• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KRYZSTOFF: jo, ja obcas. ale nenechavam to ulezet den, jen par hodin. je to spis zapomnetlivosti. ale toho logru je v tom dycky dost, rekl bych, ze tretina minimalne.
    KRYZSTOFF
    KRYZSTOFF --- ---
    nejak jsem u sebe zjistil uchylku kdyz piju turka: davam tak tretinu hrnicku kavu, zaleju, ale piju zasadne az co kava vychladne, nejlepe necham den ulezet a vypiju az potom..nema to nekdo taky?
    MAXWESSLO
    MAXWESSLO --- ---
    ja osobne sladim, ale to je tim, ze piju to nejhorsi kafe, co se da. ale zasadne nikdy nepridavam mleko ani smetanu.
    MISON
    MISON --- ---
    Taky si davam mleko ..ale nesladim zasadne ... kobliha, kolacek, cokoliv to jisti ;)
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    souhlas,ale já si bohužel ráno mléko dát musím...nesnídám a rozežranej žaludek už jsem měla...ale cukr nikdy...jde jenom o to ,že mi mléko obalí žaludeční stěnu a samotný ho nevypiju ani deci,tak si ho spříjemňuju kávou :-)
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    imho LIBRIUM ma pravdu. mlieko a cukor sa do kavy pridava ked chces schovat chut kavy.
    ako ked z kaka spravis granko...
    cista kava=cista vona=cista chut
    MISON
    MISON --- ---
    NAGASAWA: imho nejdebilnejsi dokument...toho typka bych nejradsi videl na sibenici ;) (don't flame pls)

    jinak je snad jasny ze kavy sou dvou typu: slaba a dobra ;)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Na Spektru davaji sem tam pomerne zabavnej puůhodinovej blok dokumentu Kava nase vezdejsi .)

    Jinak cukr a mliko si davam maxmalne jen do rozpustnyho nescafe v praci abych vynegoval pachut. Jinak ani nahodou.
    VALDA
    VALDA --- ---
    RETESKA: :)) tak to bylo trošku vedle ;) ... ale to nic, nenech se odradit! Každé začátky jsou těžké. My ostatní budem (samozřejmě pro tvé dobro) doufat, že se časem dostaneš k nějaké fakt dobré kávě (a oceníš ji). :D

    P.S.: nám to hnusné, hořké, silné, černé a horké kafe chutná a nutit se nemusíme ;D
    (teď jsem si koupil Keňu a z kávovaru je ... hmm ... voňavá .)
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    LIBRIUM: to jsem dělala doteď celej život, je čas na změnu.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    RETESKA:prichute a cukor si mozes dat aj do mlieka.
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    nojo, některý lidi nepijou kafe pro kafe, ale pro ty příchutě a cukr. to je ve všem. to je jako vyznávat nějakej hrozně hnusnej silnej chlast. taky radši budu pít nějakej dobrej alkohol co mi chutná a nemusim se do něj nutit :)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    prichute v kave nemaju co hladat.
    uz cukor je povazlivy, ale tak dobre, niekto to rad sladke.
    mlieko a obzvlast prichute su barbarstvo, povedal by som,
    zte vacsinou sa prichutami kompenzuje nekvalita kavy.
    100%na arabica, dobre uprazena, prekvapkavana/francuzsky piest,
    cierna.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    příchutě???
    to není pro mě...0eee max trochu mléka,páč jsem měla žaludeční vředík a už ho znova nechci...
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    já jsem skoro nikdy kafe nepila. na gymplu jsem doma popíjela nescafe, jinak v podstatě jen časj z pytliku.
    nedávno jsem začla chodit do oxalisu pro ovocný čaje, který jsem dřív taky nepila, a teď mi moc chutnaj a miluju tu vůni. ale naposledy když jsem tam stála 15min frontu, si nějaká paní kupovala kávu a nechávala umlít.. jéé to byla vůně, vůni kávy miluju... mrkla jsem se jaký mají příchutě (jde mi spíš o vůni než o nějakou sílu) a dneska jsem se sebrala a zašla si jednu koupit a nechat umlít. akorát jsem se trochu ztrapnila, když jsem nevěděla JAK umlít. prodavačka na mě koukala jak na debila a ptala se zda na překapávanou, preso, nebo turka... no na turka. musela jsem říct že nevim páč kafe nepiju a n neni to pro mě :)

    teď už mám druhej šálek kávy s příchutí baileys a jsem z toho celá vedle, protože to krásně chutná a ještě krásněji voní. příště si dám mléčnou. ty ostatní mi až tak nevoněly.
    kafe v kavárnách moc nemusím.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BOTA01: Řekněme to takhle v Bakalovi jsem byla jednou, ve spolku se vyskytuju docela pravidelně. Stačí?
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    mam ted doma elektoricky kavovar:) tak jsem zvedava, jeste jsem ho nepouzila
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    NEVILL: Mno kdyz si vzpomenu na svuj hrnek v praci.... :D
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NAGASAWA: mít takovej hrnek, tak už je asi pěkně hnědej...ale ten nápad se mi líbí, je to skoro jako nakuřování pěnovky... :-))
    TAP
    TAP --- ---
    NAGASAWA: dej to sem! krutst
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    MISON: Ten mini pressovac se da poridit i v ikea.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam