• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TWIG
    TWIG --- ---
    ja prave piju kafe v lete uplne normalne
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    DEMONOFANARCHY: Perverzal .)) mam ted v oblibe Nescafé Espresso v ty cerny nepruhledny doze. 100% arabica...rekl bych ze je to asi nejlepsi instant kafe ve svy cenovy kategorii..cca 150,-
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Jak je to s Vama a pravidelnym kafe ritualem v tehle vedrech ? Docela jsem ho omezil a tesim se na podzim kdy tuhle nucenou pauzu pekne dozenu..
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    no samozrejme to zalezi kdo prijde na navstevu:) treba bych udelala vyjimku:)
    a to espresso nezni spatne ani kdyz nic jineho neumis:D
    JCD
    JCD --- ---
    ELWARA: hehe, znamenam si do notysku, kam nechodit na kafco ;o) ja vetsinou navstevam udelam nejlepsi espresso co umim, ponevadz nic jineho uvarit nezvladnu ;o)
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    JCD: to kdyz ti na navsteve daji kafe ktere jim prinesla navsteva aby se ho zbavili:)) ja to tak delam:))
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    DEMONOFANARCHY: uplny suhlas, nescafe ako ranna zachrana moze byt. a tatra mlieko (alebo salko) je tiez velka vec. nesladim cukrom, ale namiesto mlieka je to vyborne.
    JCD
    JCD --- ---
    jojo, take kavu nesladim, vetsinou si dam cukrik a to tak, ze hodne, jen v pripadech, kdy kavu nekde dostanu, neda se pit a ze zdvorilosti si chci aspon usrknout ;o)
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    já mám teda nejradši hořký:)
    JORERU
    JORERU --- ---
    JEDI: jeste ze ji nepiju
    JCD
    JCD --- ---
    Ba ba, instantni kavu pit jen v krajni nouzi, cerstve najemno umleta zrna kvalitni kavy delaji espresso necim nebeskym ve srovnani s chabou granulovitou smesi sebelepsi znacky.
    JEDI
    JEDI --- ---
    mam nekde srovnani z MFDNES o kave, a kdyz si vezmete ten pytlicek s instantni kavou, tak jsou tam ingredience napsany za sebou podle toho v jakem pomeru jsou v tom baleni zastoupeny. a budete se mi divit, ale kava je az asi na sestem miste.

    schvalne se podivejte na sve baleni kavy a dejte report at vime kolik kavy je v cem.
    VALDA
    VALDA --- ---
    JEDI: LOL!!! :D ... máš recht
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Spáchán pokus instatní káva mokate (pisou ze 100% kafe a ma to strukturu nesca gold, kupovano ve sparu, nebo necem takovym) píšou že zalévat 80 C. Jedna lžička zalita 1dc vřící, druhá 1 dc vody co odstávala tak 5 minut.

    To kafe zalitý horkou vodou se rozpouštelo snáz, mělo tmavší barvu a výraznější chuť...
    JCD
    JCD --- ---
    Voda obsahuje urcite mnozstvi kysliku, ktery udajne zvyraznuje chut kavy.
    Proto je na kavu pouzit cerstvou vodu, ktera je lepsi nez balena nebo filtrovana.
    Nedoporucuje se zasadne pouzivat vodu z horkeho kohoutku. Vrici vodou zalita kava opet znici aroma, zrovna tak voda ktera dlouho vrela na plotne ztraci vetsinu aroma uvolnujiciho kysliku. Nejlepe je privest vodu k varu, jak mile vre, vypnout a nechat 10 sekund byt, teplota klesne z bodu varu a pak teprve zalit instantni kavu.
    JEDI
    JEDI --- ---
    u nescafe je to jedno, nejlepsi je to nepit.
    ATAN
    ATAN --- ---
    ELWARA: je to primo napsany na Nescafe. "zalit horkou (ne vrouci)". asi to ma nejaky vyznam.
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    ja ji vetsinou zalejvam vrouci vodou:))) asi nejsem dost sofistikovaná:)
    ATAN
    ATAN --- ---
    vysvetlete prosim, proc se nema instantni kava zalejvat vrouci vodou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam