• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    IXTREMIST: Tak ty vypadají luxusně. I nože a dláta, pecka! Dík za tip
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DOTCOM: Kundera Blades. kámoš a má ty sekery fakt dobrý.
    Kundera Blades - Tak série je hotová už jen dodělat...
    https://www.facebook.com/share/p/CN5CkMcKuK7hzEnb/
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    DOTCOM: Za sebe říkám klasika Fiskars, mám na štípání dřeva X21, ale dneska bych s odstupem času volil spis ještě o něco větší X25. Výhodou je topurko z kompozitu - lehké, ale pevné. A kdybych dneska kupoval novou, tak bych šel ale do Hultaforsky, asi Agdor. Ručně kovana hlava, topurko klasika dřevo, hezká užitna věc, která ti vydrží prakticky napořád.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Shanim na zahradu sekyru na stipani polen (fakt sekyrku a ne zadnej prerorostlej nuz) a chtel bych si udelat radoat necim peknym, rucne kovanym. Meli byste nejakej tip na vyrobce? Byla mi doporucena Husqvarna, ale zatim se mi nepodarilo tyhle kusy videt na zivo. Predstavuju si neco spis trochu vetsiho
    BRABI
    BRABI --- ---
    NEVILL: nechápu, že to nedělá přímo výrobce, obzvláště alox verze by to potřebovaly
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Z těch klipů na Victorinox jsem poměrně nadšený, to mi na tom vždycky chybělo. Teda je fakt že ten samotný klip je dražší než ten nůž (v tomto případě Spartan), ale to je mi nakonec celkem jedno... :⁠-⁠)

    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    CHINGACHGOOK: Já si hned říkal, že je mi to zpracování povědomé:)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    CHINGACHGOOK: chtelo by to jeste takovej ten azteckej kyj osazenej obsidianem:)
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    PROTIWEN: ano je to jeho práce :)
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    CHINGACHGOOK: Ta jednoručka je od Lebdušky?
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    MATT: Gunstock war club, možno vidět jako hlavní zbraň používana v Posledním Mohykanu přímo Chingachgookem.
    MATT
    MATT --- ---
    CHINGACHGOOK: co je prosimte ta "hokejka" vlevo?
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Tak jsem po čase vytahl čast toho co mam :)

    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    LUCKYBSD: když jsem ještě dělal kudly (dej bůh a najdu čas se vrátit, svrbi mě ruce strašně) tak jsem vždycky na rukojeti trávil hromady času. Kudlu dělá primárně rukojeť. U Kudly na zakázky jsem většinou ručku dělal na míru - nejradši mám když je ten člověk u toho když se dolaďujou detaily - chytni to, tady silou řízni, kde tě to tlačí, ukaž ruku kde ti zbělely prsty nejvíc u silovyho řezání atd..
    vajco naopak je fatal fail, pokud teda neděláš útočnou kudlu na reverzní seky....
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    Gratuluji firme ANV ke zklamani roku 😀 zase jim ten stanek na IWA obejdu a zeptam se jako obvykle, kdy zacnou delat noze zpracovanim aspon na urovni nejlevnejsi ciny
    Tovární nože roku 2023
    https://youtu.be/PHmYXvBz74Q?si=h_1Vmt4lue35nXgE
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    MATT: Super, díky 👍😁
    MATT
    MATT --- ---
    VILGEFORTZ:
    I’ve read that Civivi’s Damascus composition has some kind of 9Cr18MoV core along with the claim that it performs like 440C steel. Since I don’t see much evidence in the pattern that they use more than two steels, I’m gonna make a semi-educated guess that the other steel is 15N20 or something similarly high in nickel.+
    Civivi Elementum in Damascus Review | Nothing But Knives
    https://www.nothingbutknives.com/civivi-elementum-in-damascus-review/
    ---
    They’ve said in videos before that it’s 9cr layered with 10cr. It’s good in my experience, but it’s definitely something you buy primarily for the aesthetic.
    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/BudgetBlades/comments/pv8rw3/hows_the_civivis_damascus/
    ---
    Yes civivi is using powder formed 9cr Damascus. It is legit Damascus just done in a different way (they are using a Damasteel like procedure to make it as its not folded forged but rather a powder forming process just done with 9cr18mov as the base steel) The nice thing about powder formed Damascus is that you will never run in to delamination issues like you can with folded forged Damascus. Your going to get edge retention performance equivalent to well done 9cr because that's exactly what it is.

    I have sharpened lots and lots of it for customers and it's consistently done well and I have cut tested it multiple times and it comes in exactly where well done 440c scores in the cut tests. If you have experience with Sencut or Civivi 9cr18mov that is exactly how it will perform. I will say the grain structure on the Damascus is a little finer then on their normal 9cr and comes up with a slightly finer edge and that's just a result of the powdering process of the steel.

    Overall if your going to buy budget Damascus you can't go wrong with civivi as they are putting out a good performing product.
    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/knives/comments/1043sl2/are_these_cheaper_civivi_knives_frol_actual/
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    NEVILL: Já už to někde viděl, byly tam obě, tuším že v nějakým videu.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VILGEFORTZ: Píšou že je ze dvou druhů oceli 58 - 60 HRC. Normální Bullmastif dělají z 9Cr18MoV, to bych tak odhadoval jako jednu z nich, stejné hodnoty HRC. Těžko říct co je ta druhá, jsou kolem toho tajemný jak hrad v Karpatech...
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    VILGEFORTZ: Absolutně se mi nedaří dohledat z jakých ocelí ten damašek je. Nevíte někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam