o Victorinoxu, nemáte někdo smart card wallet?
    Victorinox Smart Card Wallet in Iconic Red - 0.7250.13
    https://www.victorinox.com/ch/en/Products/Swiss-Army-Knives/Swiss-Cards/Smart-Card-Wallet/p/0.7250.13

    Píšou, že prober 6 karet, zajímalo by mě, jestli je to fakt maximum.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Když už jsem u Victorů, tak jako EDC nosím v malé tašce s doklady Handyman, v malé kapse v džínách Mini Champ a peněžence SwissCard. A ještě teda RAT 1 v kapse.

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ZSIS: jo, to znám 😂
    Já to mám takhle s Victorinoxem, jenom přede mnou na stole leží (a používám je každou chvíli) malej Classic, střední Ranger a velkej Adventurer (a vedle nich leží Letherman Squirt ES4).

    A teď jsem zase objevil, jeden, co nemám, ale rozhodně ho potřebuju 😉

    Victorinox Compact
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    ZSIS: zapomnel jsem dodat, jak jsem se sebou bojoval. pubertak chtel delsi M95, racionalni cast kratsi M07, kterou jsem pak vzal.
    no a od ty doby premylsim, kdy si zajdu i pro tu delsi. ne, ze bych to potreboval.

    jinak pouzdro reseny opravdu pekne, da se vselijak pripevnit, nuz se pohodlne jednou rukou vytahne i zastrci. coz jsem dosud ani tak nedocenil.
    BRABI
    BRABI --- ---
    Už jsem se s ním loučil, ale byli na mě hodní 👍
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    BRABI: štěstí že prošel přes kontrolu. Já když někam letim, tak všechno cpu raději do zavazadla :-)
    BRABI
    BRABI --- ---
    Bantam je nejlepší. Posledně se mnou letěl i v letadle, když jsem ho zapomněl vyndat z peněženky 😁
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    tak abych přispěl něčím normálním - zase jsem se neudržel a rozšířil svoje Victorinox řady o nejjednodušší Alox 😇

    FINSON
    FINSON --- ---
    Když už jsem to tady takhle rozvířil, chci všem zúčastněným
    1) poděkovat za kultivovanou a věcnou diskusi - ten kontrast s aktuálně vyřešeným je opravdu do očí bijící :-)
    a
    2) popřát všem zdraví, štěstí, naději a pokud možno klid v těchto "zajímavých časech".
    FINSON
    FINSON --- ---
    Vůči "diskutérům" a "diskusím" toho typu, jaký tady předvádí Jiskra, jsem během letoška získal vcelku silnou averzi, takže jsem si chtěl nechat hlasováním od ostatních ukázat, jak moc jsem zaujatý, a byl jsem skutečně připraven zatnout zuby a nechat ho tady dál provokovat, pokud by takové bylo přání většiny.
    Za mě osobně si tenhle troll další manévry nezasluhuje a zřejmě tady nikomu chybět nebude.

    IXTREMIST: Započteno, díky!
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Finson, nejde mi na nyxdroidu hlasovat. za mě 3.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam